Červen 2013

Už známe i novou obálku Harryho Pottera a Fénixova řádu!

30. června 2013 v 21:48 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Už známe i novou obálku Harryho Pottera a Fénixova řádu!

A pokračujeme! Poté, co byly v posledních dvou dnech odhaleny nové obálky třetího a čtvrtého dílu, se na internet dostala už i obálka pátého dílu - tedy knihy Harry Potter a Fénixův řád. Zatím máme k dispozici pouze miniaturní obrázek, ze kterého však lze vyčíst, že obálka zachycuje moment, kdy Brumbálova armáda (v čele s Harrym) odlétá z Bradavic na pomoc Siriusovi na Ministerstvo kouzel. Všech sedm knih bude v USA vydáno s novým obalem k příležitosti 15. výročí od uvedení první knihy série do prodeje, a stane se tak už 27. srpna 2013!


Známe už také novou americkou obálku Harryho Pottera a Ohnivého poháru!

29. června 2013 v 23:19 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Známe už také novou americkou obálku Harryho Pottera a Ohnivého poháru!

Poté, co jste tu dnes před ránem mohli vidět novou americkou obálku knihy Harry Potter a vězeň z Azkabanu, tak teď už tu máme i obálku čtvrtého dílu - známého jako Harry Potter a Ohnivý pohár. Na této obalce je vyobrazen Harry se zlatým dračím vejcem na koštěsti při úniku před maďarským trnoocasým drakem. Jak se vám líbí?


Odhalena nová americká obálka knihy Harry Potter a vězeň z Azkabanu!

29. června 2013 v 1:26 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Odhalena nová americká obálka knihy Harry Potter a vězeň z Azkabanu!

Scholastic konečně představila také nový americký obal knihy Harry Potter a vězeň z Azkabanu k 15. výročí vydání úplně první knihy série. Na obálce je vyobrazen asi nejznámější motiv z třetího dílu, kdy Harry vysílá svého patrona (v podobě jelena) na mozkomory. I za touto obálkou samozřejmě stojí ilustrátor Kazu Kibuishi. Bohužel však zatím není obálka dostupná ve vysoké kvalitě/rozlišení.


Všechno nejlepší, Matthew Lewis!

27. června 2013 v 21:01 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Matthew Lewis!

Dnes, 27. června 2013, slaví své 24. narozeniny anglický herec Matthew Lewis, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil Nevilla Longbottoma! Jinak však Matthew nemá moc dalších projektů, ale objevil se alespoň v televizním seriálu "Syndicate" či filmu "Wasteland".

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Oznámeno datum uvedení Frankensteina s Radcliffem do amerických kin!

27. června 2013 v 0:24 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Oznámeno datum uvedení Frankensteina s Radcliffem do amerických kin!

"Zdaleka nejlepší scénář co jsem četl, pocházející od velkého studia." Toto řekl herec Daniel Radcliffe (Harry Potter) o scénáři k nové (zatím) nejmenované filmové adaptaci Frankensteina od studia 20th Century Fox, kterou zrežíruje režisér úspěšného britského televizního seriálu "Sherlock" Paul McGuigan. Daniel si tu zahraje postavu jménem Igor Frankenstein - tedy šíleného doktora, který stvoří monstrum. Měla by to prý být hlavní role. Scénář k tomuto snímku napsal Max Landis (Kronika) podle románu od spisovatelky Marry Shelleyové. Danielova postava je popisována jako "patologicky špinává a nosící oblečení starého klauna". Casting pro ostatní role ještě stále probíhá.


Všechno nejlepší, Tolga Safer!

26. června 2013 v 23:28 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Tolga Safer!

Dnes, 26. června 2013, slaví své 31. narozeniny anglický herec Tolga Safer, který ve filmu "Harry Potter a Ohnivý pohár" ztvárnil Karkarova pobočníka. Jinak se Tolga objevil například ve filmech "Sugarhouse", "Shoot on Sight" nebo "Cultural Menace". Letos se objeví ve filmu "Desert Dance" od režiséra Richarda Raymonda.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Emma Watson na obálce srpnového čísla magazínu Teen Vogue!

25. června 2013 v 22:57 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Emma Watson na obálce srpnového čísla magazínu Teen Vogue!

Emma Watson bude zdobit obálku srpnového čísla magazínu Teen Vogue. Minulý týden tuto informaci oznámila na svém oficiálním Twitter účtu a dnes se na internetu konečně objevila i samotná obálka, na kterou se můžete podívat v celém článku. Jak se Vám líbí?


David Yates natočí pilot očekávaného seriálu "Tyrant"!

24. června 2013 v 23:55 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
David Yates natočí pilot očekávaného seriálu "Tyrant"!

