Březen 2013

PLUS PŘIPRAVUJE AKCI: Večer s Prázdným místem v Praze a Brně!

31. března 2013 v 20:25 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
PLUS PŘIPRAVUJE AKCI: Večer s Prázdným místem v Praze a Brně!

Nakladatelství Plus chystá k příležitosti vydání českého překladu nové knihy spisovatelky J.K.Rowlingové "Prázdné místo" (The Casual Vacancy) zajímavou akci pro fanoušky z Prahy a Brna. Na 3.dubna od 21:00 hod. totiž připravuje tzv. "Večer s Prázdným místem". Více informací najdete v pokračování článku nebo přímo na webových stránkách AlbatrosMedia.cz, a to tady!


Rupert Grint a Alan Rickman na teaser plakátu a fotkách k filmu "CBGB"!

31. března 2013 v 18:15 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Rupert Grint a Alan Rickman na teaser plakátu a fotkách k filmu "CBGB"!

Přes oficiální facebook stránku filmu "CBGB" se na internet dostal teaser plakát a nové fotky z tohoto životopisného filmu, kde hlavní roli majitele klubu Hillyho Crystala ztvární Alan Rickman (Severus Snape) a vedlejší roli si v něm zahraje Rupert Grint (Ron Weasley), který se ujal role hudebníka Cheetaha Chromeho. Film zatím nemá přesnější termín uvedení do kin.


Dodatečně všechno nejlepší... Brendane a Robbie!

31. března 2013 v 17:46 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Dodatečně všechno nejlepší... Brendane a Robbie!

Dnes tu máme dva dodatečná blahopřání k narozeninám. A to Brendanovi Gleesonovi a Robbiemu Coltranovi. Brendan Gleeson je irský herec, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil Alastora "Pošuka" Moodyho a v pátek (29.března 2013) oslavil své 58.narozeniny. Znát jej ale fanoušci mohou i z mnoha jiných filmů, z nichž jmenujme například: Havran (2012), Pomáhat a chránit (2011), Zelená zóna (2010), V Bruggách (2008), Beowulf (2007), Království nebeské (2005), Troja (2004), Návrat do Cold Mountain (2003), Gangy New Yorku (2002), 28 dní poté (2002), A.I. Umělá inteligence (2001), Mission: Impossible 2 (2000), Statečné srdce (1995) nebo Navždy a daleko (1992).


SCANY: Helena Bonham Carter a Harry Potter v TV Magazínu!

30. března 2013 v 19:21 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
SCANY: Helena Bonham Carter a Harry Potter v TV Magazínu!

V posledním čísle týdeníku TV Magazín (za 9 Kč) můžete najít dvě stránky o představitelce Bellatrix Lestrangeové ve filmech o Harrym Potterovi - Heleně Bonham Carterové a také, tak trochu kritizující, článek o Relikviích smrti, jejichž první část si již za chvíli (ve 20:20 hod.) odbyde svoji českou i slovenskou televizní premiéru na Nově a Markíze. Scany z magazínu najdete v celém článku. Pokud také máte nějaké scany, neváhejte a určitě je zašlete na e-mail stupefy.blog@seznam.cz!


Harry Potter a Relikvie smrti: část I. ve 20:20 na Nově i Markíze!

30. března 2013 v 3:16 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Relikvie smrti: část I. ve 20:20 na Nově i Markíze!

Dnes večer se mají fanoušci Harryho Pottera v Česku i na Slovensku opravdu na co těšit. Ve 20:20 hod. totiž odvysílají česká Nova a slovenská Markíza v československé televizní premiéře film Harry Potter a Relikvie smrti: část 1, který je předposledním filmem potterovské série. Film režiséra Davida Yatese dokázal během promítání v kinech vydělat celosvětově 956 milionu dolarů, odbržel dvě nominace na Oscara, hudbu k němu složil francouz Alexandre Desplat a co se nových postav týče: k vidění tu jsou Xeno Láskorád (Rhys Ifans), Rufus Brousek (Bill Nighy), Yaxley (Peter Mullan) a mnohý další... Takže, pokud nemáte na dnešní večer něco v plánu, zajisté usedněte k televizi a vychutnejte si předposlední filmové dobrodružství Harryho a jeho přátel.


