Leden 2013

Film Paralelní světy s Timothy Spallem v českých kinech!

31. ledna 2013 v 21:16 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Film Paralelní světy s Timothy Spallem v českých kinech!

Od dnešního dne (31.ledna 2013) můžete do českých kin zajít na nový film režiséra Juana Diega Solanase "Paralelní světy", kde si jednu z vedlejších rolí zahrál anglický herec Timothy Spall, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil Petera Pettigrewa (Červíček). V hlavních rolích se ve filmu můžete těšit na Kirsten Dunst (Spider-Man, Wimbledon) a Jima Sturgesse (Útěk ze Sibiře, Atlas mraků).


Všechno nejlepší, Lily Evansová-Potterová a Tony Maudsley!

30. ledna 2013 v 21:17 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Lily Evansová-Potterová a Tony Maudsley!

Dnes, 30.ledna 2013, tu máme dva oslavence! Svých 53.narozenin by se totiž dožila, nebýt lorda Voldemorta, fiktivní postava z příběhů o Harrym Potterovi Lily Evansová-Potterová. Matka Harryho Pottera, manželka Jamese Pottera, sestra Petunie Evansové (Dursleyové), členka Fénixova řádu, mudlovská kouzelnice, která na škole čar a kouzel v Bradavicích chodila do nebelvírské koleje.


Rupert Grint a Alan Rickman na nových fotkách z filmu "CBGB"!

29. ledna 2013 v 15:50 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Rupert Grint a Alan Rickman na nových fotkách z filmu "CBGB"!

Několik nových fotek z filmu "CBGB", životopisného filmu s Alanem Rickmanem (Severus Snape) v hlavní a Rupertem Grintem (Ron Weasley) ve vedlejší roli, bylo zveřejněno přes oficiální facebook stránky filmu. Na tyto fotografie, kde Harry Potter herci zobrazují vlastníka klubu Hillyho Krystala a hudebníka Cheetaha Chromeho, se můžete podívat pomocí odkazů (miniatur) v celém článku!


Všechno nejlepší, Lee Ingleby!

28. ledna 2013 v 15:30 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Lee Ingleby!

Dnes, 28.ledna 2013, slaví své 37.narozeniny anglický herec Lee Ingleby, který ve filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu ztvárnil průvodce Rytířského autobusu Stana Silničku. Lee si samozřejmě zahrál i jinde, a to především v televizních seriálech jako Podfukáři nebo Spaced, ale k vidění byl také ve filmu Poslední legie.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

FOTO: Domhnall Gleeson s Rachel McAdams ve filmu Lásky čas!

27. ledna 2013 v 18:39 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
FOTO: Domhnall Gleeson s Rachel McAdams ve filmu Lásky čas!

Už 2.května 2013 bude do českých kin uveden nový film režiséra Richarda Curtise (Láska nebeská, Piráti na vlnách) s názvem Lásky čas (About Time), ve kterém se v hlavní mužské roli objeví ostříhaný herec Domhnall Gleeson, kterého fanoušci filmů o Harrym Potterovi znají především jako dlouhovlasého Billa Weasleyho z Relikvií smrti. Kromě něj se ve filmu můžeme těšit také na krásnou Rachel McAdams (Sherlock Holmes, Půlnoc v Paříži) nebo Billa Nighyho, který ztvárnil ministra kouzel Rufuse Brouska v první části Harryho Pottera a Relikvií smrti.


Všechno nejlepší, Richard Bremmer!

27. ledna 2013 v 18:08 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Richard Bremmer!

Dnes, 27.ledna 2013, slaví své 60.narozeniny anglický herec Richard Bremmer, který ve filmu Harry Potter a Kámen mudrců ztvárnil lorda Voldemorta (verzi v záhlaví článku). Richard si ale zahrál i v mnoha jiných filmech, jako například: Bídníci, Rytíři ze Šanghaje, Na pokraji smrti nebo Control.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Všechno nejlepší, Zlatoslav Lockhart!

