Prosinec 2013

Silvestr je tady... šťastný Nový rok vám přeji!

31. prosince 2013 v 21:22 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Silvestr je tady... šťastný Nový rok vám přeji!

Do konce dnešního silvestrovského večera už zbývají jen necelé tři hodiny, po kterých se po roce znova ocitneme v roce novém, tentokrát s číslicí 2014. K této příležitosti bych vám tedy všem chtěl popřát krásné prožití zbytku dnešního večera a krásný a šťastný Nový rok, ve kterém se nám všem snad bude dařit a vyhneme se všemu zlému a naopak budeme chodit vstříce všemu dobrému.


Dnes by slavil... lord Voldemort!

31. prosince 2013 v 21:21 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Dnes by slavil... lord Voldemort!

Dnes, 31.prosince 2013, by oslavil již své 87. narozeniny, pokud by ho v květnu 1998 nezastavil v rozhodujícím souboji dobra se zlem mladý čaroděj jménem Harry James Potter... Dnes by totiž slavil ten největší černokněžník všech dob... Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit... Pán zla... Tom Rojvol Raddle alias lord Voldemort!

Teď si trochu připomeňme jeho život - PS: OBSAHUJE VELKÉ SPOILERY!


FOTO: Daniel Radcliffe hostující hvězdou v seriálu "The Kumars"

30. prosince 2013 v 23:35 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
FOTO: Daniel Radcliffe hostující hvězdou v seriálu "The Kumars"

Herec Daniel Radcliffe (Harry Potter) bude jednou z hostujících hvězd v nadcházející sérii britského seriálu stanice Sky 1 "The Kumars", která se začne vysílat 15. ledna 2014. K této příležitosti bylo vydáno několik fotek, na kterých můžeme Daniela vidět s dalšími členy "hostujícího týmu". Konkrétně jsou s ním na fotkách například Vincent Ibrahim, Sanjeev Bhaskar, Meera Syal, Harvey Virdi, Chevy Chase nebo Olivia Colman. Na zmiňované fotky se můžete podívat v této galerii.


Tumblr - výroční zpráva roku 2013: mezi nejpopulárnějšími tématy Harry Potter, Emma Watson, Daniel Radcliffe...

29. prosince 2013 v 3:58 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Tumblr - výroční zpráva roku 2013: mezi nejpopulárnějšími tématy Harry Potter...

A máme tu další shrnující tabulky roku 2013. Tentokrát se jedná o nejpopulárnější témata na jedné z popředních sociálních sítí, kterou je v tomto případě Tumblr. Konkrétně se podíváme na hned pět tabulek, ve kterých najdeme něco týkajícího se Harryho Pottera, jeho herců a podobně.


Film "Žena v černém" ve 22:35 na JOJ

28. prosince 2013 v 1:52 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Film "Žena v černém" ve 22:35 na JOJ

Slovenská televizní stanice JOJ dnes ve 22:35 odvysílá v slovenské televizní premiéře hororový snímek s Danielem Radcliffem (Harry Potter) v hlavní roli "Žena v černém". Tento snímek je režisérským počinem Jamese Watkinse ("Jezero smrti") a v roce 2012 zaznamenal v kinech veliký úspěch, když vydělal celosvětově 127 milionů dolarů a stal se v tehdejší době nejúspěšnějším snímkem studia Hammer v historii. Pokud se tedy rádi bojíte a nehodláte jít spát, rozhodně neváhejte a vychutnejte si tento klasický duchařský příběh. Ten si případně můžete vychutnat i o den později na sesterské stanici JOJ Plus, která film odvysílá ve 20:30.


Všechno nejlepší, Maggie Smith!

28. prosince 2013 v 1:32 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Maggie Smith!

Dnes, 28. prosince 2013, slaví své 79. narozeniny anglická herečka Maggie Smith, která ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnila profesorku Minervu McGonagallovou. Maggie během své kariéry obdržela už nemálo ocenění, mezi které se řadí i dvě oscarové sošky, přičemž byla nominována hned šestkrát (naposledy v roce 2002 za film "Gosford Park"). Znát ji mimo Pottera můžete také z filmů "Univerzální uklízečka", "Vášeň a cit", "Kouzelná chůva a Velký třesk", "Báječný hotel Marigold" nebo oceňovaného seriálu "Panství Downton".

Takže... ještě jednou všechno nejlepší!

"The Cuckoo's Calling" v seznamu nejprodávanějších knih roku 2013

27. prosince 2013 v 23:39 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
"The Cuckoo's Calling" v seznamu nejprodávanějších knih roku 2013

Jelikož se rok 2013 chýlí ke konci, tak stejně jako jiní, tak i světový internetový obchodní gigant Amazon se rozhodl zveřejnit svůj seznam nejprodávanějšího zboží. V žebříčku nejprodávanějších knih roku 2013 se na skvělém třetím místě umístila kniha "The Cuckoo's Calling", která je počinem spisovatelky J.K. Rowlingové, která tento klasický kriminální román vydala v dubnu tohoto roku pod mužským pseudonymem Robert Galbraith, jehož pravá identita byla odhalena tři měsíce po vydání. Kromě tohoto úspěchu byla kniha Amazonem označena také jako jedna ze sta nejlepších knih do svého konce se blížího roku, takže gratulujeme, Joanne!


