Listopad 2013

Všechno nejlepší, Clémence Poésy!

30. listopadu 2013 v 23:55 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Clémence Poésy!

Dnes, 30. listopadu 2013, slaví své 31. narozeniny francouzská herečka Clémence Poésy, která ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnila Fleur Delacourovou. Clémence se však už stačila objevit i v mnoha jiných filmech, ze kterých teď jmenujme například "V Bruggách", "127 hodin", "Birdsong" nebo "Last Love".

Takže... ještě jednou všechno nejlepší!

Tři nikdy předtím neviděné artworky k Harry Potterovi a Relikviím smrti

29. listopadu 2013 v 23:38 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Tři nikdy předtím neviděné artworky k Harry Potterovi a Relikviím smrti

Na internet se dostaly tři dosud nikdy neviděné a pro propagační kampaň nevyužité artworky k filmu "Harry Potter a Relikvie smrti: část I.", které jsou dílem umělce Wese Louie. Ten sám prozradil, že například druhý ze tří artworků, který můžete vidět v celém článku, byl studiem Warner Bros. Pictures odmítnut, jelikož podle studia byly postavy nepořádně rozestaveny.


Harry Potter filmy vyšly v Itálii v nové Blu-ray + E-Book edici

27. listopadu 2013 v 22:49 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter filmy vyšly v Itálii v nové Blu-ray + E-Book edici

Warner Home Video uvedlo tento týden v Itálii do prodeje všech osm Harry Potter filmů v nové speciální Blu-ray + E-Book edici, která - jak už vyplývá z uvedeného - obsahuje film na Blu-ray společně s elektronickou verzí knihy. Ačkoliv my se této edice u nás zřejmě jen tak nedočkáme, tak se můžete v celém článku podívat alespoň na nové oficiální obaly, které byly pro tuto edici vytvořeny.


Všechno nejlepší, Shirley Henderson!

24. listopadu 2013 v 23:47 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Shirley Henderson!

Dnes, 24. listopadu 2013, slaví své 48. narozeniny skotská herečka Shirley Henderson, která ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnila Ufňukanou Uršulu. Shirley má však ve své filmografii i mnoho jiných filmů, ze kterých teď jmenujme například "Trainspotting", "Deník Bridget Jonesové", "Bridget Jonesová - S rozumem v koncích", "Rob Roy", "Divoška" nebo "Marie Antoinetta".

Takže... ještě jednou všechno nejlepší!

Alfonso Cuarón by se nebránil režii filmu "Fantastická zvířata a kde je najít"

23. listopadu 2013 v 22:13 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Alfonso Cuarón by se nebránil režii filmu "Fantastická zvířata a kde je najít"

J.K. Rowlingová sice ještě ani nedopsala scénář, ale spekulace ohledně jména režiséra v létě oznámeného Harry Potter spin-offu "Fantastická zvířata a kde je najít" jsou stále v plném proudu a bude tomu tak i nadále, dokud nedojde k oficiálnímu oznámení. Už minulý měsíc se nechal slyšet například filmový představitel lorda Voldemorta Ralph Fiennes, že by se zřejmě režii tohoto snímku nebránil. Podobně se teď vyjádřil také režisér třetí Potterovky a jednoho z letošních oscarových favoritů "Gravitace" Alfonso Cuarón.


Všechno nejlepší, Jamie Campbell Bower!

22. listopadu 2013 v 22:48 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Jamie Campbell Bower!

Dnes, 22. listopadu 2013, slaví své 25. narozeniny anglický herec Jamie Campbell Bower, který ve filmu "Harry Potter a Relikvie smrti: část I." ztvárnil mladého Gellerta Grindelwalda. Jamie má však ve své filmografii i mnoho dalších snímků, ze kterých jmenujme například "Anonym", "Zima za války", "Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street", "RocknRolla", "Londýnský gangster" nebo ságu Twilight.

Takže... ještě jednou všechno nejlepší!

Gary Oldman v novém oficiálním traileru na film "RoboCop"

21. listopadu 2013 v 23:26 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Gary Oldman v novém oficiálním traileru na film "RoboCop"

Už v únoru 2014 zavítá do kin remake kultovního sci-fi filmu z roku 1987 "RoboCop", ve kterém se v jedné z vedlejších rolí představí Gary Oldman, známý fanouškům Harryho Pottera především jako Sirius Black. StudioCanal tento týden vydalo nový oficiální trailer, ve kterém má Gary coby doktor Dennett Norton, který přivedl RoboCopa na svět, celkem slušnou dávku momentů. Kromě Oldmana si ve filmu zahráli také Joel Kinnaman, Samuel L. Jackson, Jay Baruchel nebo Michael Keaton.


