Únor 2014

Dnes by slavil... Alfred Burke!

28. února 2014 v 23:59 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Dnes by slavil... Alfred Burke!

Dnes, 28. února 2014, by oslavil své 96. narozeniny anglický herec Alfred Burke, který ve filmu Harry Potter a Tajemná komnata ztvárnil profesora Armanda Dippeta. Bohužel, 16.února 2011 náš svět opustil v opravdu úctyhodném věku 92 let. Alfred hrával především v televizi, jeho posledním filmem byl právě Harry Potter a Tajemná komnata.

Odpočívej v pokoji, Alfrede...

Všechno nejlepší, Georgina Leonidas!

28. února 2014 v 23:57 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Georgina Leonidas!

Dnes, 28. února 2014, slaví své 24. narozeniny herečka Georgina Leonidas, která v Princi dvojí krve a Relikviích smrti ztvárnila Katie Bellovou. Jinak se Georgina objevuje hlavně v televizních projektech a čeští fanoušci si možná pamatují, že v roce 2011 byla jedním z hostů na festivalu Fan City v Praze.

Takže... ještě jednou všechno nejlepší!

Včera slavil... Timothy Spall!

28. února 2014 v 23:44 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Včera slavil... Timothy Spall!

Včera, 27. února 2014, oslavil své 57. narozeniny anglický herec Timothy Spall, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil Petera Pettigrewa (Červíček)! Timothy má však ve své filmografii i mnoho dalších velice zajímavých filmových projektů, mezi které se řadí například: Alenka v říši divů, Králova řeč, Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, Poslední samuraj, Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod, Vanilkové nebe, Kouzelná romance nebo Prokletý klub.

Takže, dodatečně všechno nejlepší!

Harry Potter a Relikvie smrti: část I. na Nově ve 20:20

28. února 2014 v 18:55 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Relikvie smrti: část I. na Nově ve 20:20

Dnes večer, ve 20:20 hodin, odvysílá televizní stanice Nova film "Harry Potter a Relikvie smrti: část I.", který je předposledním dílem filmové pottterovské série. Snímek natočil režisér David Yates, pod scénář se podepsal Steve Kloves a roku 2010 dokázal snímek vydolovat z kin celosvětově více než 960 milionů dolarů. Mimo to však obdržel také dvě nominace na Oscara a další dvě na BAFTA. A teď pozor: druhou část Relikvií smrti odvysílá televize Nova už zítra ve 20:20!


Emma Watson se zúčastní 86. ročníku slavnostního předávání Oscarů

24. února 2014 v 23:33 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Emma Watson se zúčastní 86. ročníku slavnostního předávání Oscarů

ABC v pondělí ráno oznámila, že herečka Emma Watson (Hermiona Grangerová) bude mezi moderátory 86. ročníku předávání cen Oscar, které se uskuteční v Los Angeles tuto neděli večer, přičemž vzhledem k časovému posunu bude možné ceremoniál sledovat u nás až v brzkých ranních (či ještě nočních) hodinách následujícího dne. Kromě Emmy se pak večera zúčastní také producent všech osmi filmových Potterovek David Heyman a režisér třetí Potterovky Alfonso Cuarón, kteří se zúčastní jakožto zástupci filmu Gravitace, který je nominovaný hned v deseti kategoriích.


Harry Potter a Princ dvojí krve na Nově ve 20:20

21. února 2014 v 18:51 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Princ dvojí krve na Nově ve 20:20

Už za hodinu a půl odvysílá televize Nova šestý díl filmové potterovské série s podtitulem Princ dvojí krve. Tento snímek natočil režisér David Yates, vydělal skoro 935 milionů dolarů a obdržel jednu nominaci na Oscara v kategorii nejlepší kamera. Poprvé se tu v sérii představili například Horácio Křiklan v podání Jima Broadbenta nebo Narcissa Malfoyová ztvárněná herečkou Helen McCrory.


SIMPSONOVI: Pět promo fotek s Radcliffovou postavou

20. února 2014 v 22:52 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
SIMPSONOVI: Pět promo fotek s Radcliffovou postavou

Stanice FOX vydala pět promo fotek z jedné z nadcházejících epizod seriálu Simpsonovi, kterou plánuje odvysílat 9. března 2014. Na fotkách lze vedle Barta vidět postavu jménem Diggs, které propůjčil svůj hlas herec Daniel Radcliffe, známý především rolí Harryho Pottera. Diggs, nedávno přistěhovalý student zajímající se o sokolnictví, v epizodě zachrání Barta před konfrontací s místním tyranem. Bart se tedy začne o Diggse zajímat a zjistí o něm hodně zajímavé věci.