26. ledna 2013 v 21:43 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Zlatoslav Lockhart!

Dnes, 26.ledna 2013, slaví své (neznámo kolikáté) narozeniny fiktivní postava z příběhů o Harrym Potterovi, a to konkrétně Zlatoslav Lockhart! Zlatoslav je čarodějnická celebrita, která se proslavila knihami o svých dobrodružných soubojích s nebezpečnými tvory. V Harryho druhém ročníku na škole čar a kouzel v Bradavicích, kdy Lockhart vyučoval Obranu proti černé magii, ale bylo odhaleno, že ani jeden ze svých příběhů neprožil, ale pouze je ukradl jiným kouzelnikům, kterým poté vymazal paměť. To stejné měl v plánu i s Harrym a Ronem, když přišli na jeho tajemství a nutili ho dále pátrat po Ginny Weasleyové v Tajemné komnatě, ale jeho zapomínací kouzlo se obrátilo proti němu a dodnes tedy tráví život v nemocnici u svatého Munga v oddělení pro kouzelné choroby a úrazy.

STUPEFY.BLOG.CZ

SNAD DEFINITIVNĚ: The Perks of Being a Wallflower (Charlieho malá tajemství) na DVD v Česku od 13.února!

25. ledna 2013 v 23:47 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
The Perks of Being a Wallflower (Charlieho malá tajemství) na DVD od 13.února!

Jak jste se mohli už v listopadu minulého roku dočíst v tomto článku, tak film "The Perks of Being a Wallflower", ve kterém se v jedné z hlavních rolí představila herečka Emma Watson (Hermiona Grangerová), to sice do českých kin nedotáhne, ale alespoň na DVD si jej budeme moci zakoupit. Původně bylo předběžné datum vydání (release) stanoveno už na 16.leden 2013. Nakonec se tak ale stane "až" o skoro měsíc později. Konkrétně 13.února 2013 a pod českým názvem "Charlieho malá tajemství". Běžná cena DVD by měla být 199,-Kč, více informací se snad dozvíme už v nejbližší době.

Zdroj: CSFD.CZ, FilmArena.cz

Nadějné vyhlídky a Lincoln v českých kinech!

24. ledna 2013 v 22:24 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Nadějné vyhlídky a Lincoln v českých kinech!

Od dnešního dne (24.ledna 2013) můžete zajít do kina na filmy Nadějné vyhlídky a Lincoln, na kterých se podíleli také osoby, jenž byly přítomny u natáčení potterovské série. Konkrétně se jedná o Mikea Newella, Helenu Bonham Carter, Jessie Cave, Ralpha Fiennese, Robbie Coltranea, Helenu Barlow a Johna Williamse.


Bonnie Wright a Bill Nighy na 'Enough Food For Everyone...IF'!

24. ledna 2013 v 2:27 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Bonnie Wright a Bill Nighy na 'Enough Food For Everyone...IF'!

Herečka Bonnie Wright (Ginny Weasleyová) a její bývalý Harry Potter kolega Bill Nighy (Rufus Brousek) ve středu večer zamířili do Somerset House v Londýně, aby podpořili charitativní akci organizace Oxfam - 'Enough Food For Everyone...IF' ('dostatek jídla pro každého... IF'), na které 100 charitativních organizací spojilo své síly, aby bojovalo proti hladu ve světě. Na fotky Bonnie a Billa z akce se můžete podívat v této galerii!

Zdroj: SnitchSeeker.com

Všechno nejlepší, John Hurt!

22. ledna 2013 v 23:07 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, John Hurt!

Dnes, 22.ledna 2013, slaví své 73.narozeniny anglický herec John Hurt, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil prodejce hůlek - pana Ollivandera! John má ale na kontě i mnoho dalších filmů, z nichž jmenujme například: Indiana Jones a Království křišťálové lebky, Jeden musí z kola ven, Parfém: Příběh vraha, Hellboy, Hellboy 2: Zlatá armáda, V jako Vendeta nebo Vetřelec.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Harry Potter herci tvořili pro National Doodle Day 2013!

