Prosinec 2012

Dnes by slavil... lord Voldemort!

31. prosince 2012 v 23:06 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Dnes by slavil... lord Voldemort!

Dnes, 31.prosince 2012, by oslavil již své 86.narozeniny, pokud by ho v květnu 1998 nezastavil v rozhodujícím souboji dobra se zlem mladý čaroděj jménem Harry James Potter... Dnes by totiž slavil ten největší černokněžník všech dob... Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit... Pán zla... Tom Rojvol Raddle alias lord Voldemort!


Pěkné prožití Silvestra a šťastný Nový rok přeje Stupefy!

31. prosince 2012 v 17:36 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Pěkné prožití Silvestra a šťastný Nový rok přeje Stupefy!

A máme za sebou další rok! Skoro... dnes je 31.prosinec, rok 2012 končí a zítra začíná nový. Proto Vám teď chci popřát krásné prožití Silvestra a co nejlepší vstup do roku 2013. Hodně štěstí, lásky, radosti, ať se Vám splní všechna přání a zkrátka se Vám ve všem daří.


První fotky ze stavby kouzelnického světa Harryho Pottera v Japonsku!

30. prosince 2012 v 17:24 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
První fotky ze stavby kouzelnického světa Harryho Pottera v Japonsku!

První fotky z výstavby kouzelnického světa Harryho Pottera v Universal Studios Japan byly uveřejněny na internetu, s velkou budovou - pravděpodobně škola čar a kouzel v Bradavicích - budovanou za ochrannými zdmi. Snímky, od The Theme Guy Park, byly pořízeny začátkem tohoto týdne a prohlédnout si je můžete v této galerii. K otevření zábavného parku pro širokou veřejnost by mělo v Osace dojít koncem roku 2014.


Zdroj: SnitchSeeker.com

Králova řeč dnes v 21:15 hod. na ČT1!

29. prosince 2012 v 17:25 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Králova řeč dnes v 21:15 hod. na ČT1!

Dnes večer (v 21:15 hod.) odvysílá ČT1 v české televizní premiéře oscarový film Králova řeč! Ve filmu se kromě Colina Firtha a Geoffreyho Rushe objevilo také trio herců z Potterovek, a to Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrangeová), Timothy Spall (Červíček - Peter Pettigrew) a Michael Gambon (Albus Brumbál). Navíc k filmu složil hudební doprovod francouzský skladatel Alexandre Desplat, který je zodpovědný také za soundtracky k oběma částem Harryho Pottera a Relikvií smrti.


Všechno nejlepší, Maggie Smith!

28. prosince 2012 v 17:11 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Maggie Smith!

Dnes, 28.prosince 2012, slaví své 78.narozeniny anglická herečka Maggie Smith, která ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnila profesorku Minervu McGonagallovou! Držitelka dvou Oscarů se ale objevila i v mnoha dalších filmech, jako například: Souboj Titánů, Klub odložených žen, Báječný hotel Marigold, Gosford Park, Vášeň a cit, Univerzální uklízečka nebo Kouzelná chůva a Velký třesk.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Harry Potter v žebříčku nejlepších románů 20. a 21.století!

27. prosince 2012 v 20:01 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter v žebříčku nejlepších románů 20. a 21.století!

Webové stránky BroadwayWorld.com sestavily žebříček nejlepších románů 20. a 21.století, ve kterém samozřejmě má své zastoupení i Harry Potter. V kategorii nejlepší fantasy romány 20.století jsou Potterovky zastoupeny Kamenem mudrců (8.místo), Ohnivým pohárem (21.místo) a vězněm z Azkabanu (28.místo). V kategorii nejlepší fantasy romány 21.století jsou Potterovky zastoupeny Relikviemi smrti na 6.místě! Průzkum, ze kterého žebříček vzešel, byl proveden začátkem listopadu tohoto roku. Kompletní žebříček najdete tady!

Zdroj: HogwartSite.net

Emma Watson: Tři nové fotky z magazínu Elle Belgique a první promo k novému Lancôme produktu!

26. prosince 2012 v 19:56 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Tři nové fotky z magazínu Elle Belgique a první promo k novému Lancôme produktu!

Na internetu se objevila první propagační fotka Emmy Watson (Hermiona Grangerová) k její novému Lancôme produktu s názvem Lancôme Blanc Expert, která byla odhalena začátkem tohoto měsíce na zahajovací události v Japonsku. Kromě toho se objevily také tři nové fotky Emmy Watson z photoshootu od fotografa Alexi Lubomirski, které se objevily v lednovém (2013) čísle magazínu Elle Belgique.