Vypadá to, že David Yates konečně našel nový projekt. Poté, co byl najat k režii hned několika filmů, od kterých buď odstoupil z rodinných důvodů (Your Voice in My Head) nebo se je studio rozhodlo nakonec nenatočit (Tarzan), už snad konečně našel něco, kde může prokázat, že má opravdu talent. Režisér posledních čtyř filmových Potterovek se totiž podle informací upsal kabelovce FX k natočení pilotu chystaného špionážního dramatu "Tyrant". Tedy pod očekávanou novinku od tvůrců oceňovaného seriálu "Homeland", která bude vyprávět příběh typické americké rodinky žijící na Blízkém východě, jež je však nucena pracovat pro hodně nebezpečné lidi. Původně měl pilot režírovat oscarový Ang Lee (Pí a jeho život), který ale projekt opustil, protože si chce dát od režírování na pár měsíců pokoj. Tak co myslíte? Jak se Yatesovi povede?

Zdroj: TVZone.cz

Všechno nejlepší, Dudley Dursley!

23. června 2013 v 22:30 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Dudley Dursley!

Dnes, 23. června 2013, slaví své 33. narozeniny fiktivní postava z příběhů o Harrym Potterovi, a to Dudley Dursley! Syn a mazánek Vernona a Petunie Dursleyových a především Harryho nenáviděný bratranec, který šikanoval kohokoliv slabšího než je on sám. Nakonec se ale i u něj ukázalo, že nemá kámen ze srdce, když při loučení Harrymu poděkoval za záchranu života před mozkomory. J.K. Rowlingová navíc později (po vydání poslední knihy) uvedla, že se s Harrym nakonec spřátelili a jejich rodiny se o svátcích navštěvují.

Takže... všechno nejlepší!!!

Dosud neviděné fotky z natáčení Ohnivého poháru a Relikvií smrti!

22. června 2013 v 19:41 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Dosud neviděné fotky z natáčení Ohnivého poháru a Relikvií smrti!

Natáčení filmů o Harrym Potterovi skončilo už před třemi lety, ale nové fotky se objevují dodnes. Dnes tu máme opravdu velice unikátní (dosud neviděné) čtyři nové fotky z natáčení filmů "Harry Potter a Ohnivý pohár" a "Harry Potter a Relikvie smrti: část I.", na kterých můžete vidět: Nevilla tančícího na zasněženém bradavickém nádvoří (vystřižená scéna), Harryho při tanci s Hermionou na vánočním plese (vystřižená scéna), trio v závěru čtvrtého filmu a Daniela Radcliffa s Emmou Watson při odpočinku během přestávky na natáčení první části velkolepého finále série.


Daniel Radcliffe pomohl tvůrcům filmu "Apokalypsa v Hollywoodu"!

22. června 2013 v 0:36 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Daniel Radcliffe pomohl tvůrcům filmu "Apokalypsa v Hollywoodu"!

Pravděpodobně jste o tom už někteří slyšeli, ale ještě než byla do šílené apokalyptické komedie "Apokalypsa v Hollywoodu" obsazena herečka Emma Watson (Hermiona Grangerová), tak měl scénárista a režisér filmu Evan Goldberg velký zájem o obsazení Daniela Radcliffa (Harry Potter). Daniel ovšem roli odmítl, jelikož původní scénář označil za ne dost dobrý na to, aby chtěl ve filmu hrát. Teď Goldberg uvedl, že měl Daniel pravdu a tvrdí, že od něj dostali cennou lekci. Ta zjevně opravdu velice pomohla, jelikož byl film pozitivně přijat jak diváky (8.0/10 na IMDb.com po více než 15 000 hodnocení), tak i finančně (44 milionu dolarů za prvních devět dní). Film "Apokalypsa v Hollywoodu" bude uveden i do českých kin, ale až 10. října 2013.


Před 10 lety byla ve Velké Británii vydána kniha "Harry Potter a Fénixův řád"!

21. června 2013 v 23:57 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Před deseti lety byla ve Velké Británii vydána kniha "Harry Potter a Fénixův řád"!

Dnes, 21. června 2013, je to přesně deset let, co byla ve Velké Británii, USA, Kanadě a Austrálii uvedena do prodeje kniha "Harry Potter a Fénixův řád" od spisovatelky J.K. Rowlingové, která je pátým ze sedmi dílů velkolepé potterovské série. Fénixův řád je vůbec nejdelší knihou z celé série a dodnes se prodalo více než 55 milionů výtisků, zatímco toto číslo každou chvíli roste dál a dál. Kniha v českém překladu byla uvedena do prodeje o několik měsíců později, konkrétně 1. března 2004. Ovšem první český překlad přinesli čeští studenti ještě v létě 2003 a jeden čtrnáctiletý školák ji zveřejnil na internet. Vydavatelství jej nejdříve chtělo zažalovat, ale později od tohoto úmyslu ustoupilo.

Takže... všechno nejlepší!!!

Všechno nejlepší, Shefali Chowdhury!

20. června 2013 v 23:29 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Shefali Chowdhury!

Dnes, 20. června 2013, slaví své 25.narozeniny Shefali Chowdhury, která se narodila v Denbeighu, ve Walesu. Známá je rolí Parvati Patilové ve filmech o Harry Potterovi, ale jinak se hereckou kariérou příliš nezabývá. Kromě Harryho má v biografii už jen "Letmý polibek" z roku 2002. V současnosti studuje obor fotografie v Birminghamu, ve Velké Británii.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Nové photoshooty Daniela Radcliffa a Bonnie Wright!