První fotka Garyho Oldmana z filmu "Child 44"

25. prosince 2013 v 23:49 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
První fotka Garyho Oldmana z filmu "Child 44"

Na internet se dostala první oficiální fotka Garyho Oldmana (Sirius Black) z filmu režiséra Daniela Espinosy "Child 44", na které ho můžete vidět s Tomem Hardym, kterého můžete znát například jako Eamese z filmu Christophera Nolana "Počátek". Do amerických kin bude tento snímek uveden v průběhu roku 2014 a mimo již zmíněné herecké dvojice se v něm představí také Noomi Rapace, Jason Clarke, Joel Kinnaman nebo Dev Patel.


STUPEFY.BLOG.CZ přeje šťastné a veselé Vánoce!

24. prosince 2013 v 16:11 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
STUPEFY.BLOG.CZ přeje šťastné a veselé Vánoce!

Vánoce jsou zase tady! Den, kdy se sejde rodina, povětšinou se něčím také obdaruje a dosyta si užije výbornou večeři. Zároveň dnes slaví svátek Adamové a Evy, takže i jim všechno nejlepší... Přeji Vám krásné a klidné Vánoce (či pokud si přejete jinak, klidně i bláznivé či jaké chcete Smějící se), hodně dárků pod stromečkem, lásky a radosti v životě... zkrátka ať se Vám splní všechna Vaše přání.


Harry Potter míří na divadelní prkna!

23. prosince 2013 v 23:07 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter míří na divadelní prkna!

V posledních dnech o tom na internetu kolovalo mnoho spekulací a nakonec je to oficiální. Harry Potter míří na divadelní prkna Velké Británie. Tuto informaci potvrdila prostřednictvím svého facebookového účtu samotná J.K. Rowlingová, která bude zároveň producentkou hry společně s oceňovanými osobnostmi divadla Soniou Friedmanovou a Colinem Callenderem. Hra bude preguelem, který bude sledovat Harryho život u Dursleyových před tím, než dostal dopis z Bradavic, takže se bude odehrávat především v jeho přístěnku pod schody. Kromě Harryho se však ve hře objeví i další dobře známé postavy.


Všechno nejlepší, Ralph Fiennes!

22. prosince 2013 v 22:13 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Ralph Fiennes!

Dnes, 22. prosince 2013, slaví své 51. narozeniny anglický herec a režisér Ralph Fiennes, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil lorda Voldemorta. Ralpha však můžete znát i z mnoha dalších známých filmů, ze kterých teď jmenujme například "Schindlerův seznam", "Skyfall", "Anglický pacient", "Červený drak", "V Bruggách", "Smrt čeká všude", "Předčítač" nebo "Souboj Titánů". V jeho režisérské filmografii naleznete zatím pouze dva snímky, kterými jsou válečný thriller "Coriolanus" z roku 2011 a životopisné romantické drama "The Invisible Woman", které do našich kin dorazí 27. března 2014.

Takže... ještě jednou všechno nejlepší!

Všechno nejlepší, Martin Bayfield!

21. prosince 2013 v 23:07 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Martin Bayfield!

Dnes, 21. prosince 2013, slaví své 47. narozeniny bývalý anglický ragbista Martin Bayfield. Ten pomohl svým skoro 210 centimetrů dlouhým a více než stokilovým tělem při natáčení Hagridových scén, kterého ztvárnil herec Robbie Coltrane. Ve filmu "Harry Potter a Tajemná komnata" si pak dokonce zahrál mladého Hagrida. Tento ragbista hrával za kluby Northampton a Bedford Blues, za anglickou reprezentaci nastoupil ve 34 zápasech.

Takže... ještě jednou všechno nejlepší!

FOTO: Emma Watson na soukromé párty Lady Gaga

19. prosince 2013 v 19:15 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
FOTO: Emma Watson na soukromé párty Lady Gaga

Herečka Emma Watson, známá fanouškům Harryho Pottera především jako Hermiona Grangerová, se minulý týden zúčastnila soukromé párty zpěvačky Lady Gaga v Londýně. Na fotky Emmy z této akce se můžete podívat v této galerii. Na některých pózuje kupříkladu se svými bývalými hereckými kolegy Eddiem Redmaynem z filmu "Můj týden s Marilyn" a Douglasem Boothem z očekávaného velkofilmu režiséra Darrena Aronofskyho "Noe".