21. ledna 2013 v 23:31 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter herci tvořili pro National Doodle Day 2013!

Několik Harry Potter herců přispělo svými výtvory do akce National Doodle Day 2013, ze které půjdou výtěžky ve prospěch charitativní organizace Epilepsy Action. Na výtvory Bonnie Wright (Ginny Weasleyová), Johna Hurta (Ollivander), Adriana Rawlinse (James Potter), Fiony Shaw (Petunie Dursleyová), Brendana Gleesona ("Pošuk" Moody), Marka Williamse (Arthur Weasley), Seana Biggerstaffa (Oliver Wood) a Patricka Doylea (skladatel hudebního doprovodu k Ohnivému poháru) se můžete podívat v celém článku! K jejich vydražení dojde, přes eBay, 8.února 2013.


Helena Bonham Carter a Toby Jones oceněni na London Film Critics Circle!

20. ledna 2013 v 23:59 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Helena Bonham Carter a Toby Jones oceněni na London Film Critics Circle 2013!

Harry Potter herci Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrangeová) a Toby Jones (Dobbyho hlas v originálním znění) byli oceněni na letošním předávání filmových cen London Film Critics Circle za jejich práci v uplynulém roce. Helena obdržela cenu Dilys Powellové za excelenci ve filmu, a Toby Jones byl oceněn cenou britský herec roku za jeho výkon ve filmu Berberian Sound Studio. Na fotky obou herců ze slavnostního večera se můžete podívat v této galerii! Gratulujeme.

Zdroj: SnitchSeeker.com

Světová premiéra filmu Kill Your Darlings s Danielem Radcliffem!

19. ledna 2013 v 20:19 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
FOTO/VIDEO: Světová premiéra filmu Kill Your Darlings s Danielem Radcliffem!

Herci a režisér filmu Kill Your Darlings si sedli s The Hollywood Reporter při prvním odpoledne filmového festivalu Sundance a diskutovali o postavách a vztazích mezi postavami, které ztvárňují. Daniel Radcliffe (Harry Potter), spolu s hereckými kolegy Michaelem C. Hallem, Benem Fosterem, Dane DeHaanem, Erinem Darkem a Jackem Hustonem, a také s režisérem Johnem Krokidasem, si povídali o svých postavách a milostném trojúhelníku mezi Allenem Ginsbergem, Lucienem Carrem a Davidem Kammererem (ve filmu ztvárněných Danielem Radcliffem, Dane DeHaanem a Michaelem C. Hallem).

Na video ze zmiňovaného rozhovoru se můžete podívat tady! Fotky Daniela ze světové premiéry filmu Kill Your Darlings (v Eccles Center Theatre v Park City, Utah), stejně jako několik promo fotek herců nafocených krátce před začátkem festivalu, najdete v této galerii.

Zdroj: SnitchSeeker.com

Virgin Media Awards: Mezi nominovanými i "Žena v černém", Emma Watson, J.K.Rowlingová a Maggie Smith!

18. ledna 2013 v 23:58 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Virgin Media Awards: "Žena v černém", Emma Watson, J.K.Rowlingová a Maggie Smith!

Na internetu se dnes objevily nominace na ocenění Virgin Media Awards a mezi nominovanými se najde i několik "Harry Potter" jmen. A to konkrétně: herečka Emma Watson (Hermiona Grangerová) v kategorii nejžhavější herečka, film Žena v černém (s představitelem Harryho Pottera Danielem Radcliffem v hlavní roli) v kategorii nejlepší film, autorka série o Harrym Potterovi J.K.Rowlingová v kategorii nejlepší televizní moment roku jakožto součást zahajovacího ceremonilu LOH 2012 v Londýně a Maggie Smith (profesorka Minerva McGonagallová) v kategorii nejlepší televizní herečka za výkon v televizním seriálu Panství Downton. V celém článku najdete odkazy k hlasování a také seznam nominovaných v zmiňovaných čtyřech kategoriích...


