Březen 2014

Všechno nejlepší, Robbie Coltrane!

30. března 2014 v 23:17 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Robbie Coltrane!

Dnes, 30. března 2014, slaví své 64. narozeniny skotský herec Robbie Coltrane, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil Rubeuse Hagrida. Robbie si však už stačil zahrát i v mnoha jiných filmových projektech, mezi které se řadí například Nadějné vyhlídky, Bratři Bloomovi, Dannyho parťáci 2, Van Helsing, Z pekla, Jeden svět nestačí, Zlaté oko nebo Bláznivá dovolená v Evropě.

Takže... ještě jednou všechno nejlepší!

Všechno nejlepší, Brendan Gleeson!

29. března 2014 v 12:56 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Brendan Gleeson!

Dnes, 29. března 2014, slaví své 59. narozeniny irský herec Brendan Gleeson, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil Alastora "Pošuka" Moodyho. Brendana však můžete znát i z mnoha dalších zajímavých filmových projektů, mezi které se řadí například Pomáhat a chránit, V Bruggách, Království nebeské, Návrat do Cold Moutain, Gangy New Yorku, 28 dní poté, Mission: Impossible 2 nebo Statečné srdce.

Takže... ještě jednou všechno nejlepší!

Harry Potter a Fénixův řád dnes v 15:20 na Markíze

29. března 2014 v 12:28 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Fénixův řád dnes v 15:20 na Markíze

Dnes, v 15:20 hodin, odvysílá slovenská televizní stanice Markíza pátý díl filmové potterovské série, který nese podtitul Fénixův řád. Tento film zrežíroval David Yates, který následně zpracoval už i všechny zbývající Potterovky, přičemž tento snímek dokázal celosvětově vydělat v kinech skoro 940 milionů dolarů. Poprvé v sérii se zde představily Helena Bonham Carterová (Bellatrix Lestrangeová), Evanna Lynch (Lenka Láskorádová), Imelda Staunton (Dolores Umbridgeová) nebo Natalia Tena (Nymfadora Tonksová).


Harry Potter a Ohnivý pohár dnes v 15:10 na Markíze

22. března 2014 v 13:09 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Ohnivý pohár dnes v 15:10 na Markíze

Slovenská televizní stanice Markíza dnes odvysílá, v 15:10 hodin, čtvrtý díl filmové potterovské série, který nese název Harry Potter a Ohnivý pohár. Tento snímek natočil anglický režisér Mike Newell, do kin v České republice jej uvedla 1. prosince 2005 distribuční společnost Warner Bros. CZ a v kinech dokázal celosvětově vydělat 896 milionů dolarů, přičemž se dočkal i jedné nominace na Oscara v kategorii nejlepší výprava.


FOTO: Emma Watson na madridské premiéře filmu "Noe"

19. března 2014 v 13:36 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
FOTO: Emma Watson na madridské premiéře filmu "Noe"

Herečka Emma Watson (Hermiona Grangerová) se kromě berlínské premiéry filmu "Noe" stačila zúčastnit už i slavnostní premiéry stejného snímku ve španělském Madridu. Ta se uskutečnila v pondělí a spolu s ní se na ni objevila ještě herečka Jennifer Connelly a režisér snímku Darren Aronofsky. Na fotky Emmy z (v tomto případě) modrého koberce se můžete podívat v této galerii.


FOTO: Emma Watson na berlínské premiéře filmu "Noe"

19. března 2014 v 13:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Emma Watson na berlínské premiéře filmu "Noe"

Herečka Emma Watson (Hermiona Grangerová) se ve čtvrtek zúčastnila slavnostní premiéry svého nového filmu "Noe" v německém Berlíně. Slavnostního večera se zúčastnili také Logan Lerman, Jennifer Connelly, Douglas Booth, Ray Winstone či režisér Darren Aronofsky. Na fotky Emmy z červeného koberce se můžete podívat v této galerii.


Všechno nejlepší, Sean Biggerstaff!

15. března 2014 v 14:15 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Sean Biggerstaff!

Dnes, 15. března 2014, slaví své 31. narozeniny skotský herec Sean Biggerstaff, který v Harry Potter filmech ztvárnil Olivera Wooda. Sean se však už stačil objevit i v mnoha dalších filmových či televizních projektech, mezi které se řadí například filmy "Cashback" a "Zimní host" nebo seriály "Garrowův zákon" a "The Lost Book".

Takže... ještě jednou všechno nejlepší!

TOM FELTON: První oficiální trailer k seriálu "Murder in the First"

15. března 2014 v 14:02 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
TOM FELTON: První oficiální trailer k televiznímu seriálu "Murder in the First"

Na internet se konečně dostal první oficiální trailer k novému seriálu americké televizní stanice TNT s názvem "Murder in the First" (Vražda prvního stupně), ve kterém se v jedné z vedlejších rolí objeví herec Tom Felton, známý fanouškům Harryho Pottera především rolí Draca Malfoye. Tom si zde zahraje postavu jménem Erich Blunt, extrémně bohatého a arogantního technického génia, který se objeví přinejmenším v pilotní epizodě. První epizoda tohoto seriálu bude odvysílána v pondělí 9. června 2014, přičemž dalších devět epizod bude následovat každý další týden.


