Listopad 2012

Všechno nejlepší, Clémence Poésy!

30. listopadu 2012 v 20:57 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Clémence Poésy!

Dnes, 30.listopadu 2012, slaví své 30.narozeniny francouzská herečka Clémence Poésy, která ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnila Fleur Delacour! Clémence si ale zahrála i v jiných filmech, z nichž jmenujme například: V Bruggách, 127 hodin, Johanka v zajetí, Birdsong nebo Svatební dort...

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Všechno nejlepší, Bill Weasley!

29. listopadu 2012 v 23:25 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Bill Weasley!

Dnes, 29.listopadu 2012, slaví své 42.narozeniny fiktivní postava z příběhů o Harrym Potterovi, a to Bill Weasley! Syn Molly a Arthura, bratr Ginny, Rona, Freda, George, Percyho a Charlieho, manžel Fleur Delacour a otec Victoire, Dominique a Louise. Bývalý student, prefekt a primus nebelvírské koleje na škole čar a kouzel v Bradavicích, zaměstnanec Gringottbanky a člen Fénixova řádu. Ve filmech ztvárněný Domhnallem Gleesonem!

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Všechno nejlepší, Alfonso Cuarón!

28. listopadu 2012 v 0:22 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Alfonso Cuarón!

Dnes, 28.listopadu 2012, slaví své 51.narozeniny mexický režisér Alfonso Cuarón, který zrežíroval film Harry Potter a vězeň z Azkabanu! Kromě tohoto snímku má ale na kontě i další, jako například: Paříži, miluji Tě, Mexická jízda, Potomci lidí, Velké naděje nebo Malá princezna. Příští rok bude do kin uveden jeho nový film Gravitace (Gravity).

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!!!

Harry Potter herci na London Evening Standard Theatre Awards 2012!

26. listopadu 2012 v 23:07 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter herci na London Evening Standard Theatre Awards 2012!

Harry Potter herci Ralph Fiennes (lord Voldemort), Imelda Staunton (Dolores Umbridgeová), Bill Nighy (Rufus Brousek), Helen McCrory (Narcissa Malfoyová) a Frances de la Tour (Madam Maxime) se zúčastnili London Evening Standard Theatre Awards 2012! Bill Nighy odevzdal cenu za nejlepší střih, Ralph Fiennes převzal ocenění Best Play a Imelda Staunton ocenění The Ned Sherrin Award for Best Musical. Na fotky všech Harry Potter herců z akce se můžete podívat v této galerii!

Zdroj: SnitchSeeker.com

Michael Gambon obdrží ocenění British Independent Film Awards za mimořádný přínos britské kinematografii!

25. listopadu 2012 v 23:58 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Michael Gambon obdrží ocenění British Independent Film Awards!

Herec Michael Gambon, který ve filmech o Harrym Potterovi (od vězně z Azkabanu) ztvárnil Albuse Brumbála, obdrží ocenění British Independent Film Awards za mimořádný přínos britské kinematografii! Spolu s ním bude oceněn také Jude Law, kterého můžete znát například z filmů o Sherlockovi Holmesovi, kde hraje doktora Watsona. Slavnostní předávání cen BIFA se uskuteční 9.prosince 2012 v Londýně.

Zdroj: HogwartSite.net

Všechno nejlepší, Shirley Henderson!

24. listopadu 2012 v 21:32 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Shirley Henderson!

Dnes, 24.listopadu 2012, slaví své 47.narozeniny skotská herečka Shirley Henderson, která ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnila Ufňukanou Uršulu! Zahrála si ale i v jiných filmech, jako například: Deník Bridget Jonesové, Bridget Jonesová: S rozumem v koncích, Marie Antoinetta nebo Velký den slečny Pettigrewové.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Martin Freeman je zklamaný, že se nepodílel na filmech o Harrym Potterovi!

23. listopadu 2012 v 23:12 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Martin Freeman je zklamaný, že se nepodílel na filmech o Harrym Potterovi!

Britský herec Martin Freeman, kterého si budete moci už za méně než měsíc vychutnat v roli Bilba Pytlíka ve filmu Hobit: Neočekávaná cesta, vyjádřil v rozhovoru pro "The Sunday Times Magazine" své zklamání ze skutečnosti, že (narozdíl od mnoha svých britských kolegů) nedostal pozvánku/nabídku, aby se podílel na filmech o Harrym Potterovi.

"Byl jsem jedním z mála lidí, kteří nebyly v Harrym Potterovi, a stále mě to trápí!"


Všechno nejlepší, Jamie Campbell Bower!

22. listopadu 2012 v 23:45 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Jamie Campbell Bower!

Dnes, 22.listopadu 2012, slaví své 24.narozeniny anglický herec Jamie Campbell Bower, který ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část I. ztvárnil mladého Grindelwalda! Dále jej můžete znát z filmů, jako: Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, Zima za války, RocknRolla, Londýnský gangster, Anonym nebo z Twilight ságy.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Daniel Radcliffe: Ukázka z A Young Doctor's Notebook + upoutávka na pohled na natáčení Horns!

21. listopadu 2012 v 23:55 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Ukázka z A Young Doctor's Notebook + upoutávka na pohled na natáčení Horns!

Sky Arts zveřejnilo tento týden skoro dvouminutovovou ukázku z čtyřdílného miniseriálu A Young Doctor's Notebook, ve které mladá verze doktora (Daniel Radcliffe) panikaří nad myšlenkou operovat kýlu při diskuzi se svým starším protějškem (Jon Hamm). První epizoda této série bude odvysílána na Sky Arts už 6.prosince 2012!