FOTO: Bonnie Wright na NBA London Live 2013!

17. ledna 2013 v 23:47 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
FOTO: Bonnie Wright na NBA London Live 2013!

Herečka Bonnie Wright (Ginny Weasleyová) debutovala se svým úplně jiným novým účesem na červeném koberci sportovní akce NBA London Live 2013, která se uskutečnila v 02 Areně v hlavním městě Anglie. Na dvě fotky, nyní již černovlasé, Bonnie z červeného koberce se můžete podívat v této galerii! Není známo, zda-li změnila barvu svých vlasů z osobních či pracovních důvodů (= kvůli novému filmovému projektu). Jak se Vám líbí její nova image?

Zdroj: SnitchSeeker.com

OSCAROVÉ NOMINACE: John Williams vs. Alexandre Desplat!

17. ledna 2013 v 0:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
OSCAROVÉ NOMINACE: John Williams vs. Alexandre Desplat!

Koncem minulého týdne bylo konečně odhaleno, kdo se letos bude ucházet o zlaté plešouny na 85.ročníku předávání cen Oscar. Mezi nominovanými se najdou i dva z Potterovek docela známá jména, a to skladatelé John Williams (soundtrack k HP1, HP2 a HP3) a Alexandre Desplat (soundtrack k HP7: část I. a HP7: část II.). Žijící legenda Williams je nominován v kategorii nejlepší hudba za hudbu k filmu Lincoln, zatímco Alexandre Desplat je ve stejné kategorii za práci k filmu Argo. Tato dvojice si to tedy, společně s dalšími třemi nominovanými skladateli, rozdá o zlatou sošku.


Daniel Radcliffe: Tři oficiální fotky k filmu The F Word!

15. ledna 2013 v 23:21 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Daniel Radcliffe: Tři oficiální fotky k filmu The F Word!

Na internetu se objevily tři oficiální fotky k připravované romantické komedii The F Word, ve které se v hlavní roli představí spolu se Zoe Kazanovou herec Daniel Radcliffe (Harry Potter). Fotky jsou ve velkém rozlišení, jedná se o dvě (už vlastně viděné) fotky z filmu a jednu úplně novou z natáčení, kde je s hlavními představiteli k vidění také režisér filmu Michael Dowse.


Maggie Smith získala Zlatý Glóbus!

14. ledna 2013 v 20:49 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Maggie Smith získala Zlatý Glóbus!

Možná si pamatujete na článek z poloviny prosince, kde jste se mohli dočíst, že herečka Maggie Smith (profesorka Minerva McGonagallová) byla nominována na dva Zlaté Glóby v kategoriích nejlepší herečka v komedii nebo muzikálu a nejlepší herečka ve vedlejší roli v seriálu. V první zmiňované kategorii se ji sice zvítězit nepodařilo (vyhrála Jennifer Lawrence), ale v té druhé ji role v seriálu Panství Downton přeci jen ten Zlatý Glóbus letos přinesla. Gratulujeme!

Zdroj: GoldenGlobes.org

Daniel Radcliffe se zúčastní filmového festivalu Sundance!

12. ledna 2013 v 20:22 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Daniel Radcliffe se zúčastní filmového festivalu Sundance!

Herec Daniel Radcliffe (Harry Potter) potvrdil na svých sociálních stránkách Google+ svoji účast na filmovém festivalu Sundance v Utahu, kde se zúčastní světové premiéry svého nového filmu "Kill Your Darlings". Festivalu se naopak bohužel nezúčastní jeho bývalý Harry Potter kolega Rupert Grint (Ron Weasley), jehož film "The Necessary Death of Charlie Countryman" bude mít taktéž premiéru na festivalu Sundance.

Zdroj: SnitchSeeker.com