19. června 2013 v 23:35 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Nové photoshooty Daniela Radcliffa a Bonnie Wright!

Bonnie Wright (Ginny Weasleyová) se nedávno zúčastnila focení s fotografem Pipem, k příležitosti jejího vystoupení na divadelních prknech na West Endu ve hře "The Moment of Truth". Na tyto fotografie se můžete podívat v této galerii! Na West Endu vystupuje v současnosti také Daniel Radcliffe (Harry Potter), který se tam objevuje ve hře "The Cripple of Inishmaan". Daniel zveřejnil prostřednictvím svého Google+ účtu dvě fotky z photoshootu od fotografa Matta Crocketta. Ty najdete v celém článku.


Další fotky Daniela Radcliffa z divadelní hry "The Cripple of Inishmaan"!

18. června 2013 v 23:17 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Další fotky Daniela Radcliffa z divadelní hry "The Cripple of Inishmaan"!

Na internet se dostaly další čtyři nové fotky Daniela Radcliffa (Harry Potter) z divadelní hry "The Cripple of Inishmaan", která se od 8. června 2013 hraje v londýnském West Endu.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Zdroj: SnitchSeeker.com

První fotky a záběry Daniela z divadelní hry "The Cripple of Inishmaan"!

17. června 2013 v 23:43 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
První fotky a záběry Daniela Radcliffa z divadelní hry "The Cripple of Inishmaan"!

Na internet se dostaly první dvě fotky Daniela Radcliffa (Harry Potter) z divadelní hry "The Cripple of Inishmaan", na kterých kromě něj můžeme vidět i jeho hereckou kolegyni Sarah Greene. Kromě toho přinesla televizní stanice BBC exkluzivní rozhovor s Danielem, ve kterém nám přináší také úplně první záběry ze hry, kde Dan používá irský přízvuk a navíc má nový retro sestřih.


Drama "Therese" s Tomem Feltonem bude do amerických kin uvedeno 27.9!

16. června 2013 v 22:25 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Drama "Therese" s Tomem Feltonem bude do amerických kin uvedeno 27. září!

Deadline.com zveřejnilo informaci, že jeden z nadcházejících filmových projektů herce Toma Feltona (Draco Malfoy) - drama "Therese", které bylo natočeno podle známého románu francouzského spisovatele Émile Zoly, bude do amerických kin uvedeno 27. září 2013! Ve filmu, kde hlavní roli ztvární Elizabeth Olsenová a Oscar Isaac, Tom ztvární postavu jménem Camille Raquin a objeví se tu také herečka Shirley Hendersonová (Ufňukaná Uršula).

Zdroj: SnitchSeeker.com

Bonnie Wright na Aegon Championships + první fotky ze zkoušky "The Moment of Truth"!

15. června 2013 v 23:37 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Bonnie Wright na Aegon Championships + první fotky ze zkoušky "The Moment of Truth"!

Herečka Bonnie Wright (Ginny Weasleyová) se v sobotu odpoledne zúčastnila Aegon Championships, Queens Club, pořádaném společností Moët & Chandon. Na fotky Bonnie z tohoto tenisového turnaje v Londýně se můžete podívat v této galerii!


Tom Felton obsazen do pilotního dílu seriálu "Murder in the First"!

14. června 2013 v 21:32 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Tom Felton obsazen do pilotního dílu seriálu "Murder in the First"!

Tento týden bylo oznámeno, že herec Tom Felton (Draco Malfoy) byl obsazen do pilotu projektu americké televizní stanice TNT "Murder in the First" (Vražda prvního stupně). Jedná se o kriminální drama, ze kterého by se v případě úspěchu pilotního dílu stal plnohodnotný seriál. Tom si tady zahraje postavu jménem Erich Blunt, extrémně bohatého a arogantního technického génia. Tak doufejme, že bude mít pilotní díl úspěch a nebo nedopadne jako projekt Ruperta Grinta (Ron Weasley) "Super Clyde", který se televizní stanice CBS rozhodla vůbec neodvysílat.

Zdroj: MuggleNet.com

Emma Watson hvězdou filmové adaptace trilogie "Queen of the Tearling"!

13. června 2013 v 22:28 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Emma Watson hvězdou filmové adaptace trilogie "Queen of the Tearling"!

Už jste možná slyšeli o tom, jak filmová studia kupují práva na zajímavé knižní tituly ještě před jejich vydáním. Tak jedním z těchto případů je trilogie "Queen of the Tearling" od spisovatelky Eriky Johansenové. Tuto trilogii zakoupilo studio Warner Bros. Pictures a roli producenta nesvěřilo nikomu jinému než producentovi všech Harry Potter filmů - Davidu Heymanovi, který je jistě hlavním důvodem, proč vzala hlavní roli herečka Emma Watsonová, tedy naše Hermiona!