Srpen 2013

Všechno nejlepší, Peter Cartwright!

31. srpna 2013 v 23:11 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Peter Cartwright!

Včera, 30. srpna 2013, oslavil své 78. narozeniny herec Peter Cartwright, který ve filmu "Harry Potter a Fénixův řád" ztvárnil Elphiase Dogeho. Dále se objevil například ve filmu "Wimbledon", ale jinak se jedná především o televizního herce, který se objevil v seriálech "Doctor Who" nebo "Emmerdale Farm".

Takže... dodatečně všechno nejlepší!

Celý první oficiální trailer na film "Kill Your Darlings"!

30. srpna 2013 v 23:27 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Celý první oficiální trailer na film "Kill Your Darlings"!

Sony Classics konečně vydalo první oficiální trailer na film režiséra Johna Krokidase "Kill Your Darlings" v celé, dvě a půl minuty dlouhé, délce. V tomto životopisném dramatu se v hlavních rolích představí jako básníci Allen Ginsberg a Lucien Carr herci Daniel Radcliffe (Harry Potter) a Dane DeHaan. V dalších rolích se mohou diváci těšit na Elizabeth Olsenovou, Bena Fostera, Jacka Hustona nebo Michaela C. Halla. Do amerických kin bude film uveden 18. října 2013.


"Příběh tří bratří" bude zfilmován!

29. srpna 2013 v 22:36 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
"Příběh tří bratří" bude zfilmován!

New England School of Communications oznámilo, že dostalo svolení od Warner Bros. Pictures k natočení živého akčního krátkometrážního filmu "Příběh tří bratří", což je jeden z pěti příběhů z knihy "Bajky Barda Beedleho" od spisovatelky J.K.Rowlingové. Casting na role ve filmu proběhne ve městě Bangor v Mainu, více informací o tomto studentském filmu najdete tady. Jeho tvůrci jej plánují natočit v letošním roce a pak předložit k promítnutí na filmových festivalech.


Daniel Radcliffe v prvním klipu z filmu "Kill Your Darlings"

28. srpna 2013 v 19:55 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Daniel Radcliffe v prvním klipu z filmu "Kill Your Darlings"

Na internet se dostal první klip z filmu "Kill Your Darlings", ve kterém Lucien Carr v podání herce Dane DeHaana recituje zakázaný kus textu Henryho Millera před skupinou univerzitních studentů, včetně Ginsberga ztvárněného Danielem Radcliffem (Harry Potter), v knihovně Southall. Film "Kill Your Darlings" bude do amerických kin uveden 18. října 2013.


Oficiální plakát k filmu "Kill Your Darlings"!

27. srpna 2013 v 23:30 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Oficiální plakát k filmu "Kill Your Darlings"!

Moviefone zveřejnilo první oficiální plakát k filmu "Kill Your Darlings", na kterém můžeme vidět představitele dvou hlavních rolí - Daniela Radcliffa (Harry Potter) a Dane DeHaana, kteří si tu zahráli Allena Ginsberga a Luciena Carra. Snímek si svoji světovou premiéru odbyl v lednu na filmovém festivalu Sundance. Teď ho čeká další premiéra na festivalu v italských Benátkách a kanadském Torontu. V říjnu bude konečně uveden do kin v USA.


Rupert Grint v novém klipu z filmu "CBGB"!

26. srpna 2013 v 20:59 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Rupert Grint v novém klipu z filmu "CBGB"!

Herec Rupert Grint (Ron Weasley) předvádí svůj americký přízvuk v roli Cheetaha Chromeho v novém klipu z životopisného filmu režiséra Randalla Millera "CBGB". V tom si kromě Ruperta zahrál také Alan Rickman (Severus Snape), který ztvárnil majitele slavného punkového klubu CBGB Hillyho Kristala. Snímek si odbyde světovou premiéru na CBGB Film Festival v New Yorku 11. října 2013.


Všechno nejlepší, Angelica Mandy a Simon McBurney!

25. srpna 2013 v 23:55 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Angelica Mandy a Simon McBurney!

Dnes, 25. srpna 2013, tu máme dva oslavence - Angelicu Mandy a Simona McBurneyho. Angelica Mandy slaví své 21. narozeniny, ve filmu "Harry Potter a Ohnivý pohár" ztvárnila Gabrielle Delacour a objevila se také ve filmu "Jarmark marnosti" či kraťasu "The End". Simon McBurney slaví 56. narozeniny a ve filmech "Harry Potter a Fénixův řád" a "Harry Potter a Relikvie smrti: část I." propůjčil hlas Kráturovi. Dále si zahrál i ve filmech "Jana Eyrová", "Jeden musí z kola ven" nebo "Robin Hood".

