Červenec 2013

Odhalena nová americká obálka knihy Harry Potter a Relikvie smrti!

31. července 2013 v 23:38 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Odhalena nová americká obálka knihy Harry Potter a Relikvie smrti!

V newyorském sídle vydavatelství Scholastic byla dnes představena nová americká obálka knihy "Harry Potter a Relikvie smrti" k příležitosti patnáctého výročí vydání první knihy potterovské série v USA. I za touto obálkou samozřejmě stojí Kazu Kibuishi, který tentokrát vybral moment, kdy trio uniká z banky Gringottových na drakovi. Před pár hodinami byla uveřejněna obálka i na internet, takže se na ni můžete podívat v celém článku.


Všechno nejlepší, Harry Potter!

31. července 2013 v 23:18 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Harry Potter!

Dnes, 31. července 2013, neslaví narozeniny jen autorka Harryho Pottera, ale také samotný Harry James Potter. Tato fiktivní postava dnes slaví své 33. narozeniny a dost pravděpodobně ji není třeba moc představovat. Takže ve zkratce: syn Jamese a Lily Potterových, bývalý student nebelvírské koleje na škole čar a kouzel v Bradavicích, famfrpálový chytač a později i kapitán týmů své koleje, zakladatel a vůdce Brumbálovy armády a především vyvolený, který přemohl zřejmě nejmocnějšího černokněžníka všech dob lorda Voldemorta. V současnosti bystrozor na ministerstvu kouzel a manžel Ginny Weasleyové, se kterou má tři děti: Jamese Siriuse, Albuse Severuse a Lily Lenku.

Takže... všechno nejlepší!

Všechno nejlepší, J.K. Rowlingová!

31. července 2013 v 23:06 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, J.K. Rowlingová!

Dnes, 31. července 2013, slaví své 48. narozeniny anglická spisovatelka, která je autorkou sedmidílné série knih o Harrym Potterovi - Joanne Kathleen Rowlingová! Kromě sedmi dílů potterovské série však stihla napsat také tři doplňkové knihy: "Famfrpál v průběhu věků", "Fantastická zvířata a kde je najít" a "Bajky Barda Beedleho". Loni vydala svoji první knihu po ukončení příběhu Harryho Pottera s českým názvem "Prázdné místo" a letos pod mužským pseudonymem Robert Galbraith klasický kriminální román "The Cuckoo's Calling", na jehož český překlad zatím čekáme, neboť pravá totožnost autora vyšla na světlo světa teprve nedávno, konkrétně před dvěma týdny.

Takže... všechno nejlepší!

Odpočívej v pokoji... Richard Griffiths!

31. července 2013 v 22:57 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Odpočívej v pokoji... Richard Griffiths!

Dnes, 31. července 2013, by oslavil své 66. narozeniny anglický herec Richard Griffiths. Bohužel se jich nedožil, neboť na konci března tohoto roku zemřel na komplikace po operaci srdce. Znát jste ho mohli nejen jako Vernona Dursleyho z filmů o Harrym Potterovi, ale také z filmů "Hugo a jeho velký objev", "Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna", "Pohádky na dobrou noc", "Ospalá díra", "Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu", "Tarzan", "Gándhí", "Ragtime" nebo "Superman 2".

STUPEFY.BLOG.CZ

Všechno nejlepší, Neville Longbottom!

30. července 2013 v 21:44 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Neville Longbottom!

Dnes, 30. července 2013, slaví své 33. narozeniny fiktivní postava z příběhů o Harrym Potterovi - Neville Longbottom. Student nebelvírské koleje na škole čar a kouzel v Bradavicích, člen Brumbálovy armády, dobrý kamarád Harryho Pottera či syn Alice a Franka Longbottomových, který nakonec "skončil" jako učitel bylinkářství v Bradavicích a manžel Hannah Abbottové.

Takže... ještě jednou všechno nejlepší!

Všechno nejlepší, Frances de la Tour!

30. července 2013 v 21:39 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Frances de la Tour!

Dnes, 30. července 2013, slaví své 69. narozeniny anglická herečka Frances de la Tour, která ve filmech "Harry Potter a Ohnivý pohár" a "Harry Potter a Relikvie smrti: část I." ztvárnila madam Maxime. Frances už však má za sebou i mnoho jiných filmů, ze kterých teď jmenujme například: "Hugo a jeho velký objev", "Alenka v říši divů", "Kniha přežití" nebo "Hercule Poirot: Smrt na Nilu".

Takže... ještě jednou všechno nejlepší!

Filmová studia se perou o práva na zfilmování nové knihy Rowlingové!

29. července 2013 v 23:24 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Filmová studia se perou o práva na zfilmování nové knihy Rowlingové!