Harry Potter a vězeň z Azkabanu dnes v 15:30 na Markíze

15. března 2014 v 12:49 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a vězeň z Azkabanu dnes v 15:30 na Markíze

Dnes, v 15:30 hodin, odvysílá slovenská televizní stanice Markíza třetí díl filmové potterovské série s podtitulem vězeň z Azkabanu, za kterým stojí už dvojnásobný držitel Oscara - mexický režisér Alfonso Cuarón. Tento snímek byl do amerických kin uveden už v červnu 2004 a celosvětově vydělal skoro 800 milionů dolarů, což z něj však přesto dělá nejméně výdělečný Harry Potter film. Poprvé v sérii se tu však představili například Gary Oldman (Sirius Black), David Thewlis (Remus Lupin), Emma Thompson (Sibyla Trelawneyová) nebo Michael Gambon (Albus Brumbál).


Všechno nejlepší, Harry Melling!

13. března 2014 v 23:13 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Harry Melling!

Dnes, 13. března 2014, slaví své 25. narozeniny anglický herec Harry Melling, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil Harryho bratránka Dudleyho Dursleyho. Harry se jinak objevuje převážně v různých televizních projektech, mezi které se řadí například film "Friends & Crocodiles" nebo seriály "Merlin" a "Garrowův zákon".

Takže... ještě jednou všechno nejlepší!

FOTO: Emma Watson v dubnovém čísle magazínu Elle

13. března 2014 v 23:05 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
FOTO: Emma Watson v dubnovém čísle magazínu Elle

Herečka Emma Watson (Hermiona Grangerová) bude ozdobou dubnového čísla magazínu Elle, které bude uvedeno do prodeje 25. března. Na internet se dostalo už pět fotek, které pořídil fotograf Carter Smith. Emma se v čísle samozřejmě objevuje kvůli propagaci snímku "Noe", který si dnes večer odbývá svoji světovou premiéru v německém Berlíně.


Daniel Radcliffe v dalších krátkých záběrech z filmu "The F Word"

13. března 2014 v 22:53 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Daniel Radcliffe v dalších krátkých záběrech z filmu "The F Word"

Na internet se dostalo dalších jedenáct sekund záběrů z kanadské romantické komedie "The F Word", ve které se v hlavní mužské roli představil herec Daniel Radcliffe, známý především rolí Harryho Pottera. Tyto záběry byly uvedeny k příležitosti předávání kanadských filmových cen, které se uskutečnilo o víkendu. Daniel byl nominován v kategorii nejlepší herec, avšak ocenění si nakonec odnesl Gabriel Arcand. Film by měl být podle údajů ze světové filmové databáze IMDb.com uveden do kin ve Velké Británii 22. sprna 2014, v USA 1. sprna 2014. Světovou premiéru si snímek odbyl už 7. září 2013 na filmovém festivalu v kanadském Torontu.


Emma Watson představuje nový trailer na film "Noe"

13. března 2014 v 22:43 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Emma Watson představuje nový trailer na film "Noe"

Herečka Emma Watson představila nový oficiální trailer na očekávaný snímek režiséra Darrena Aronofskyho "Noe", který přináší poměrně hojný počet záběrů na jí ztvárněnou postavu Ily. Kromě ní se však v traileru objevují také Russell Crowe, Jennifer Connelly, Douglas Booth, Logan Lerman nebo Anthony Hopkins. Do českých kin bude snímek uveden 27. března 2014.


Rupert Grint na Six Nations 2014: Anglie vs. Wales

10. března 2014 v 23:26 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Rupert Grint na Six Nations 2014: Anglie vs. Wales

Herec Rupert Grint (Ron Weasley) se o víkendu zúčastnil Six Nations 2014, konkrétně rugbyového zápasu mezi národními celky Anglie a Walesu, který se uskutečnil na Twickenham Stadium v Londýně. Během akce dostal možnost zahrát si na závodní dráze s reprezentanty Anglie do 20 let a samozřejmě z této příležitosti nechybí nějaké ty fotky, na kterých jej můžete vidět s Nickem Tompkinsem, Maro Itojem, Jamesem Chisholmem, Courtneym Lawesem a Benem Fodenem. Rupert byl na akci jako speciální host automobilky BMW. Fotky Ruperta ze zmiňované akce najdete v této galerii!