Oběma všechno nejlepší!

"Apokalypsa v Hollywoodu" nakonec v českých kinech bude!

24. srpna 2013 v 21:03 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
"Apokalypsa v Hollywoodu" nakonec v českých kinech bude!

Poté, co před pár dny vyšlo najevo, že se česká distribuční společnost Falcon rozhodla neuvést do českých kin snímek "Apokalypsa v Hollywoodu" (This Is The End), nastalo rozhořčení u mnoha těšících se diváků. Snímek s Emmou Watson (Hermiona) ve vedlejší roli měl poměrně velký úspěch v USA, když vydělal skoro 100 milionů dolarů při rozpočtu ve výši 32 milionů dolarů, takže nedávalo smysl, že by neměl být snímek do našich kin uveden kvůli nízkým tržbám či malému zájmu. Ten zajisté vyjádřili v rozhořčených emailech mnozí filmoví fanoušci, takže netrvalo dlouho a studio Falcon se tak zřejmě nakonec rozhodlo snímek uvést do kin 10. října 2013! Snad tedy už žádné další rošády nenastanou.


Všechno nejlepší, Rupert Grint!

24. srpna 2013 v 20:46 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Rupert Grint!

Dnes, 24. srpna 2013, slaví své 25. narozeniny anglický herec Rupert Grint, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil Rona Weasleyho! Rupert si už ale zahrál i v několika dalších filmech, ze kterých teď jmenujme "Kříž cti", "Neřízená střela", "CBGB", "The Necessary Death of Charlie Countryman", "Lekce řízení", "Cherrybomb" nebo "Prďoši".

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Odpočívej v pokoji, Stephenie McMillan

23. srpna 2013 v 22:48 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Odpočívej v pokoji, Stephenie McMillan

V pondělí zemřela ve svém domě kvůli komplikacím způsobených rakovinou vaječníků ve věku 71 let filmová architektka Stephenie McMillanová, jež pracovala na všech osmi Harry Potter filmech. McMillanová se proslavila spoluprácí s hlavním výtvárníkem Stuartem Craigem na filmové sérii Harry Potter a byla nominována na několik Oscarů za jejich práci. Toho získala ještě několik let před prací na Harrym Potterovi v roce 1996 za snímek "Anglický pacient". Přežili ji její partner Phil Hardy a děti Tamsin a Sasha. Upřímnou soustrast její rodině...


Všechno nejlepší, Mark Williams!

22. srpna 2013 v 23:30 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Mark Williams!

Dnes, 22. srpna 2013, slaví narozeniny také herec Mark Williams, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil Arthura Weasleyho. Mark dnes slaví své 54. narozeniny a vidět jste ho mohli také ve filmech: "Hvězdný prach", "Rozum a cit", "Zamilovaný Shakespeare", "101 dalmatínů", "Agent Cody Banks 2", "Anita a já" nebo "Nečistá hra".

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Všechno nejlepší, Percy Weasley!

22. srpna 2013 v 23:19 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Percy Weasley!

Dnes, 22. srpna 2013, slaví své 37. narozeniny fiktivní postava z příběhů o Harrym Potterovi jménem Percy Weasley! Syn Arthura a Molly Weasleyových; bratr Ginny, Rona, Freda, George, Billa a Charlieho; bývalý student nebelvírské koleje, prefekt a primus na škole čar a kouzel v Bradavicích a také bývalý "patolízal" na ministerstvu kouzel. V současnosti žije s manželkou Audrey, se kterou má dvě děti: Lucy a Molly.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

"Apokalypsa v Hollywoodu" s Emmou Watson do českých kin nedorazí!

21. srpna 2013 v 23:02 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
"Apokalypsa v Hollywoodu" s Emmou Watson do českých kin nedorazí!

Rádi si zajdete do kina na nějakou šílenou apokalyptickou komedii? Tak to Váš čeká zklamání, neboť "Apokalypsa v Hollywoodu" (This Is the End) ani "U konce světa" (The World's End) do českých kin nakonec nedorazí. V obou filmech byly naneštěstí pro Harry Potter fanoušky i herci z Harry Potter filmů. V případě prvního zmíněného snímku Emma Watson (Hermiona Grangerová), v případě druhého Bill Nighy (Rufus Brousek) a David Bradley (školník Filch). A zamrzí to opravdu hodně, když víte, kdo to režíruje a kdo další tam všechno hraje.


