Únor 2013

Všechno nejlepší, Georgina Leonidas!

28. února 2013 v 19:03 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Georgina Leonidas!

Dnes, 28.února 2013, slaví své 23.narozeniny herečka Georgina Leonidas, která v Princi dvojí krve a také Relikviích smrti ztvárnila studentku nebelvírské koleje - Katie Bellovou! Kromě Harryho má na svém hereckém kontě jen několik menších televizních projektů. V říjnu 2011 byla jedním z hostů na festivalu Fan City v Praze.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Dnes by slavil... Alfred Burke!

28. února 2013 v 18:52 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Dnes by slavil... Alfred Burke!

Dnes, 28.února 2013, by oslavil své 95.narozeniny anglický herec Alfred Burke, který ve filmu Harry Potter a Tajemná komnata ztvárnil profesora Armanda Dippeta. Bohužel nás ale 16.února 2011 opustil. Alfred hrával především v televizi, jeho posledním filmem byl právě Harry Potter a Tajemná komnata.

Odpočívej v pokoji, Alfrede...

Prázdné místo (The Casual Vacancy) vyjde 4.dubna 2013!

27. února 2013 v 21:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Prázdné místo (The Casual Vacancy) vyjde 4.dubna 2013!

Konečně! 4.dubna 2013 se čeští i slovenští fanoušci dočkají uvedení nové knihy J.K.Rowlingové Prázdné místo (The Casual Vacancy) na pulty našich prodejen. Román, který má 560 stran, přeložila do češtiny Hana Zahradníková a do slovenštiny Zora Ličková. Jeho doporučena cena je 499 Kč.


Všechno nejlepší, Timothy Spall!

27. února 2013 v 20:36 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Timothy Spall!

Dnes, 27.února 2013, slaví své 56.narozeniny anglický herec Timothy Spall, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil Petera Pettigrewa (Červíček)! Timothy má ale za sebou i mnoho dalších filmových projektů, mezi které se řadí například: Alenka v říši divů, Králova řeč, Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, Poslední samuraj, Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod, Vanilkové nebe, Kouzelná romance, Prokletý klub či do českých kin nedávno uvedený snímek Paralelní světy.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Včera slavili, James a Oliver Phelpsovi!

26. února 2013 v 16:52 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Včera slavili, James a Oliver Phelpsovi!

Včera, 25.února 2013, oslavili své 27.narozeniny dvojčata James a Oliver Phelpsovi, kteří ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnili dvojčata Freda a George Weasleyovi! Jinak tato dvojka ale zatím za sebou nemá žádné jiné výraznější projekty, takže doufejme, že se jich jednoho dne přeci jen v nějakém tom zajímavém filmu či televizním seriálu zase dočkáme...

Takže, dodatečně všechno nejlepší!

FOTO/VIDEO: Daniel Radcliffe a Helena Bonham Carter na 85. Oscarech!

25. února 2013 v 21:51 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
FOTO/VIDEO: Daniel Radcliffe a Helena Bonham Carter na 85. Oscarech!

Jak jistě většina víte, tak dnes v noci proběhlo slavnostní předávání cen 85.ročníku nejslavnějšího filmového ocenění, známého jako Oscar nebo také Ceny Akademie filmového umění a věd. Slavnostního galavečera se zúčastnily také dvě potterovské velmi dobře známé tváře, a to Daniel Radcliffe (Harry Potter) a Helena Bonham Carterová (Bellatrix Lestrangeová). Zato spekulace o účasti Emmy Watson (Hermiona Grangerová) se ukázaly jako nepravdivé.


Zúčastní se Oscarů i Emma Watson?

24. února 2013 v 18:22 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Zúčastní se Oscarů i Emma Watson?

Je oficiálně známo, že se letošního předávání Oscarů, které se uskuteční už tuto noc, zúčastní Daniel Radcliffe, který se proslavil rolí Harryho Pottera. Dnes se ale objevila zatím nepotvrzená spekulace, že by se tohoto slavnostního večera mohla zúčastnit také představitelka Hermiony - Emma Watson. Tuto spekulaci vyvovala její nová soukromá fotka (najdete v celém článku!) na Twitteru, na které se upravuje pro dnešní večer. Jestli se ale skutečně zúčastní, tak to se dozvíme asi až během samotného slavnostního večera (v našem případě během slavnostní noci).