Zemřel herec Richard Griffiths, Vernon Dursley z Harryho Pottera

29. března 2013 v 17:42 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Zemřel herec Richard Griffiths - Vernon Dursley z Harryho Pottera

Dnes postihla filmový svět opravdu velice smutná zpráva. Dnes, 29.března 2013, nás totiž ve věku 65 let opustil anglický herec Richard Griffiths, který se proslavil především rolí Harryho nenáviděného strýce Vernona Dursleyho ve filmech o Harrym Potterovi. Fanoušci si jej ale mohli užít i v mnoha dalších filmech, ze kterých jmenujme například: Hugo a jeho velký objev (2011), Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011), Pohádky na dobrou noc (2008), Ospalá díra (1999), Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu (1991), Tarzan (1984), Gándhí (1982), Ragtime (1981) nebo Superman 2 (1980).


FOTO: Vosková figurína Emmy Watson odhalena!

28. března 2013 v 17:42 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
FOTO: Vosková figurína Emmy Watson odhalena!

Již začátkem února jste se tady mohli dočíst, že se Emma Watson (Hermiona Grangerová) připojí k voskovým celebritám v slavném londýnském muzeu Madame Tussauds. A tento týden byla konečně odhalena její finální podoba! Emmina figurína má na sobě šaty od Elie Saab, které měla na sobě pravá Emma v roce 2011 - na Lancome VIP večeři v Hong Kongu - a sedí na pohovce, aby si k ní mohli návštěvníci přisednout a vyfotit se s ní.


Všechno nejlepší, Mike Newell!

28. března 2013 v 2:36 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Mike Newell!

Dnes, 28.března 2013, slaví své 71.narozeniny anglický režisér Mike Newell, který zrežíroval čtvrtý film potterovské série - Harryho Pottera a Ohnivý pohár. Na svém režisérském kontě má ale i další zajímavé snímky, z nichž jmenujme například: Nadějné vyhlídky (2012), Princ z Persie: Písky času (2010), Úsměv Mony Lisy (2003), Bláznivá runway (1999), Krycí jméno Donnie Brasco (1997) nebo Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994).

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Všechno nejlepší, Adrian Rawlins a James Potter!

27. března 2013 v 21:47 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Adrian Rawlins a James Potter!

Dnes, 27.března 2013, tu máme opravdu velice zajímavou shodu náhod (?). Dnes totiž slaví narozeniny anglický herec Adrian Rawlins, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil Jamese Pottera... a zrovna James Potter je tou fiktivní postavou ze světa Harryho Pottera, která dnes slaví narozeniny také. Jenže zatímco Adrian dnes slaví své 55.narozeniny, tak James svoje 53.narozeniny neoslaví, neboť ho 31.října 1981 zabil lord Voldemort.

Takže... všechno nejlepší, Adriane! A odpočívej v pokoji, Jamesi.

"Prázdné místo" má své české oficiální webové stránky!

26. března 2013 v 20:05 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
"Prázdné místo" má své české oficiální webové stránky!

Vydání českého překladu nové knihy spisovatelky J.K.Rowlingové (série Harry Potter) s českým názvem Prázdné místo se blíží čím dál víc, takže se nakladatelství Plus rozhodlo spustit oficiální české webové stránky www.casualvacancy.cz, kde najdete novinky o jejím vydání, životopis J.K.Rowlingové, rozhovory s J.K.Rowlingovou, informace o knize (včetně české 3D makety knihy), recenze (zatím jen zahraniční), fotky z natáčení book traileru, partnery a kontakt na nakladatelství. Český překlad knihy bude uveden do prodeje už 4.dubna, takže neváhejte a určitě se tam podívejte!