Pět nových fotek Daniela Radcliffa z druhé série "A Young Doctor's Notebook"

18. listopadu 2013 v 22:11 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Pět nových fotek Daniela Radcliffa z druhé série "A Young Doctor's Notebook"

SkyArts vypustilo na internet pět nových fotek Daniela Radcliffa jako mladého doktora v druhé sérii seriálu "A Young Doctor's Notebook", která nese název "A Young Doctor's Notebook & Other Stories". V té se kromě Daniela znovu představí ve svých rolích například také Jon Hamm či Adam Godley, zatímco novým přírustkem se stane herečka Margaret Clunie coby Natasha. První epizoda druhé série bude odvysílána 21. listopadu 2013.


"The Cuckoo's Calling" se v Česku dočkáme v únoru!

17. listopadu 2013 v 0:24 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
"The Cuckoo's Calling" se v Česku dočkáme v únoru!

Jak už jistě většina z vás ví, tak v létě vyšlo najevo, že spisovatelka J.K. Rowlingová, která stojí za heptalogií Harry Potter, vydala v dubnu tohoto roku pod pseudonymem Robert Galbraith velice povedenou kriminálku "The Cuckoo's Calling", o kterou se po odhalení skutečné totožnosti autora rozpoutal boj o získání práv na její překlad v mnoha zemích světa, včetně České republiky.


Emma Watson: První dva oficiální trailery na film "Noe"

14. listopadu 2013 v 22:44 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Emma Watson: První dva oficiální trailery na film "Noe"

Paramount Pictures dnes uvedlo na internet první dva oficiální trailery na očekávaný velkofilm režiséra Darrena Aronofskyho "Noe" (v originále "Noah"), ve kterém se hlavní role ujal oscarový herec Russell Crowe. Kromě toho se ve filmu představí také Jennifer Connelly, Anthony Hopkins, Logan Lerman a především Emma Watson, kterou fanoušci Harryho Pottera znají jako Hermionu Grangerovou z filmové oktalogie. Snímek "Noe" bude do českých kin uveden 27. března 2014.


Sony získalo práva na film "Your Voice in My Head" s Emmou Watson

13. listopadu 2013 v 23:07 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Sony získalo práva na film "Your Voice in My Head" s Emmou Watson

Není tomu tak dávno, co bylo oficiálně potvrzeno, že si Emma Watson (Hermiona Grangerová) nakonec přeci jen zahraje hlavní roli ve filmu "Your Voice in My Head", který měl původně režírovat David Yates, avšak nakonec se jej chopila režisérka filmu "Tanner Hall" Francesca Gregorini. Teď byly na film konečně také zakoupeny práva jedním z popředních filmových distributorů, kterým je v tomto případě Sony Pictures. Natáčení začne na jaře 2014.


Helen McCrory si zahraje v pokračování filmu "Žena v černém"

12. listopadu 2013 v 0:09 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Helen McCrory si zahraje v pokračování filmu "Žena v černém"

Herečka Helen McCrory, která ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnila Narcissu Malfoyovou, byla obsazena do pokračování úspěšného hororového snímku s Danielem Radcliffem (Harry Potter) v hlavní roli "Žena v černém" z roku 2012. Pokračování nese název "The Woman in Black: Angels of Death" a jeho děj se bude odehrávat čtyřicet let po událostech prvního dílu, takže se jeho natáčení Daniel tentokrát už bohužel nezúčastní. Film bude režírovat Tom Harper a kromě Helen do něj prý byli obsazeni také Jeremy Irvine ("Válečný kůň" od Stevena Spielberga) a Phoebe Fox. Do britských kin bude film uveden 13. února 2015.


J.K. Rowlingová, Emma Watson a další se sešli na benefiční akci Lumos!

9. listopadu 2013 v 23:46 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
J.K. Rowlingová, Emma Watson a další se sešli na benefiční akci Lumos!

J.K. Rowlingová se společně s Emmou Watson (Hermiona Grangerová), Evannou Lynch (Lenka Láskorádová), Alanem Rickmanem (Severus Snape), Davidem Heymanem (producent všech osmi filmových Potterovek) či Warwickem Davisem (Kratiknot, Griphook) a jeho rodinou zúčastnila benefiční akce Lumos, která se konala ve Warner Bros. Studio Tour London - The Making of Harry Potter tuto sobotu. Na jejich fotky se můžete podívat v této galerii.


Film "Therese" s Tomem Feltonem bude do kin v USA uveden 21. února 2014!

8. listopadu 2013 v 23:24 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Film "Therese" s Tomem Feltonem bude do kin v USA uveden 21. února 2014!