Všechno nejlepší, Kelly MacDonald!

23. února 2013 v 17:57 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Kelly MacDonald!

Dnes, 23.února 2013, slaví své 37.narozeniny skotská herečka Kelly MacDonald, která ve filmu Harry Potter a Relikvii smrti: část II. ztvárnila ducha havraspárské koleje Helenu z Havraspáru, známou také jako Šedá dáma. Kelly má ale na svém kontě i mnoho dalších filmů, z nichž jmenujme například: Anna Karenina, Tahle země není pro starý, Kouzelná chůva Nanny McPhee, Hledání Země - Nezemě nebo Stopařův průvodce po Galaxii.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

VIDEO: Daniel Radcliffe v novém behind-the-scenes k filmu "Horns"!

22. února 2013 v 17:21 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
VIDEO: Daniel Radcliffe v novém behind-the-scenes k filmu "Horns"!

Nové behind-the-scenes video k filmu "Horns", kde můžeme vidět herce Daniela Radcliffa (Harry Potter) v roli Iga Perrishe, bylo tento týden zveřejněno francouzským televizním kanálem Canal+. Ve videu hovoří Daniel Radcliffe a režisér filmu Alexandre Aja o ději filmu (Daniel v angličtině, Aja ve francouzštině) a nechybí v něm ani exkluzivní záběry přímo z natáčení, takže můžeme vidět natáčení scén, kde Danielova postava (Ig) mluví americkým přízvukem na hada nebo jak se snaží zničit své rohy na hlavě. Před zhlédnutím videa berte na vědomí, že obsahuje "hrubý jazyk". Film zatím nemá stanovené datum uvedení.


Všechno nejlepší, Julie Walters!

22. února 2013 v 16:43 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Julie Walters!

Dnes, 22.února 2013, slaví své 63.narozeniny anglická herečka Julie Walters, která ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnila Molly Weasleyovou! Samozřejmě má ale Julie na kontě i mnoho dalších filmů, z nichž jmenujme například: Billy Elliot, Vášeň a cit, Mamma Mia! nebo Lekce řízení, kde si zahrála i s Rupertem Grintem (Ron Weasley).

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Všechno nejlepší, Alan Rickman!

21. února 2013 v 22:17 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Alan Rickman!

Dnes, 21.února 2013, slaví své 67.narozeniny anglický herec Alan Rickman, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil profesora Severuse Snapea! Alan si ale zahrál i v mnoha dalších filmech, z nichž jmenujme například: Smrtonosná past, Láska nebeská, Alenka v říši divů, Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, Parfém: Příběh vraha, Robin Hood: Král zbojníků nebo Stopařův průvodce po Galaxii. A už 21.března zavítá do českých kin jeho nový film - krimi komedie "Gambit"!

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Nová promo fotka k Relikviím smrti - Draco a Lucius!

20. února 2013 v 16:23 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Nová promo fotka k Relikviím smrti - Draco a Lucius!

Na internetu, konkrétně na stránkách WeHeartIt.com, jsem našel novou promo fotku k filmovému Harrymu Potterovi a Relikviím smrti, na které jsou spolu Draco Malfoy (Tom Felton) a jeho otec Lucius Malfoy (Jason Isaacs). Na fotce je vidět prach, takže lze předpokládat, že se jedná o nějaký scan...


Všechno nejlepší, Luke Newberry!

19. února 2013 v 21:08 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Luke Newberry!

Dnes, 19.února 2013, slaví své 23.narozeniny anglický herec Luke Newberry, který si sice zahrál postavu Teddyho Lupina pro epilog, ale v samotném filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část II. se nakonec vůbec neobjevil a bohužel jsme se jej nedočkali ani ve vystřižených scénách na DVD. Jinak se ale objevil ve filmech jako Anna Karenina, Quartet nebo The Heart of Me.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Harry Potter série nominována na Kids Choice Awards 2013 "Oblíbená kniha"!

18. února 2013 v 22:03 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter série nominována na Kids Choice Awards 2013 "Oblíbená kniha"!

Minulý týden byly vyhlášeny nominace na Kids Choice Awards 2013 a knižní Harry Potter série se dočkala nominace v kategorii "Oblíbená kniha". Hlasování je otevřeno pro kohokoliv po celém světě, bez nutnosti registrace, takže pro vybrání své oblíbené knižní série stačí zajít sem a zaškrtnout svoji volbu. Předávání cen Kids Choice Awards 2013 se uskuteční 23.března 2013 v Los Angeles.