STUPEFY.BLOG.CZ

Další fotka Ruperta Grinta z natáčení "Super Clyde"!

26. března 2013 v 18:20 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Další fotka Ruperta Grinta z natáčení "Super Clyde"!

Včera jste se v tomto článku mohli podívat na první dvě fotky z natáčení pilotu nového televizního seriálu americké televizní stanice CBS "Super Clyde", na kterých jste mohli vidět Ruperta Grinta se Stehpenem Fryem. Dnes se objevila (přes Twitter) další, na které můžeme vidět Ruperta (jako Clydea) se svými spoluaktéry Tylerem Labinem a Justine Lupeovou, která je ve skutečnosti mnohem hubenější a pohlednější, jak můžete vidět tady. Pilot seriálu by měl být odvysílán na podzim tohoto roku.


Rupert Grint a Stephen Fry na prvních fotkách z natáčení "Super Clyde"!

25. března 2013 v 21:12 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Rupert Grint a Stephen Fry na prvních fotkách z natáčení "Super Clyde"!

Na internet se dostaly první dvě fotky s Rupertem Grintem (Ron Weasley) a Stephenem Fryem (hlas britských Harry Potter audioknih) z natáčení pilotu nového seriálu americké televizní stanice CBS "Super Clyde"! Fotky se objevily na stránkách Instagram a kvalitou rozhodně neoplývají, ale i tak je zajímavé vidět tuto dvojici na place. Rupert v tomto seriálu ztvární roli Clydea, zatímco Stephen si zahraje jeho komorníka. Pilot by měl být odvysílán na podzim tohoto roku.


FOTO: Daniel Radcliffe oceněn cenou Jameson Empire Awards 2013!

25. března 2013 v 20:54 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
FOTO: Daniel Radcliffe oceněn cenou Jameson Empire Awards 2013!

Daniel Radcliffe (Harry Potter) a Domhnall Gleeson (Bill Weasley) se v neděli večer zúčastnili předávání cen Jameson Empire Awards 2013, které se uskutečnilo v Londýně, a Daniel dokonce obdržel cenu v kategorii Empire Hero. Na fotky obou herců z červeného koberce se můžete podívat tady!


Zdroj: SnitchSeeker.com

Harry Potter a Relikvie smrti: část I. příští týden na Markíze i Nově!

24. března 2013 v 21:58 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Relikvie smrti: část I. příští týden na Markíze i Nově!

Příští týden v sobotu se mají čeští i slovenští fanoušci Harryho Pottera na co těšit! Česká televizní stanice Nova a slovenská Markíza totiž v sobotu (30.března 2013) premiérově odvysílají ve stejný čas (20:20 hodin) předposlední film potterovské série - první část Harryho Pottera a Relikvií smrti. Podle času vysílání to vypadá, že méně reklam odvysílá televize Nova, neboť její vysílání končí o třicet minut dříve (ve 23:00). Markíza má připravenou ještě nedělní reprízu ve 12:30 hodin.


Harry Potter a Princ dvojí krve ve 20:20 hod. na Markíze!

23. března 2013 v 5:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Princ dvojí krve ve 20:20 hod. na Markíze!

A máme tu předposlední víkend s Harrym Potterem na Markíze. Dnes a zítra totiž bude odvysílán film Harry Potter a Princ dvojí krve. Konkrétně se tak stane dnes (sobota, 23.března) ve 20:20 hod. a během zítřejší noci (neděle, 24.března) bude v 02:25 hodin odvysílána repríza. Princ dvojí krve je šestým filmem potterovské série, podruhé tu na potterovské sérii pracovali režisér David Yates a skladatel Nicholas Hooper. Poprvé se nám ve filmové sérii představili například Horácio Křiklan (Jim Broadbent), Cormac McLaggen (Freddie Stroma), Levandule Brownová (Jessie Cave) a Narcissa Malfoyová (Helen McCrory). Film vydělal za promítání v kinech celosvětově skoro 929 milionu dolarů.