Emma Watson oceněna na Elle Style Awards 2014

20. února 2014 v 22:32 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Emma Watson oceněna na Elle Style Awards 2014

Emma Watson (Hermiona Grangerová) se v úterý večer zúčastnila v Londýně slavnostního předávání cen Elle Style Awards 2014, ze kterého si nakonec dokonce odvezla ocenění za nejlepší ženský herecký výkon roku. Na její fotky z akce se můžete podívat v této galerii.


Včera slavila... Bonnie Wright!

18. února 2014 v 23:26 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Včera slavila... Bonnie Wright!

Včera, 17. února 2014, oslavila své 23. narozeniny anglická herečka Bonnie Wright, která ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnila Ginny Weasleyovou. Bonnie se zatím nestačila ukázat v mnoha jiných zajímavých filmových projektech, ale alespoň za zmínku stojí například sci-fi thriller "The Philisophers" z loňského roku, životopisné drama "Agatha Christie: Život v obrazech" nebo televizní dobrodružný film "Trosečníci", který natočila ještě v roce 2002. Poměrně často se věnuje také režii krátkometrážních filmů, přičemž tím nejzajímavějším je zřejmě "Separate We Come, Separate We Go", do kterého se ji podařilo obsadit Davida Thewlise, představitele Remuse Lupina.

Takže... dodatečně všechno nejlepší!

Alfonso Cuarón a David Heyman oceněni cenou BAFTA

18. února 2014 v 22:33 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Alfonso Cuarón a David Heyman oceněni cenou BAFTA

Režisér Alfonso Cuarón a producent David Heyman byli oceněni cenou BAFTA za svoji práci na filmu "Gravitace". Mexický režisér, který stojí mimojiné také za třetí filmovou Potterovkou, byl oceněn v kategorii nejlepší režie. Producent všech osmi filmových Potterovek David Heyman pak spolu s Cuarónem převzal, jakožto producent, cenu za nejlepší britský film. Film "Gravitace" byl na cenách BAFTA nejúspěšnějším snímkem, když dokázal z jedenácti nominací proměnit v sošku šest a to mimo zmíněných ještě v kategoriích nejlepší hudba, kamera, zvuk a vizuální efekty.


J.K.Rowlingová se rozpovídala o své kouzelnické sérii

16. února 2014 v 23:28 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
J.K.Rowlingová se rozpovídala o své kouzelnické sérii

Během posledních týdnů se nám autorka našich oblíbených knih, které nás neustále dokonale vtahují do svého úžasného světa čar a kouzel, J.K.Rowlingová, velice zajímavě rozpovídala hned v několika rozhovorech. Začněme tedy hezky od začátku.


Harry Potter a Fénixův řád dnes večer na Nově

14. února 2014 v 18:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Fénixův řád dnes večer na Nově

Dnes večer odvysílá televizní stanice Nova, ve 20:20 hodin, pátý film potterovské série s podtitulem Fénixův řád. Snímek je režisérským počinem Davida Yatese, který u série nakonec zůstal až do samotného konce. Poprvé se nám tu představila například Bellatrix Lestrangeová v podání Heleny Bonham Carter či Lenka Láskorádová s tváří Evanny Lynch.

STUPEFY.BLOG.CZ

Albus Brumbál si zahrál ve filmu LEGO® příběh

12. února 2014 v 22:24 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Albus Brumbál si zahrál ve filmu LEGO® příběh

Z víkendové animované novinky LEGO® příběh se stal celosvětový hit, který chválí diváci i kritici. Snímek už stačil celosvětově utržit více než 90 milionů dolarů a další peníze se jen pohrnou. V této bláznivé animované podívané se objevilo nespočet legendárních postav, na které studio Warner Bros. Pictures dokázalo získat práva, takže nechyběli například komiksoví hrdinové od DC (Batman, Superman, Green Lantern, Wonder Woman), Han Solo, Gandalf, Abraham Lincoln nebo Shakespeare. V záplavě mnoha malých cameí se však objevil také Albus Brumbál!


Všechno nejlepší, John Williams!

8. února 2014 v 23:13 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, John Williams!

Dnes, 8. února 2014, slaví své 82. narozeniny americká skladatelská legenda filmové hudby John Williams. John je jeden z nejslavnějších filmových skladatelů všech dob, který stojí za hudebními doprovody k takovým peckám, jako jsou Indiana Jones, Čelisti, Schindlerův seznam, Sám doma, Zachraňte vojína Ryana, Jurský park, Star Wars, Válka světů a především také k prvním třem filmům potterovské série.

Takže... ještě jednou všechno nejlepší!