Emma Watson (Sam) a Daniel Radcliffe (Arthur Kipps) v žebříčku TOP 50 nejlepších postav roku 2012!

25. prosince 2012 v 20:15 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Emma (Sam) a Daniel (Arthur Kipps) v žebříčku TOP 50 nejlepších postav roku 2012!

Herečka Emma Watson (Hermiona Grangerová) a její postava Sam z filmu "The Perks of Being a Wallflower" byly oceněni 22.místem v MTV žebříčku padesáti nejlepších filmových postav roku 2012. V žebříčku se na 42.pozici umístil také Daniel Radcliffe (Harry Potter) s postavou právníka Arthura Kippse z filmu "Žena v černém". Žebříček vyhrál Hulk (Mark Ruffalo - Avengers), druhé místo obsadila Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence - Hunger Games) a třetí Patrick (Ezra Miller - The Perks of Being a Wallflower). Žebříček najdete tady nebo i v celém článku!


STUPEFY.BLOG.CZ přeje šťastné a veselé Vánoce!

24. prosince 2012 v 13:08 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
STUPEFY.BLOG.CZ přeje šťastné a veselé Vánoce!

A je to tu zase... máme 24. prosinec, svátek slaví všichni Adamové a Evy, ale hlavně tu zase je Štědrý den! Tímto bych Vám tedy chtěl popřát krásné a klidné (pokud nemáte v úmyslu jinak) prožití tohoto svátku, hodně dárků, lásky a radosti... ať se vám splní všechna Vaše přání.


Všechno nejlepší, Nick Moran!

23. prosince 2012 v 18:45 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Nick Moran!

Dnes, 23.prosince 2012, slaví své 43.narozeniny anglický herec Nick Moran, který ve filmech o Harrym Potterovi (Relikvie smrti: část I. a Relikvie smrti: část II.) ztvárnil lapka Prašivce. Nick se ale objevil i v jiných filmech, jako například: Sbal prachy a vypadni, Pes fotbalista: Evropský pohár, Góóól! III. nebo Mušketýr.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Prvních sedm kapitol vězně z Azkabanu již na Pottermore!

23. prosince 2012 v 17:20 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Prvních sedm kapitol vězně z Azkabanu již na Pottermore!

Prvních sedm kapitol Harryho Pottera a vězně z Azkabanu je od čtvrtka konečně k dispozici na Pottermore! Samotná Rowlingová navíc k sedmi novým kapitolám přidala pět nových exkluzivních obsahů o tetě Marge, profesoru Kettleburnovi, Siru Cadoganovi, rytířském autobusu a Bubákovi.


Všechno nejlepší, Ralph Fiennes!

22. prosince 2012 v 22:36 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Ralph Fiennes!

Dnes, 22.prosince 2012, slaví své 50.narozeniny anglický herec Ralph Fiennes, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil lorda Voldemorta! Můžete jej ale znát i z mnoha dalších filmů, jako například: Schindlerův seznam, Skyfall, Souboj Titánů, Hněv Titánů, Předčítač, Smrt čeká všude, V Bruggách, Červený drak, Vévodkyně nebo Nepohodlný...

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Neustále odkládaný Kříž cti v českých kinech v dubnu!

21. prosince 2012 v 21:51 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Neustále odkládaný Kříž cti v českých kinech v dubnu!

Vypadá to, že v dubnu příštího roku konečně nastane ten očekávaný den, kdy do českých kin dorazí film Kříž cti (Into the White, Comrade), ve kterém jednu z hlavních rolí ztvárnil Rupert Grint (Ron Weasley). Film, který to do norských kin namířil už v březnu 2012 a v listopadu to dotáhl dokonce i do slovenských kin, by měl být do českých kin uveden 18.dubna 2013. Tato informace "září" na CSFD.cz (Česko-slovenská filmová databáze) i na oficiálních stránkách českého distributora filmu Film Europe (filmeurope.cz). Tak snad se opravdu konečně dočkáme...


Emma Watson v prvním oficiálním traileru na film This is the End!

20. prosince 2012 v 23:16 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Emma Watson v prvním oficiálním traileru na film This is the End!