Nový "přírodní" photoshoot Emmy Watson!

22. března 2013 v 22:49 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Nový "přírodní" photoshoot Emmy Watson!

Herečka Emma Watson (Hermiona Grangerová) zapózovala fotografovi Jamesi Houstonovi pro jeho knihu Natural Beauty 2013, která bude premiérově uvedena v dubnu během Týdne Země. Cílem této knihy bude zvýšit povědomí o problematice životního prostředí a udržitelného života, a také vybrat nějaké ty finanční prostředky na jejich řešení. Na internet se zatím dostalo pět fotek Emmy z tohoto photoshootu, které zajisté ocení především zástupci mužského pohlaví. Na tomto odkazu se ještě můžete podívat na oficiální trailer na knihu, ve kterém se v několika momentech objevuje i Emma Watson.


Všechno nejlepší, Gary Oldman!

21. března 2013 v 20:59 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Gary Oldman!

A máme tu dalšího oslavence! Tentokrát se jedná o anglického herce Garyho Oldmana, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil Siriuse Blacka a dnes, 21.března 2013, slaví své 55.narozeniny. Gary má kromě Potterovek na svém hereckém kontě i mnoho dalších zajímavých snímků, ze kterých jmenujme například: Drákula (1992), Leon (1994), Pátý element (1997), Air Force One (1997), Hannibal (2001), Interstate 60 (2002), Batman začíná (2005), Temný rytíř (2008), Jeden musí z kola ven (2011), Temný rytíř povstal (2012) nebo Země bez zákona (2012). Tento rok se v českých kinech představí ve filmu Paranoia.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

STUPEFY.BLOG.CZ slaví tři roky!

20. března 2013 v 22:10 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
STUPEFY.BLOG.CZ slaví tři roky!

Dnes to jsou přesně tři roky, co byl spuštěn tento blog. Už od svého začátku se snaží denně přinášet zprávy ze světa Harryho Pottera a má to v plánu i v budoucnu, takže doufejme, že bude stále o čem psát, i když všech osm filmů a sedm knižních dílů si svoje uvedení už dávno odbylo. Snad se jednou dočkáme toužebně očekávaných rozšířených verzí (režisérských střihů) potterovských filmů (především Fénixova řádu, u kterého bylo mnohokrát avizováno veliké sestříhání natočeného materiálu) a celkem určitě se jednoho dne dočkáme také uvedení všech osmi filmů ve 3D, otázkou zůstavá: jestli jen na Blu-ray nebo dokonce i v kinech, jako v případě takového Titanicu. Každopádně, ještě stále se snad máme na co těšit a já budu mít o čem psát...


Všechno nejlepší, David Thewlis!

20. března 2013 v 22:10 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, David Thewlis!

Dnes, 20.března 2013, slaví své 50.narozeniny anglický herec David Thewlis, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil Remuse Lupina! David ale má na svém hereckém kontě i mnoho jiných filmů, ze kterých teď jmenujme například: Válečný kůň (2011), Londýnský gangster (2010), Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008), Království nebeské (2005), Big Lebowski (1998), Sedm let v Tibetu (1997) nebo Dračí srdce (1996).

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Objevte nový způsob, jak prozkoumat Pottermore na PlayStationu 3!

19. března 2013 v 19:14 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
TRAILER: Objevte nový způsob, jak prozkoumat Pottermore na PlayStationu 3!

Blog Pottermore Insider nedávno publikoval velkou novinku, která oznamuje nový způsob, jak prozkoumat on-line svět Harryho Pottera zvaný Pottermore. Sony totiž pro fanoušky na duben tohoto roku připravuje nový herní 3D zážitek na konzoli PlayStation 3, který nese název Pottermore na PlayStation Home (Pottermore at PlayStation Home).