Gary Oldman v prvním oficiálním traileru na film "Úsvit planety opic"

18. prosince 2013 v 23:59 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Gary Oldman v prvním oficiálním traileru na film "Úsvit planety opic"

20th Century Fox dnes vydalo první oficiální trailer na film režiséra Matta Reevese "Úsvit planety opic" (Dawn of The Planet of The Apes), ve kterém se v jedné z vedlejších rolí objeví Gary Oldman, známý fanouškům Harryho Pottera především jako Sirius Black. Film je pokračováním snímku "Zrození planety opic" z roku 2011, ve kterém si zahrál kromě jiných také Tom Felton (Draco Malfoy). V tomto pokračování se mimo Oldmana představí i Toby Kebbell, Judy Greer, Keri Russell nebo Jason Clarke. Šimpanze Caesara hraje Andy Serkis. Do českých kin bude film uveden 17. července 2014.


Harry Potter herci nominováni na Annual Screen Actors Guild Awards 2014

17. prosince 2013 v 23:32 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter herci nominováni na Annual Screen Actors Guild Awards 2014

Minulý týden byly oznámeny nominace na Annual Screen Actors Guild Awards 2014 a mezi nominovanými se objevilo i několik Harry Potter herců. Konkrétně se jedná o Emmu Thompson (Sibyla Trelawneyová), Alana Rickmana (Severus Snape), Helenu Bonham Carter (Bellatrix Lestrangeová) a Maggie Smith (Minerva McGonagallová). Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční 18. ledna 2014 v Los Angeles.


Všechno nejlepší, Ralph Ineson!

15. prosince 2013 v 23:14 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Ralph Ineson!

Dnes, 15. prosince 2013, slaví své 44. narozeniny anglický herec Ralph Ineson, který ve filmech "Harry Potter a Princ dvojí krve", "Harry Potter a Relikvie smrti - část I." a "Harry Potter a Relikvie smrti - část II." ztvárnil Amycuse Carrowa. Ačkoliv Ralph není žádnou velkou hvězdou, stačil se objevit už v mnoha zajímavých filmech, ze kterých teď jmenujme například "Nadějné vyhlídky", "Robin Hood", "Prokletý klub" nebo "Z pekla".

Takže... ještě jednou všechno nejlepší!

71. ZLATÉ GLÓBY: Nominace obdrželi Alfonso Cuarón, Emma Thompson, Helena Bonham Carter i David Heyman

14. prosince 2013 v 22:10 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Alfonso Cuarón, Emma Thompson a Helena Bonham Carter nominováni na 71. Zlaté Glóby

Harry Potter herečky Emma Thompson (Sibyla Trelawneyová) a Helena Bonham Carterová (Bellatrix Lestrangeová), stejně jako režisér filmu "Harry Potter a vězeň z Azkabanu" Alfonso Cuarón, byli nominováni ve čtvrtek ráno na 71. ročník Zlatých glóbů, které se budou předávat na slavnostním ceremoniálu v Los Angeles 12. ledna 2014. Nominace se dočkal také producent všech osmi filmových Potterovek David Heyman, kterého "Gravitace" byla nominována v kategorii nejlepší drama film, za kterou vždy dostávají ocenění producenti daného filmu.


Včera slavili, Bill Nighy a Charlie Weasley!

13. prosince 2013 v 23:52 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Včera slavili, Bill Nighy a Charlie Weasley!

Včera, 12. prosince 2013, oslavil své 64. narozeniny anglický herec Bill Nighy, který ve filmu "Harry Potter a Relikvie smrti: část I." ztvárnil ministra kouzel Rufuse Brouska. Billa však můžete znát i z mnoha dalších filmů, ze kterých teď jmenujme například "Láska nebeská", "Piráti na vlnách", "Neřízená střela", "Lásky čas", "Valkýra", "Hněv Titánů" nebo "Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže".


Tom Felton v novém oficiálním traileru na film "In Secret"

11. prosince 2013 v 22:44 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Tom Felton v novém oficiálním traileru na film "In Secret"

Na internet byl uvolněn nový oficiální trailer na film "In Secret" (původně "Thérése"), který je režisérským počinem Charlieho Strattona (televizní seriál "Everwood") podle novely Thérése Raquin z roku 1867 od francouzského spisovatele Émile Zoly. V tomto snímku se v roli Camilleho Raquina objevuje herec Tom Felton, známý fanouškům Harryho Pottera především jako Tom Felton, po boku Elizabeth Olsenové, Oscara Isaaca či dvojnásobné držitelky Oscara Jessicy Langeové. Snímek bude do amerických kin uveden 21. února 2014.


Všechno nejlepší, Kenneth Branagh!

10. prosince 2013 v 0:33 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Kenneth Branagh!

Dnes, 10. prosince 2013, slaví své 53. narozeniny anglický herec Kenneth Branagh, který ve filmu "Harry Potter a Tajemná komnata" ztvárnil profesora Zlatoslava Lockharta. Kennetha však můžete znát i z mnoha jiných filmů, ze kterých teď jmenujme například "Můj týden s Marilyn", "Piráti na vlnách", "Valkýra" nebo "Celebrity". Několikrát se už ale chopil také režie, a to u snímků jako "Thor", "Hamlet" nebo "Mnoho povyku pro nic".

Takže... ještě jednou všechno nejlepší!