První záběry Daniela Radcliffa z filmu "The F Word"

10. března 2014 v 23:16 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
První záběry Daniela Radcliffa z filmu "The F Word"

Během pořadu George Stroumboulopoulos Tonight byly konečně odpromítany světu první oficiální záběry Daniela Radcliffa (Harry Potter) a Zoe Kazan z romantické komedie "The F Word". Stalo se tak k příležitosti interview s režisérem tohoto snímku, Michaelem Dowsem. Jedná se o pouhý osmisekundový moment ze snímku, který v sedm a půl minuty dlouhém videu najdete v čase 01:12 - 01:20. Film "The F Word" by měl být do kin ve Velké Británii uveden 22. srpna tohoto roku, svoji světovou premiéru si odbyl už v září 2013 na filmovém festivalu v kanadském Torontu, přičemž sklidil převážně pochvalné recenze. V celém článku najdete kromě videa také novou fotku z filmu.


Odpočívej v pokoji, Remusi Lupine

10. března 2014 v 23:02 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Odpočívej v pokoji, Remusi Lupine

Dnes, 10. března 2014, by oslavila své 54. narozeniny fiktivní postava z příběhů o Harrym Potterovi, Remus John Lupin (známý také jako Náměsíčník), kdyby nepadl v květnu 1998, společně s manželkou Nymfadorou Tonksovou, v bitvě o Bradavice. Jako malého kluka ho pohryzl vlkodlak Fenrir Šedohřbet, byl studentem nebelvírské koleje na škole čar a kouzel v Bradavicích (v té době byl v partě nebelvírských kamarádů, říkajících si Pobertové, jejíž členy byli také James Potter, Sirius Black a Peter Pettigrew), byl členem Fénixova řádu a v Harryho třetím ročníku učitelem Obrany proti černé magii. V bitvě o Bradavice byl zabit smrtijedem Dolohovem, s manželkou zanechaly na světě syna Teddyho.


ANKETA/DISKUZE - březen 2014: Viděli jste už oceňovaný snímek Gravitace od režiséra Alfonsa Cuaróna?

6. března 2014 v 21:53 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
ANKETA/DISKUZE - březen 2014: Viděli jste už Cuarónův oceňovaný snímek Gravitace?

Trochu opožděně, ale přeci jen, tu konečně je nová anketa, tentokrát pro březen 2014. Ta dostala za úkol zjistit, zda-li jste už viděli oceňovaný thriller režiséra Alfonsa Cuaróna "Gravitace", který na pondělním předávání Oscarů získal hned sedm zlatých plešounů. Pokud ano, rozhodně nezapomeňte napsat své dojmy z filmu v komentářích.


OSCARY 2014: Alfonso Cuarón oceněn za nejlepší režii!

6. března 2014 v 21:40 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
OSCARY 2014: Alfonso Cuarón oceněn za nejlepší režii!

V nočních až ranních hodinách pondělního dne se v Los Angeles předávali nejprestižnější filmové ceny, známé především pod názvem Oscary. Letos se mezi nominovanými objevilo hned několik jmen známých z tvorby filmů o Harrym Potterovi, mezi které se řadí producent David Heyman, skladatelé John Williams a Alexandre Desplat či kameraman Bruno Delbonnel. Ani jeden z této čtveřice si zlatého plešouna letos neodnesl. Jistě jste však postřehli, že tu chybí ještě jedno jméno, kterým je mexický režisér třetí Potterovky Alfonso Cuarón... a ten byl oceněn hned dvěma Oscary!


VÝSLEDEK ANKETY - únor 2014: Harry Potter a jeho sledovanost na Nově

2. března 2014 v 22:52 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
VÝSLEDEK ANKETY - únor 2014: Harry Potter a jeho sledovanost na Nově

Podle únorové ankety to vypadá, že Harry Potter se musí na Nově těšit vskutku hodně hojné sledovanosti, neboť skoro 90% z vás v ní zvolilo odpověď ANO. Zřejmě je tedy většina z vás schopna přežít i ten veliký počet reklam, aby jste si mohli Harryho znova užít, což je jen a jen dobře. Podle údajů z MediaGuru.cz pak Harryho včera večer sledovalo více než 911 tisíc diváků nad 15 let. Plánujete si ho zopakovat i na slovenské Markíze?

STUPEFY.BLOG.CZ

Včera slavil... Ron Weasley!

2. března 2014 v 22:25 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Včera slavil... Ron Weasley!

Včera, 1. března 2014, oslavil své 34. narozeniny Ronald Billius Weasley, fiktivní postava ze světa Harryho Pottera. Nejlepší kamarád Harryho Pottera, syn Arthura a Molly Weasleyových, bratr Billa, Charlieho, Percyho, Freda, George a Ginny, manžel Hermiony Grangerové a otec dvou dětí (Rose a Huga), který byl studentem nebelvírské koleje a brankářem nebelvírského famfrpálového týmu na škole čar a kouzel v Bradavicích

Takže... dodatečně všechno nejlepší!