Zdroj: SnitchSeeker.com

Všechno nejlepší, Bonnie Wright!

17. února 2013 v 22:25 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Bonnie Wright!

Dnes, 17.února 2012, slaví své 22.narozeniny anglická herečka Bonnie Wright, která ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnila Ginny Weasleyovou! Během kariéry Harry Potter herečky se stihla objevit například v televizních filmech Agatha Christie: Život v obrazech a Trosečníci. V budoucnosti se nám ukáže ve filmech The Philosophers, Geography of the Hapless Heart nebo Before I Sleep.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Harry Potter a Kámen mudrců na Markíze od 14:40 hodin!

16. února 2013 v 3:31 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Kámen mudrců na Markíze od 14:40 hodin!

Již dnes startují na slovenské televizní stanici Markíza soboty s Harrym Potterem, během nichž bude odvysíláno sedm z osmi filmových Potterovek! Ve 14:40 hodin totiž bude odvysílán první díl filmové HP série - Harry Potter a Kámen mudrců. Film režiséra Chrise Columbuse, který se před natočením tohoto snímku proslavil rodinnou komedií Sám doma, vydělal v kinech více než 974 milionu dolarů, což jej činí druhou nejvýdělečnější Potterovkou. Dostalo se mu také tří nominací na Oscara a v nedávné anketě na tomto blogu si vysloužil pátou pozici, co se oblíbenosti týče...


Rupert Grint hvězdou nového komediálního seriálu CBS!

15. února 2013 v 19:16 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Rupert Grint hvězdou nového komediálního seriálu CBS!

Rupert Grint (Ron Weasley), který má z tria zatím největší problémy se vymanit ze škatulky Harryho Pottera, se stane hvězdou nového televizního komediálního seriálu americké CBS s názvem "Super Clyde"! Rupert ztvární zaměstnance fast foodu, který je velikým fanouškem komiksů, takže když jednoho dne zdědí po zesnulém strýcovi obrovský majetek, jenž mu vynáší sto tisíc dolarů měsíčně... rozhodne se stát superhrdinou. Pilot tohoto seriálu bude odvysílán už na podzim 2013 a podle jeho úspěchu se bude jistě rozhodovat o jeho budoucnosti, takže držme palce!

Zdroj: HogwartSite.net, SnitchSeeker.com

Scholastic odhalila nový kryt knihy Harry Potter a Kámen mudrců!

15. února 2013 v 0:05 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Scholastic odhalila nový kryt knihy Harry Potter a Kámen mudrců!

Tento rok to bude už patnáct let, co byla vydána první kniha potterovské série - Kámen mudrců. Proto se tedy společnost Scholastic rozhodla najmout umělce, a zároveň i fanouška série, Kazu Kibuishiho, aby pro všech sedm dílů této série vytvořil nové americké kryty. První z nich, ke Kameni mudrců, byl včera odhalen a jistě se bude většině z vás velice líbit...


Nová fotka k filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část 2 - Neville s Lenkou!

14. února 2013 v 20:18 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Nová fotka k filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část 2 - Neville s Lenkou!

Na oficiálním facebookovém Harry Potter účtu se dnes objevila nová fotka z posledního potterovského filmu - Harry Potter a Relikvie smrti: část 2, která nám ukazuje Nevilla Longbottoma (držícího meč Godrika Nebelvíra) s Lenkou Láskorádovou ve Velké síni po bitvě o Bradavice. Fotka je ve vysokém rozlišení, stačí pouze kliknout na fotku v menším rozlišení (v celém článku) a zobrazí se...


Film "Nádherné bytosti" s Emmou Thompson v českých kinech!

14. února 2013 v 18:16 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Film "Nádherné bytosti" s Emmou Thompson v českých kinech!

Od dnešního dne, 14.února 2013, se v českých kinech promítá nový film režiséra Richarda LaGraveneseho (P.S. Miluji Tě; Paříži, miluji Tě) s českým názvem "Nádherné bytosti", ve kterém se kromě jiných objeví také herečka Emma Thompson, která ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnila Sibylu Trelawneyovou!