Všichni fanoušci spisovatelky J.K. Rowlingové jistě vědí, že Joanne nedávno odhalila skutečnost, že právě ona je skutečným autorem chválené knihy "The Cuckoo's Calling", kterou vydala pod mužským pseudonymem Robert Galbraith. Teď se podle informací ze stránek Deadline "pere" o práva na zfilmování knihy hned několik filmových studií, přičemž největším favoritem je studio Warner Bros. Pictures, které stojí za všemi osmi Harry Potter filmy a má dobré vztahy s Rowlingovou.


Včera slavil... Rade Šerbedžija!

28. července 2013 v 23:33 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Včera slavil... Rade Šerbedžija!

Včera, 27. července 2013, oslavil své 67. narozeniny chorvatský/jugoslávský herec Rade Šerbedžija, který ve filmu "Harry Potter a Relikvie smrti: část I." ztvárnil slavného výrobce hůlek Gregoroviče. Rade si však zahrál i v mnoha jiných filmech, ze kterých teď jmenujme například: "Batman začíná", "Podfu(c)k", "X-Men: První třída", "96 hodin: Odplata", "Odstřelovač", "Eurotrip", "Prostředníci", "Mission: Impossible II" nebo "Zlodějská partie".

Takže... dodatečně všechno nejlepší!

Emma Watson by si mohla zahrát v nadcházejícím filmu Matthewa Vaughna!

27. července 2013 v 23:55 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Emma Watson by si mohla zahrát v nadcházejícím filmu režiséra Matthewa Vaughna!

Režisér filmů "Kick-Ass", "X-Men: První třída" nebo "Hvězdný prach" Matthew Vaughn hledá v tuto chvíli herečku pro hlavní ženskou roli ve svém nadcházejícím filmu "The Secret Service" a podle informací od Variety má zájem buď o Bellu Heathcote z filmu "Temné stíny" nebo Emmu Watson, kterou my všichni velmi dobře známe jako Hermionu z filmů o Harrym Potterovi. Do dalších rolí už stihl obsadit Colina Firtha, Tarona Egertona a prý i Michaela Cainea.


Rupert Grint bude na podzim vystupovat v londýnském West Endu!

26. července 2013 v 22:40 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Rupert Grint bude na podzim vystupovat v londýnském West Endu!

Spekulace jsou potvrzeny. Herec Rupert Grint, známý především z Harry Potter filmů jako Ron Weasley, bude od podzimu vystupovat v londýnském divadle na West Endu, a to konkrétně ve hře s názvem "Mojo" - kriminálním dramatu inspirovaném skutečnými událostmi. Rupert se už letos v létě zúčastnil zkušebního čtení a nejnovější informace od producentky hry Sonie Friedmanové tvrdí, že poprvé se bude divadelní hra hrát 26. října 2013 v Harold Pinter Theatre. Ianovi Ricksonovi, režisérovi hry, prý Ruperta doporučil David Yates - režisér posledních čtyř Harry Potter filmů.

Zdroj: SnitchSeeker.com

K Danielu Radcliffovi se v obsazení Frankensteina připojuje další hvězda!

25. července 2013 v 22:32 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
K Danielu Radcliffovi se v obsazení Frankensteina připojuje další hvězda!

Zatím nepojmenovaný film o Frankensteinovi od režiséra Paula McGuigana a studia 20th Century Fox, ve kterém si Daniel Radcliffe (Harry Potter) zahraje Igora, konečně našel herce pro roli Victora Von Frankensteina. Toho si nakonec zahraje James McAvoy, kterého můžete znát jako profesora X z filmu "X-Men: První třída".


Evanna Lynch na Outfest Film Festival + plakát k divadelní hře "Houdini"

24. července 2013 v 23:45 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Evanna Lynch na Outfest Film Festival + plakát k divadelní hře "Houdini"

Herečka Evanna Lynch (Lenka Láskorádová) se v neděli večer zůčastnila promítání své nadcházející komedie "GBF" na Outfest Film Festival v Los Angeles. Na fotky Harry Potter herečky z Ford Theatre v Hollywoodu se můžete podívat v této galerii. Tady se navíc můžete podívat na nový plakát k divadelní hře "Houdini", ve které Evanna ztvární Bess Houdiniovou.

Zdroj: SnitchSeeker.com

Všechno nejlepší, Daniel Radcliffe!

23. července 2013 v 22:41 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Daniel Radcliffe!

Dnes, 23. července 2013, slaví své 24. narozeniny anglický herec Daniel Radcliffe, který se proslavil rolí Harryho Pottera v celkem osmi filmech potterovské série (v letech 2001 až 2011). V současnosti se snaží ukázat, že dokáže být hercem více rolí, takže si v posledních letech zahrál hned v několika filmech. V roce 2012 měl velký kasovní úspěch jeho hororový snímek "Žena v černém" a úspěšný byl také britský seriál "A Young Doctor's Notebook", ke kterému se letos spolu s Jonem Hammem vrátí, aby natočil druhou sérii (více tady). Už letos se přinejmenším do amerických kin podívají ještě další tři snímky, a to romantická komedie "The F-Word", horor "Horns" a životopisné drama "Kill Your Darlings".


