Leden 2014

Harry Potter a vězeň z Azkabanu dnes večer na Nově

31. ledna 2014 v 2:25 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a vězeň z Azkabanu dnes večer na Nově

Dnes večer, ve 20:20 hodin, odvysílá česká televizní stanice Nova třetí díl potterovské filmové série s názvem "Harry Potter a vězeň z Azkabanu". Tento snímek zrežíroval mexický režisér Alfonso Cuarón, který momentálně figuruje za film "Gravitace" ve finální nominované pětce na letošního Oscara v kategorii nejlepší režie a jen nedávno obdržel Zlatý Glóbus. Jeho Potterovka je do dnešního dne mnohými považována za nejlepší film série, ačkoliv v kinech vydělala nejméně ze všech osmi filmů. Zároveň je Cuarón také jedním z potencionálních kandidátů na režii chystaného Harry Potter spin-offu "Fantastická zvířata a kde je najít".


Odpočívej v pokoji, Lily Potterová

30. ledna 2014 v 20:01 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Odpočívej v pokoji, Lily Potterová

Dnes, 30. ledna 2014, by oslavila své 54. narozeniny fiktivní postava z příběhů o Harrym Potterovi jménem Lily Potterová (rozená Evansová). Manželka Jamese Pottera a matka Harryho Pottera byla zabita lordem Voldemortem 31. října 1981 v Godrikově dole.


FOTO: Emma Watson v únorovém čísle časopisu Wonderland

28. ledna 2014 v 23:15 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
FOTO: Emma Watson v únorovém čísle časopisu Wonderland

Emma Watson (Hermiona Grangerová) odhalila prostřednictvím své oficiální Twitter stránky, že se objeví v únorovém vydání časopisu Wonderland, pro který nafotila photoshoot k příležitosti blížící se premiéry očekávaného historického velkofilmu režiséra Darrena Aronofskyho "Noe". Emma kromě toho odhalila také tři fotky ze zmiňovaného photoshootu, na které se můžete podívat v celém článku.


Daniel Radcliffe si zahraje mladého inženýra Brooklynského mostu

26. ledna 2014 v 23:12 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Daniel Radcliffe si zahraje mladého inženýra Brooklynského mostu

Stránky ScreenDaily.com uvádí, že herec Daniel Radcliffe (Harry Potter) byl obsazen do chystaného snímku o stavbě Brooklynského mostu, ve kterém by měl ztvárnit mladého nezkušeného inženýra jménem Washington Roebling, který po smrti svého otce převzal dohled nad stavbou zmiňovaného slavného newyorského mostu.


Mike Newell pravděpodobně zrežíruje "The Day of the Triffids"

25. ledna 2014 v 18:35 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Mike Newell pravděpodobně zrežíruje "The Day of the Triffids"

Deadline hlásí, že režisér čtvrté filmové Potterovky Mike Newell byl najat, aby natočil přímou adaptaci klasiky Johna Wyndhama, sci-fi knihy "The Day of the Triffids", pro studio Ghost House Pictures. Tento post-apokalyptický příběh se odehrává na Zemi, ve které je mnoho z obyvatel oslepeno příčinou záblesku z meteorického roje a ti, kteří vidí, jsou nuceni k boji se vskutku živými rostlinami, zvanými Trifidi, jenž mají sklony k vyhubení lidstva. Studio Ghost House se snažilo příběh zfilmovat už v roce 2009 s režisérem Samem Raimim (Spider-Man), ale zjevně to nevyšlo. Kniha byla zadaptováno už v jednom celovečerním filmu z roku 1962, dvoudílném televizním seriálu z roku 2009 a šestidílném televizním seriálu z roku 1981.


TRAILER: Daniel Radcliffe se vrátí na Broadway ve hře "The Cripple of Inishmaan"

23. ledna 2014 v 23:46 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
TRAILER: Daniel Radcliffe se vrátí na Broadway ve hře "The Cripple of Inishmaan"

Daniel Radcliffe (Harry Potter) chystá návrat na Broadway v divadelní hře "The Cripple of Inishmaan", kterou v roce 2013 hrál od 8. července do 31. srpna v londýnském West Endu. K příležitosti této události byl tedy samotným hercem přes jeho účet Google+ uvolněn na internet oficiální minutový trailer. Daniel se na divadelní prkna v Cort Theater v New Yorku vrátí v dubnu tohoto roku.


Cuarón a Heyman oceněni na Australian Academy International Awards

21. ledna 2014 v 0:10 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Alfonso Cuarón a David Heyman oceněni na Australian Academy International Awards

Režisér Alfonso Cuarón a producent David Heyman sbírají díky filmu "Gravitace" v posledních měsících jedno ocenění za druhým. Tentokrát obdrželi 10. ledna cenu za nejlepší film a nejlepší režii na Australian Academy of Cinema and Television Arts (AACTA) International Awards. Režisér třetí filmové Potterovky Cuarón před týdnem dokázal získat také Zlatý glóbus a 16. ledna byl nominován do finální pětice režisérů, která se bude letos ucházet o Oscara.