David Yates je v závěrečném jednání o režii rebootu filmu "Zjizvená tvář"

20. srpna 2013 v 23:20 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
David Yates je v závěrečném jednání o režii rebootu filmu "Zjizvená tvář"

Studio Universal Pictures chce v následujících letech uvést na velké plátno reboot filmu "Zjizvená tvář" (Scarface). Nebude se však jednat o reboot verze režiséra Briana De Palmy z roku 1983, ale verze z roku 1932 od režisérského dua Howard Hawks a Richard Rosson, která byla o italských mafiánech. Originál i reboot mají mnoho svých fanoušků, takže se jim to jistě zdá jako logický tah pro jejich peněženky. Kdo však bude režírovat?


Nové fotky a plakáty k filmu Alfonsa Cuaróna "Gravitace"

19. srpna 2013 v 23:16 | Mr. Black |  Novinky-Denní Věstec
Nové fotky a plakáty k filmu Alfonsa Cuaróna "Gravitace"

Na internet se dostalo několik nových fotek a dva plakáty k filmu "Gravitace" (Gravity), který je režisérským počinem mexického režiséra Alfonsa Cuaróna, který stojí za filmem "Harry Potter a vězeň z Azkabanu". V jeho nadcházejícím a už pěkně dlouhou dobu chystaném snímku si zahráli George Clooney a Sandra Bullock a do českých kin jej uvedede distribuční společnost Warner Bros. CZ 3. října 2013.


Všechno nejlepší, Helen McCrory!

18. srpna 2013 v 23:09 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Helen McCrory!

Včera, 17. srpna 2013, oslavila své 45. narozeniny anglická herečka Helen McCrory, která původně měla ve filmu "Harry Potter a Fénixův řád" nastoupit do role Bellatrix Lestrangeové, ale kvůli těhotenství se objevila až ve snímku "Harry Potter a Princ dvojí krve" jako Narcissa Malfoyová! Helen si však zahrála i v mnoha jiných filmech, jako například: "Hugo a jeho velký objev", "Skyfall", "Temné vzpomínky", "Casanova", "Královna" nebo "Interview s upírem".

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

J.K. Rowlingová vypadla z top desítky nejvíce vydělávajících autorů!

17. srpna 2013 v 23:47 | Mr. Black |  Novinky-Denní Věstec
J.K. Rowlingová vypadla z top desítky nejvíce vydělávajících autorů!

Spisovatelka J.K. Rowlingová - autorka slavné knižní série o mladém čaroději s jizvou na čele Harrym Potterovi - po dlouhých letech vypadla z top desítky nejvíce vydělávajících autorů. I tak se však pro rok 2013 umístila na velmi dobrém 15. místě s třinácti miliony dolarů. Její návrat do top desítky ale dost možná není moc daleko, neboť bylo v červenci tohoto roku odhaleno, že v dubnu vydala pod mužským pseudonymem Robert Galbraith novou knihu s názvem "The Cuckoo's Calling", ke které chystá vydat pokračování už příští rok. Žebříček posledních dvanácti měsíců ovládla autorka knihy "50 odstínů šedi" E.L. James s 95 miliony dolarů.


Všechno nejlepší, Evanna Lynch!

16. srpna 2013 v 23:24 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Evanna Lynch!

Dnes, 16. srpna 2013, slaví své 22. narozeniny irská herečka Evanna Lynch, která ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnila Lenku Láskorádovou! V její filmografii však najdete už i několik dalších projektů, jako například film "Monster Butler", seriál "Sindibád" nebo komedii "G.B.F.".

Takže... ještě jednou všechno nejlepší!

Tom Felton v prvním klipu a na promo fotce k filmu "Therese"

15. srpna 2013 v 21:30 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Tom Felton v prvním klipu a na promo fotce k filmu "Therese"

Toronto International Film vydalo první klip z nadcházejícího dramatu herce Toma Feltona (Draco Malfoy) "Therese", založeném na románu francouzského spivovatele Emile Zoly (1840 - 1902). Ve filmu, který bude mít světovou premiéru příští měsíc na Toronto International Film Festival, se kromě Toma představí také Elizabeth Olsen, Jessica Lange, Oscar Isaac nebo Shirley Henderson (Ufňukaná Uršula). V celém článku najdete kromě klipu i novou fotku z filmu.


Emma Watson vyhrála Teen Choice Awards!

14. srpna 2013 v 23:26 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Emma Watson vyhrála Teen Choice Awards!

V neděli, 11. srpna 2013, byli oznámeni vítězové letošního Teen Choice Awards a herečka Emma Watson vyhrála v kategorii Choice Movie Actress: Drama za ztvárnění role Sam ve filmu "Ten, kdo stojí v koutě" (The Perks of Being a Wallflower). Samotný snímek pak navíc vyhrál v kategoriích Choice Movie: Drama a Choice Movie Actor: Drama. Emmě a celému týmu filmu "Ten, kdo stojí v koutě" tedy gratulujeme! Přehled všech letošních vítězů najdete tady.