Harry Potter a Ohnivý pohár dnes večer na Nově

7. února 2014 v 0:30 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Ohnivý pohár dnes večer na Nově

Přestože se dnes koná slavnostní zahájení ZOH 2014 v Soči, Harry Potter nebude na obrazovkách televizní stanice Nova chybět ani tento pátek. Dnes večer, ve 20:20 hodin, bude totiž odvysílán čtvtý film potterovské série s podtitulem Ohnivý pohár. Tento snímek zrežíroval Angličan Mike Newell, který před Harrym přivedl na plátna kin romantické komedie "Úsměv Mony Lisy" a "Čtyři svatby a jeden pohřeb" nebo životopisný thriller "Krycí jméno Donnie Brasco". Ve filmu se mimo jiných představí v roli Bartyho Skrka staršího nedávno zesnulý herec Roger Lloyd-Pack.


Všechno nejlepší, Arthur Weasley!

6. února 2014 v 22:50 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Arthur Weasley!

Dnes, 6. února 2014, slaví své 64. narozeniny fiktivní postava z příběhů o Harrym Potterovi, pan Arthur Weasley! Manžel Molly, otec sedmi dětí (Billa, Charlieho, Percyho, Freda, George, Rona a Ginny), bývalý student nebelvírské koleje na škole čar a kouzel v Bradavicích, člen Fénixova řádu a zaměstnanec Ministerstva kouzel! Ve filmech Arthura ztvárnil anglický herec Mark Williams.

Takže... ještě jednou všechno nejlepší!

Emma Watson si zahraje v thrilleru s Ethanem Hawkem

5. února 2014 v 22:11 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Emma Watson si zahraje v thrilleru s Ethanem Hawkem

Herečka Emma Watson se připojuje k obsazení chystaného thrilleru režiséra Alejandra Amenábara "Regression", do kterého byl už dříve potvrzen americký herec Ethan Hawke, kterého jste loni mohli v českých kinech vidět ve filmech "Očista" a "Před půlnocí". Film by měl být do kin uveden v roce 2015 a jeho příběh by měl pojednávat o muži, který je obviněn ze sexuálního zneužívání své dcery, ale nemá na to žádnou vzpomínku a stává se součástí celostátního spiknutí.


ANKETA/DISKUZE - únor 2014: Sledujete Harryho Pottera na Nově?

3. února 2014 v 0:10 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
ANKETA/DISKUZE - únor 2014: Sledujete Harryho Pottera na Nově?

Na Nově už třetím pátkem běží vždy od 20:20 hod. Harry Potter a jelikož nás bude provázet i všemi únorovými pátky, nabízí se otázka, zda-li jej na Nově sledujete. V anketě jsou v nabídce dvě jednoduché odpovědi ANO x NE, podrobněji se k svému ne/sledování můžete vyjádřit v komentářích. Tak co?

STUPEFY.BLOG.CZ

VÝSLEDEK ANKETY - leden 2014: Knihu "The Cuckoo's Calling" si přečtete

2. února 2014 v 23:59 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
VÝSLEDEK ANKETY - leden 2014: Knihu "The Cuckoo's Calling" si přečtete

Máme za sebou první měsíc roku 2014 a tak tu tedy máme i výsledek lednové ankety, která se vás ptala na to, zda-li si plánujete či už přečetli knihu "The Cuckoo's Calling", kterou loni v dubnu vydala spisovatelka J.K. Rowlingová pod mužským pseudonymem Robert Galbraith a tento měsíc uvede na pulty českých knihkupectví nakladatelství Plus. Ve výsledku můžeme říci, že celkem 54.3% (38 hlasujících) si ji určitě přečte, přičemž 5.7% (čtyři hlasující) si ji už stihli přečíst v originále. Dalších šest hlasujících (8.6%) knihu nepovažuje za svůj šálek kávy, třináct (18.6%) si zatím není jistých a hned devět (12.9%) netuší o jaké knize se to vlastně mluví, takže bych je odkázal například sem.

STUPEFY.BLOG.CZ

15 nových i starších konceptů k "Harry Potter a Relikvie smrti: část 2"

1. února 2014 v 23:16 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
15 nových i starších konceptů k "Harry Potter a Relikvie smrti: část 2"

Po delší době se na internetu zase objevilo několik nových konceptů k filmu "Harry Potter a Relikvie smrti: část 2". Koncepty jsou dílem Andrewa Williamsona, který pracoval na téměř všech Harry Potter filmech. Ne všechny screeny, které najdete v tomto článku jsou nové, neboť se už dřívě několik z nich dostalo na svět díky knize Harry Potter: Page to Screen a tudíž se objevily i tady, ale i tak si je můžete znova vychutnat v celém článku.