Zemřel Roger Lloyd-Pack, představitel Skrka staršího

18. ledna 2014 v 12:05 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Zemřel Roger Lloyd-Pack, představitel Skrka staršího

Filmový svět zasáhla tento týden další smutná událost. Ve věku 69 let nás totiž ve středu večer opustil kvůli nádoru slinivky břišní anglický herec Roger Lloyd-Pack, kterého fanoušci Harryho Pottera znají především jako Bartyho Skrka staršího z filmu "Harry Potter a Ohnivý pohár". Roger zemřel obklopen rodinou doma v Londýně a během své kariéry se stačil objevit v mnoha televizních i filmových projektech, přičemž teď zmiňme například filmy "Jeden musí z kola ven" či "Interview s upírem" a seriály "Only Fools and Horses...." a "Vicar of Dibley". Upřímnou soustrast jeho rodině a nechť odpočívá v pokoji a září ve filmovém nebi.


Harry Potter a Kámen mudrců dnes večer na Nově!

17. ledna 2014 v 5:01 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Kámen mudrců dnes večer na Nově!

Dnes večer, ve 20:20 hodin, odvysílá česká televizní stanice Nova první díl potterovské filmové série s názvem "Harry Potter a Kámen mudrců" a s velkou pravděpodobností se za osm týdnů konečně dočkáme české televizní premiéry filmu "Harry Potter a Relikvie smrti: část 2". První film potterovské série s podtitulem Kámen mudrců natočil americký režisér Chris Columbus, který se dříve proslavil především jako režisér filmu "Sám doma". Snímek stál 125 milionů dolarů, ale vydělat jich dokázal jen za promítání v kinech celosvětově hned 975, což jej ještě dnes řadí mezi top 20 celosvětově nejvýdělečnějších filmů všech dob.


86. NOMINACE NA OSCARA: Dočkali se Alfonso Cuarón, David Heyman, John Williams, Alexandre Desplat i Bruno Delbonnel

16. ledna 2014 v 23:18 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
86. NOMINACE NA OSCARA: Dočkali se Cuarón, Heyman, Williams, Desplat i Delbonnel

Dnes byly konečně oznámeny nominace na 86. ročník cen Akademie filmových umění a věd, známých lépe jako Oscary. Mezi nominovanými se ocitlo dobře informovaným Harry Potter fanouškům hned několik známých jmen, ačkoliv ani jedno z nich nezáří na plátně svými hereckými výkony.


71. ZLATÉ GLÓBY: Nejlepším režisérem Alfonso Cuarón

15. ledna 2014 v 22:37 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
71. ZLATÉ GLÓBY: Nejlepším režisérem Alfonso Cuarón

V neděli večer amerického času proběhlo předávání cen už 71. ročníku filmových cen Golden Globe Awards. Mezi nominovanými se objevilo hned několik jmen, které znalí fanoušci Harryho Pottera znají vskutku dobře, ale nominaci nakonec dokázal proměnit v cenu jen jeden z "potterovské" pětice.


Nový photoshoot Evanny Lynch

12. ledna 2014 v 4:21 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Nový photoshoot Evanny Lynch

Na internet se dostaly první tři fotky z nového photoshootu představitelky Lenky Láskorádové ve filmech o Harrym Potterovi - Evanny Lynch. Tyto fotky nafotila koncem roku 2013 fotografka Faye Thomas a opravdu se povedly, jak jistě uznáte po jejich zhlédnutí v této galerii.


BAFTA 2014: Nominace pro Cuaróna, Heymana a Thompsonovou

9. ledna 2014 v 22:33 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
BAFTA 2014: Mezi nominovanými Alfonso Cuarón, David Heyman či Emma Thompson

Včera byly oznámeny hereckou dvojicí Helen McCrory (Narcissa Malfoyová) a Luke Evans nominace na letošní ceny britské filmové akademie BAFTA a mezi nominovanými se objevili mimo jiných herečka Emma Thompson (Sibyla Trelawneyová) za ztvárnění P.L. Traversové ve filmu "Zachraňte pana Bankse", režisér třetí Potterovky Alfonso Cuarón za režii filmu "Gravitace" a producent všech osmi filmových Potterovek David Heyman, jakožto producent filmu "Gravitace", který byl nominován v kategorii nejlepší film i nejlepší britský film. Gratulujeme a držíme palce! Vítězové budou vyhlášení 16. února na slavnostním ceremoniálu, který bude moderovat Stephen Fry.


Emma Watson se zúčastní předávání Zlatých glóbů

8. ledna 2014 v 22:10 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Emma Watson se zúčastní předávání Zlatých glóbů

The Hollywood Foreign Press Association dnes oznámilo, že jednou z přednášejících osob na nedělním předávání Zlatých glóbů bude také herečka Emma Watson, známá fanouškům Harryho Pottera především jako Hermiona Grangerová. Na akci by však neměli chybět ani další známé tváře ze světa filmů Harryho Pottera, které byly nominované na ocenění, a to konkrétně herečka Emma Thompson (Sibyla Trelawneyová), režisér třetí Potterovky Alfonso Cuarón či producent všech osmi Harry Potter filmů David Heyman.