Historické kriminální drama "Therese" od režiséra Charlieho Stratona, ve kterém se v jedné z vedlejších rolí představí Tom Felton (Draco Malfoy), má konečně stanovený oficiální termín uvedení do amerických kin a stane se tak 21. února 2014. Kromě Toma se ve filmu objeví také Elizabeth Olsenová, Oscar Isaac, Jessica Lange nebo Shirley Hendersonová (Ufňukaná Uršula).


DANIEL RADCLIFFE: Nový oficiální trailer na seriál "A Young Doctor's Notebook & Other Stories"

6. listopadu 2013 v 23:07 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
DANIEL RADCLIFFE: Nový oficiální trailer na "A Young Doctor's Notebook & Other Stories"

SkyArts tento týden vydalo druhý oficiální trailer na druhou sérii seriálu "A Young Doctor's Notebook", která ponese název "A Young Doctor's Notebook & Other Stories". V té si hlavní roli mladého doktora zopakuje Daniel Radcliffe (Harry Potter) a podle všeho se máme opravdu na co těšit. Kromě nového traileru SkyArts vydalo také retrospektivní video s poznatky Daniela Radcliffa, které má nezasvěcené alespoň ve zkratce seznámit s Danielovou postavou - toto video najdete tady.


Rupert Grint v novém necenzurovaném traileru na film "Charlie Countryman"

4. listopadu 2013 v 21:30 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Rupert Grint v novém necenzurovaném traileru na film "Charlie Countryman"

Na internet byl uvolněn nový necenzurovaný trailer na film režiséra Fredrika Bonda "Charlie Countryman", ve kterém je k vidění také Rupert Grint, který si zde střihnul jednu z významnějších vedlejších rolí. Trailer obsahuje mnoho pro děti a mládež nevhodných témat, jako sprostá slova, násilí a další, takže to berte na vědomí. Kromě Ruperta si ve filmu zahráli Shia LaBeouf, Evan Rachel Wood nebo Mads Mikkelsen. Do amerických kin snímek dorazí 15. listopadu 2013.


Produkční fotky Ruperta Grinta z divadelní hry "Mojo"

2. listopadu 2013 v 21:30 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Produkční fotky Ruperta Grinta z divadelní hry "Mojo"

Na internet byly přes oficiální webové stránky divadelní hry "Mojo" uveřejněny nové produkční fotky z debutového vystoupení Ruperta Grinta (Ron Weasley) na divadelních prknech. Rupert je na snímcích neupravený v obleku s kravatou, spolu s hereckými kolegy Brendanem Coylem, Danielem Maysem nebo Benem Whishawem. Na zmiňované fotky se můžete podívat zde. Divadelní hra vypráví příběh hudebníků rock 'n' rollu a gangsterů z londýnské čtvrti Soho v roce 1950. V současnosti se hraje v Harold Pinter Theatre v Londýně a bude se tam hrát až do 25. ledna 2014.


ANKETA/DISKUZE - listopad 2013: Těšíte se na druhou sérii seriálu "A Young Doctor's Notebook"?

1. listopadu 2013 v 21:19 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
ANKETA/DISKUZE - listopad 2013: Těšíte se na druhou sérii "A Young Doctor's Notebook"?

Tento měsíc, konkrétně 21. listopadu, dorazí na britskou televizní stanici SkyArts druhá série seriálu "A Young Doctor's Notebook", která nese název "A Young Doctor's Notebook & Other Stories". Samozřejmě se v ní do role mladého doktora vrátí herec Daniel Radcliffe (Harry Potter) a s ním také představil starého doktora Jon Hamm, kterého můžete znát například ze seriálu Mad Men. Listopadovou anketu tak zajímá, zda-li se na druhou sérii těšíte a plánujete ji sledovat.

STUPEFY.BLOG.CZ

VÝSLEDEK ANKETY - říjen 2013: Filmová "Fantastická zvířata a kde je najít" budou úspěšná...

1. listopadu 2013 v 20:55 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
VÝSLEDEK ANKETY - říjen 2013: Filmová "Fantastická zvířata..." budou úspěšná...

... alespoň to vyplývá z Vašeho hlasování v říjnové anketě, ze které vyplynulo, že 71.3% (57 lidí) z Vás věří, že snímek obstojí a bude úspěšný. Doufejme tedy, že tomu tak skutečně bude a snímek bude nejen kasovním úspěchem pro studio Warner Bros. Pictures, ale také dostatečně kvalitní podívanou pro jeho diváky a kritiky. Vždyť na scénáři pracuje samotná Rowlingová, tak proč by ne...

STUPEFY.BLOG.CZ