Duben 2014

Prázdné místo bude zfilmováno jako třídílná minisérie

25. dubna 2014 v 22:01 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Prázdné místo bude zfilmováno jako třídílná minisérie

Jak už jistě víte, tak BBC letos v létě začne s natáčením adaptace prvního dospělého románu spisovatelky J.K. Rowlingové The Casual Vacancy, který nese v Česku název Prázdné místo. Tento týden bylo odhaleno, že se můžeme těšit na tři hodinové epizody, přičemž americké HBO už zakoupilo práva na jejich vysílání. Natáčení bude probíhat v jihozápadní Anglii. Zatím se stále neví, kdy se dočkáme série na televizních obrazovkách.


První ukázka z filmu "The F Word" s Danielem Radcliffem

25. dubna 2014 v 21:53 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
První ukázka z filmu "The F Word" s Danielem Radcliffem

CBS Films konečně uvedlo na internet první oficiální ukázku z romantické komedie režiséra Michaela Dowse The F Word, která v USA ponese název What If. V tomto snímku se v hlavní mužské roli představí herec Daniel Radcliffe, známý především díky roli Harryho Pottera. V hlavní ženské roli se pak představí americká herečka Zoe Kazan, hlavní hvězda komedie Ruby Sparks z roku 2012. Ve vedlejších rolích se můžeme těšit například na Adama Drivera, Rafeho Spalla nebo Amandu Crew. Zatím není jasné, kdy se tohoto snímku dočkáme v našich končinách, do amerických kin však film dorazí pravděpodobně 1. sprna 2014.


Harry Potter a Relikvie smrti: část II. dnes ve 20:30 na Markíze

19. dubna 2014 v 4:21 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Relikvie smrti: část II. dnes ve 20:30 na Markíze

Slovenská televizní stanice Markíza dnes, ve 20:30 hodin, odvysílá poslední díl filmové potterovské série, který nese český název Harry Potter a Relikvie smrti: část 2. Tento snímek zrežíroval David Yates a v kinech dokázal v roce 2011 vydělat celosvětově neuvěřitelných 1,341 miliardy dolarů, což z něj ještě dnes dělá čtvrtý nejvýdělečnější film historie po Avatarovi, Titanicu a Avengers. Kromě toho obdržel ještě tři nominace na Oscary a byl oceněn cenou BAFTA v kategorii nejlepší vizuální efekty, přičemž byl nominován ještě v dalších třech kategoriích.


FOTO: Emma Watson začala natáčet film "Regression"

19. dubna 2014 v 1:02 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
FOTO: Emma Watson začala natáčet film "Regression"

15. dubna 2014 oslavila herečka Emma Watson (Hermiona Grangerová) své 24. narozeniny, které strávila natáčením filmu "Regression" v kanadském Torontu. Na její fotky z natáčení v kostýmu se můžete podívat v této galerii. Snímek režíruje Alejandro Amenábar, který stojí například za hororem "Ti druzí" s Nicole Kidman nebo životopisným dramatem "Hlas moře" s Javierem Bardemem. V hlavní roli se v thrilleru "Regression", který bude pojednávat o otci, který je obviněn ze zločinu, na který si však nepamatuje, představí Ethan Hawke a v roli profesora Rainese dokonce fanouškům Harryho Pottera velmi dobře známý David Thewlis (představitel Remuse Lupina v Potterovkách).


FOTO: Bonnie Wright na charitativní akci

19. dubna 2014 v 0:48 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
FOTO: Bonnie Wright na charitativní akci

Herečka a režisérka Bonnie Wright, která ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnila Ginny Weasleyovou, se ve středu večer zúčastnila v New Yorku speciální charitativní akce projektu Global Poverty Project and LDV Hospitality, který si dává za cíl skoncovat s extrémní chudobou do roku 2030. Na fotky Bonnie z akce se můžete podívat v této galerii.


Kouzelnický svět Harryho Pottera v Japonsku bude otevřen v červenci 2014!

19. dubna 2014 v 0:37 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Kouzelnický svět Harryho Pottera v Japonsku bude otevřen v červenci 2014!

Universal Studios Japan a Warner Bros. dnes uspořádali slavnostní událost, na které bylo oznámeno datum, kdy bude otevřen kouzelnický svět Harryho Pottera v japonské Osace. Této události se mimo jiných zúčastnili také herečka Evanna Lynch (Lenka Láskorádová) a produkční designér Harry Potter filmů Stuart Craig. K slavnostnímu otevření kouzelnického světa dojde v Osace 15. července 2014. Slavnostní oznámení vyvrcholilo odhalením bradavického hradu.


Rupert Grint hvězdou nezávislého filmu

12. dubna 2014 v 1:10 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Rupert Grint hvězdou nezávislého filmu

Podle Deadline.com byl herec Rupert Grint, známý především rolí Rona Weasleyho v Harry Potter filmech, obsazen do chystaného nezávislého snímku režiséra Antoineho Bardou-Jacqueta, který nese název Moonwalkers. Producentem filmu je Georges Bermann (Věčný svit neposkvrněné mysli, Prosíme přetočte), natáčení začne v belgickém Bruselu už příští měsíc. Ve filmu se vedle Ruperta představí například Ron Perlman, Shawn Christensen nebo Emmy Rossum.


Harry Potter a Relikvie smrti: část I. dnes ve 20:30 na Markíze

12. dubna 2014 v 0:44 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Relikvie smrti: část I. dnes ve 20:30 na Markíze

Slovenská televizní stanice Markíza dnes večer, ve 20:30 hodin, odvysílá předposlední díl filmové potterovské série, který nese název "Harry Potter a Relikvie smrti: část I.". Tento snímek zrežíroval David Yates, v kinech vydělal celosvětově více než 960 milionů dolarů a na Oscarech si vysloužil dvě nominace v kategoriích nejlepší výprava a vizuální efekty.


Harry Potter a Princ dvojí krve dnes v 15:05 na Markíze

5. dubna 2014 v 1:40 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Princ dvojí krve dnes v 15:05 na Markíze

Dnes, v 15:05 hodin, odvysílá slovenská televizní stanice Markíza šestý díl filmové potterovské série s podtitulem Princ dvojí krve. Tento snímek natočil režisér David Yates, v kinech vydělal celosvětově 934 milionů dolarů a byl nominován na Oscara v kategorii nejlepší kamera. Poprvé se tu v sérii představili například Jim Broadbent (Horácio Křiklan), Helen McCrory (Narcissa Malfoyová), Jessie Cave (Levandule Brownová) nebo Freddie Stroma (Cormac McLaggen).