Alfie Enoch v seriálu "Sherlock"

7. ledna 2014 v 1:53 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Alfie Enoch v seriálu "Sherlock"

Po dvou letech se letos vrátil na televizní obrazovky celosvětově úspěšný britský seriál stanice BBC s Benedictem Cumberbatchem a Martinem Freemanem v hlavních rolích "Sherlock". Jedná se i o v naší zemi velice známý seriál, který hádám netřeba blíže představovat a o víkendu si svoji premiéru odbyla druhá epizoda třetí série, ve které se ve vedlejší epizodní roli objevil herec Alfie Enoch, známý Harry Potter fanouškům především jako Harryho spolužák Dean Thomas. Pokud byste jej rádi spoznali i mimo filmový svět Harryho Pottera, rozhodně neváhejte, neboť se jedná o vskutku výborný seriál. Epizoda je snadno ke stažení na Ulož.to a titulky najdete například na stránkách Edna.cz.


Včera slavil... David Ryall!

6. ledna 2014 v 23:40 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Včera slavil... David Ryall!

Včera, 5. ledna 2014, oslavil své 79. narozeniny anglický herec David Ryall, který ve filmu "Harry Potter a Relikvie smrti: část I." ztvárnil Elphiase Dóžeho. David má ale ve své filmografii samozřejmě i mnoho dalších filmových či televizních projektů, které sice nejsou až tak známé, avšak stojí za zmínku. Patří mezi ně například televizní verze filmu "Žena v černém" z roku 1989, dramedie "Kvartet", která je dosud jediným režisérským počinem slavného amerického herce Dustina Hoffmana, i u nás poměrně dobře známá dobrodružná komedie s Jackie Chanem "Cesta kolem světa za 80 dní" nebo rodinný dobrodružný snímek "Město Ember".

Takže... dodatečně všechno nejlepší!

Všechno nejlepší, Jim Norton!

4. ledna 2014 v 21:31 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Jim Norton!

Dnes, 4. ledna 2014, slaví své 76. narozeniny anglický herec Jim Norton, který ve filmu "Harry Potter a Tajemná komnata" ztvárnil pana Masona. Jim si však během své herecké kariéry stačil zahrát i v mnoha dalších filmech, ze kterých teď jmenujme například "Voda pro slony", "Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko", "Chlapec v pruhovaném pyžamu" nebo "Kult hákového kříže".

Takže... ještě jednou všechno nejlepší!

Trailer na film "A Promise" s Alanem Rickmanem

3. ledna 2014 v 23:58 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Trailer na film "A Promise" s Alanem Rickmanem

Mars Distribution uveřejnilo první oficiální trailer na nadcházející film režiséra Patrice Leconteho s názvem "A Promise", ve kterém se kromě Rebeccy Hall či Richarda Maddena ze seriálu "Hra o trůny" představí také Alan Rickman, představitel profesora Severuse Snapea ve filmech o Harrym Potterovi. Snímek bude do francouzských kin uveden 16. dubna 2014, první reakce však bohužel nejsou nikterak nadšené, takže i vzhledem k tomu se zdá uvedení v našich kinech za nepravděpodobné.


ANKETA/DISKUZE - leden 2014: Přečtete si knihu "The Cuckoo's Calling"?

2. ledna 2014 v 0:36 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
ANKETA/DISKUZE - leden 2014: Přečtete si knihu "The Cuckoo's Calling"?

Jak můžete vědět z tohoto článku, tak už v únoru bude v Česku a na Slovensku uveden do prodeje překlad klasického kriminálního románu s originálním názvem "The Cuckoo's Calling", který loni v dubnu vydala spisovatelka J.K. Rowlingová pod mužským pseoudonymem Robert Galbraith. Tato kniha sklidila ve Velké Británii velice pozitivní recenze ještě v době, kdy se neznala skutečná totožnost autora, a tak k příležitosti blížícího se vydání překladu dostala lednová anketa roku 2014 za úkol zjistit, zda-li si ji plánujete přečíst. Vyjádřete se tedy v anketě a podělte o své názory v diskuzi/komentářích.


Všechno nejlepší, Verne Troyer!

1. ledna 2014 v 23:46 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Verne Troyer!

Dnes, 1. ledna 2014, slaví své 45. narozeniny americký herec Verne Troyer, který ve filmu "Harry Potter a Kámen mudrců" ztvárnil Griphooka. Tento 81 centimetrů vysoký herec si však už stačil zahrát i v mnoha jiných filmech, ze kterých teď jmenujme například "Imaginárium Dr. Parnasse", "Guru lásky", "Grinch", "Strach a hnus v Las Vegas", "Muži v černém" nebo "Rolničky, kam se podíváš".

Takže... ještě jednou všechno nejlepší!