Dnes byl na internet uvolněn první oficiální trailer na film This is the End, o kterém jste dříve mohli něco slyšet pod formálním názvem End of the World. Trailer zahrňuje i krátký záběr na Emmu Watson (Hermiona Grangerová), která s desítkami dalších herců ztvárnila ve filmu sama sebe (konkrétně ji můžete vidět v čase 02:45). Zároveň berte na vědomí, že trailer obsahuje grafická témata a jazyk, který nemusí být vhodný pro děti a mladistvé.


První fotka Daniela Radcliffa z filmu Kill Your Darlings!

19. prosince 2012 v 22:57 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
První fotka Daniela Radcliffa z filmu Kill Your Darlings!

Daniel Radcliffe (Harry Potter) už na začátku měsíce zveřejnil na svém Google+ účtu svoji první promo fotku k filmu "Kill Your Darlings" (více tento článek), ale tento týden se na internet dostala také první fotka přímo z filmu! Na ni můžete vidět Daniela jako básníka Allena Ginsberga ve společnosti svých kolegů Williama Burroughse a Jacka Kerouaca, jenž jsou ztvárněni Benem Fosterem a Jackem Hustonem. Film "Kill Your Darlings" bude mít světovou premiéru už 19.ledna 2013 na Sundance Film Festival, kde bude poprvé uveden také film "The Necessary Death of Charlie Countryman" s Rupertem Grintem (Ron Weasley) ve vedlejší roli.


V Česku Hobit Harryho Pottera nepřekonal!

18. prosince 2012 v 20:53 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
V Česku Hobit Harryho Pottera nepřekonal!

Film Harry Potter a Relikvie smrti - část I. stále drží prvenství v návštěvnosti během premiérového víkendu promítání v českých kinech! Tuto pozici se pokusil o uplynulém víkendu ohrozit film Hobit: Neočekávaná cesta, ale se svými 186 tisíci diváky z toho vytěžil "až" čtvrtou pozici. Na vedoucí film Harry Potter a Relikvie smrti: část I. přišlo před dvěma lety 248 tisíc diváků. Druhou příčku drží finále potterovské série (Harry Potter a Relikvie smrti: část 2) s 235 tisíci diváky a na třetím místě je Twilight sága: Rozbřesk - 2.část (213 tisíc diváků). Více se dočtete na idnes.cz!

Zdroj: idnes.cz

Devět nových fotek Emmy Watson pro Lancôme!

17. prosince 2012 v 23:35 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Devět nových fotek Emmy Watson pro Lancôme!

Vogue Taiwan zveřejnilo devět nových fotek Emmy Watson (Hermiona Grangerová) pro její novou Lancôme kampaň na rok 2013! Podívat se na ně můžete pomocí odkazů (miniatur) níže...


V kouzelnickém světě Harryho Pottera na Floridě se prodalo už 5 milionů máslových ležáků!

16. prosince 2012 v 23:17 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
V kouzelnickém světě Harryho Pottera se prodalo už 5 milionů máslových ležáků!

Universal Orlando Resort, domov kouzelnického světa Harryho Pottera, prodalo už více než pět milionů máslových ležáků v obci Prasinky v Islands of Adventure. K překročení hranice pět milionů došlo tuto středu a pro oslavu této skutečnosti bylo tisíc hostů obdarováno máslovým ležákem zdarma!


Všechno nejlepší, Ralph Ineson!

15. prosince 2012 v 20:41 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Ralph Ineson!

Dnes, 15.prosince 2012, slaví své 43.narozeniny anglický herec Ralph Ineson, který v posledních třech filmech potterovské série ztvárnil Amycuse Carrowa! Objevil se ale například také ve filmech Z pekla, První rytíř nebo Robin Hood.


Filmová Harry Potter série nominována na Critics' Choice Movie Awards 2013!

14. prosince 2012 v 20:03 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Filmová Harry Potter série nominována na Critics' Choice Movie Awards 2013!

Navzdory tomu, že od uvedení posledního filmu potterovské série do kin uběhlo už jeden a půl roku, tak se stále dostává sérii uznání od kritiků, tentokrát od Broadcast Film Critics Association. BFCA oznámila nominace na ocenění Critics' Choice Movie Awards 2013 a v kategorii nejoblíbenější filmová série samozřejmě nechybí Harry Potter. V kategorii má silnou konkorenci v podobě těchto sérií: Batman, Indiana Jones, James Bond/007, Pán prstenů, Spider-Man, Star Trek, Star Wars, Toy Story a Twillight. Hlasovat pro svého favorita můžete tady! Slavnostní předávání cen se uskuteční 10.ledna 2013 v LA.

Zdroj: HogwartSite.net