Včera slavil... Rhys Ifans!

23. července 2013 v 22:27 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Včera slavil... Rhys Ifans!

Včera, 22. července 2013, oslavil své 46. narozeniny herec Rhys Ifans, který ve filmu "Harry Potter a Relikvie smrti: část I." ztvárnil Xena Láskoráda. Znát ho však můžete i z mnoha jiných filmů, ze kterých teď jmenujme například: "Piráti na vlnách", "Amazing Spider-Man", "Anonym", "Kouzelná chůva a Velký třesk", "Pan Nikdo", "Náhradníci" nebo "Notting Hill".

Takže... dodatečně všechno nejlepší!

Daniel Radcliffe se vrátí v druhé sérii "A Young Doctor's Notebook"!

22. července 2013 v 18:51 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Daniel Radcliffe se vrátí jako doktor v druhé sérii "A Young Doctor's Notebook"!

Daniel Radcliffe (Harry Potter) se spolu s Jonem Hammem vrátí v druhé sérii britského seriálu televizní stanice Sky Arts "A Young Doctor's Notebook". Dnes odpoledne to potvrdil server Deadline. Natáčení by mělo začít hned po skončení Danielova závazku na West Endu, kde vystupuje v divadelní hře "The Cripple of Inishmaan", tedy pravděpodobně v září tohoto roku, ještě před začátkem natáčení připravovaného filmového projektu o Frankensteinovi od amerického studia Fox, ve kterém Daniel ztvární Igora Frankensteina.


Oficiální webové stránky a Twitter účet knihy "The Cuckoo's Calling"

21. července 2013 v 22:35 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Oficiální webové stránky a Twitter účet knihy "The Cuckoo's Calling"

Poté, co bylo odhaleno, že pravým autorem knihy "The Cuckoo's Calling" je J.K. Rowlingová, teď byly spuštěny oficiální webové stránky a také Twitter účet knihy, které odhalují odpovědi na nejčastější otázky. Oficiální webové stránky nesou název Robert-Galbraith.com, Twitter účet najdete tady.

CINEMA-WORLD.BLOG.CZ - Zajímají Vás novinky z filmového světa? Tak zavítejte na stránky Cinema-World, kde najdete novinky, trailery či fotky k připravovaným filmovým projektům!

Zdroj: SnitchSeeker.com

První fotka Evanny Lynch jako Bess k divadelní hře "Houdini"

20. července 2013 v 23:12 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
První fotka Evanny Lynch jako Bess k divadelní hře "Houdini"

Na internet se dostala první fotka herečky Evanny Lynch (Lenka Láskorádová) k divadelní hře "Houdini". V té si zahraje manželku a asistenku slavného kouzelníka Houdiniho - Bess Houdiniovou. Harryho Houdiniho hraje Jamie Nichols.


Odhalena nová americká obálka knihy Harry Potter a Princ dvojí krve!

19. července 2013 v 19:09 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Odhalena nová americká obálka knihy Harry Potter a Princ dvojí krve!

Scholastic zveřejnilo přes Entertainment Weekly a na Comic Conu odhalilo novou americkou obálku knihy "Harry Potter a Princ dvojí krve" k 15. výročí vydání první knihy potterovské série ve Spojených státech amerických. I za touto obálkou stojí Kazu Kibuishi a zobrazuje Harryho s Brumbálem u jeskyně, kde jdou hledat jeden z Voldemortových viteálů.


Harry Potter herci nominováni na Primetime Emmy Awards 2013!

18. července 2013 v 23:29 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter herci nominováni na Primetime Emmy Awards 2013!

Dnes ráno byly oznámeny nominace na letošní Primetime Emmy Awards 2013 a hned několik herců bylo uznáno za svoji vynikající práci v televizních seriálech či minisériích, včetně několikanásobné vítězky Emmy Dámy Maggie Smith (profesorka Minerva McGonagallová).


Kniha "The Cuckoo's Calling" se v USA dočká svého druhého vydání!

17. července 2013 v 21:48 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Kniha "The Cuckoo's Calling" se v USA dočká svého druhého vydání!

Prodej kriminálního románu "The Cuckoo's Calling" po odhalení pravé identity autora Roberta Galbraitha, který je ve skutečnosti mužským pseudonymem spisovatelky J.K. Rowlingové, vzrostl natolik, že Mulholland Books dnes oznámilo, že plánuje druhé vydání o rozsahu 300 tisíc dalších kopií pro Spojené státy americké. Kromě toho mluvčí společnosti Mulholland Books dodal, že ve druhém vydání už bude informace o skutečné identitě autora.

Zdroj: SnitchSeeker.com