První plakát k filmu The Woman in Black: Angels of Death!

20. listopadu 2012 v 0:05 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
První plakát k filmu The Woman in Black: Angels of Death!

Na internetu se o víkendu objevil první oficiální plakát k filmu The Woman in Black: Angels of Death, který bude "pokračováním" filmu The Woman in Black (Žena v černém), ve kterém hlavní roli ztvárnil Daniel Radcliffe (Harry Potter). Děj druhého dílu se odehrává až čtyřicet let po tom prvním, takže je (nejen z tohoto důvodu) jasné, že Arthur Kipps, kterého Daniel ztvárnil, tu již nebude hlavní postavou. Dokonce, jakákoliv jeho účast na projektu je velice nepravděpodobná, ale stále existuje možnost, že se objeví například alespoň v nějakém flashbacku, takže není až tak od věci se tady pokračování Ženy v černém alespoň trochu věnovat...


Harry Potter a Relikvie smrti: část I. v českých kinech: uběhly dva roky!

18. listopadu 2012 v 23:44 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Relikvie smrti: část I. v českých kinech: uběhly dva roky!

Je to tak... jsou to už dva roky, co jsme v českých kinech mohli poprvé zhlédnout předposlední film potterovské série. Film Harry Potter a Relikvie smrti: část I. dokázal za promítání v kinech vydělat celosvětově 956,4 miliony dolarů, což jej dnes dělá 16.nejvýdělečnějsím filmem všech dob. Režie se tu, stejně jako u Fénixova řádu a Prince dvojí krve, ujal David Yates. Novinkou byl naopak hudební doprovod, neboť na místo Nicholase Hoopera nastoupil francouz Alexandre Desplat...


A Young Doctor's Notebook: Osm nových fotek a tři krátké klipy!

17. listopadu 2012 v 21:22 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
A Young Doctor's Notebook: Osm nových fotek a tři krátké klipy!

Sky Arts zveřejnilo osm nových propagačních fotek k první epizodě čtyřdílné minisérie A Young Doctor's Notebook, ve které se hlavních rolí ujali Daniel Radcliffe (Harry Potter) a Jon Hamm. A kromě toho se můžeme podívat také na tři nové promo klipy... První epizoda minisérie bude odvysílána na Sky Arts už 6.prosince 2012!


Harry Potter a Tajemná komnata v českých kinech: je to už 10 let!

16. listopadu 2012 v 18:49 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Tajemná komnata v českých kinech: je to už 10 let!

V pondělí, 12.listopadu 2012, uběhlo přesně 10 let od uvedení filmu Harry Potter a Tajemná komnata do českých a slovenských kin! Může se to sice zdát neuvěřitelné, ale je to skutečnost... Druhý film série, který zrežíroval Chris Columbus, vydělal za promítání v kinech celosvětově 879 milionu dolarů, což jej ještě dnes řadí mezi TOP 30 nejvýdělenějších filmů historie (konkrétně to je 27.místo)...


(Nejen) Emma Watson nominována na People's Choice Awards 2013!

15. listopadu 2012 v 23:50 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
(Nejen) Emma Watson nominována na People's Choice Awards 2013!

Dnes byly vyhlášeny finální nominace na People's Choice Awards 2013 a mezi nominovanými nechybí Emma Watson (Hermiona Grangerová) a její film The Perks of Being a Wallflower. Dále svedou souboj v kategorii "nejoblíbenější filmová ikona" herečky Maggie Smith (profesorka McGonagallová) a Emma Thompson (Sibyla Trelawneyová). A určitě nezapomeňte hlasovat v kategorii "Nejoblíbenější filmový fanoušci" pro fanoušky Harryho Pottera!


Slavnosní vyhlášení vítězů se uskuteční 9.ledna 2013 v Los Angeles. Přenos z ceremoniálu bude vysílat televizní stanice CBS!

Zdroj: SnitchSeeker.com

Sběratelské DVD edice Relikvií smrti od dnešního dne v prodeji i v ČR + info o velké kolekci!

14. listopadu 2012 v 22:59 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Sběratelské DVD edice Relikvií smrti od dnešního dne v prodeji i v ČR + info o kolekci!

Na pultech obchodů s filmy na DVD budete moci od dnešního dne najít už i třídiskové sběratelské DVD edice posledních dvou filmových Potterovek! Jedná se o edice, které v porovnání s běžnou dvoudiskovou edicí obsahují ještě třetí DVD s dokumentem Vytváření magického světa Harryho Pottera. Tentokrát se jedná o dokumenty s podnázvy "Příběh" (HP7: část I.) a "Dospívání" (HP7: část II.).


Nové fotky k filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část 1!

13. listopadu 2012 v 23:08 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Nové fotky k filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část 1!

Na internet se díky oficiálnímu Harry Potter facebook účtu dostalo sedm nových fotek k filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část 1, na kterých můžeme vidět tyto momenty: Ron a Harry se připravují na zničení viteálu, soudní proces Mary Elizabeth Cattermolové, Hermiona chycená lapky, George sledující Harryho s Ginny, Harry se snaží zničit medailonek, Ministerstvo kouzel pod vládou Voldemorta, Harry a Hermiona při tanci.


Filmu The Perks of Being a Wallflower se dočkáme i u nás, ale pouze na DVD!

12. listopadu 2012 v 19:28 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Filmu The Perks of Being a Wallflower se dočkáme i u nás, ale pouze na DVD!

Pokud jste fanoušky Emmy Watson (Hermiona Grangerová), jistě víte o filmu The Perks of Being a Wallflower. Film režírovaný Stephenem Chboskym, ve kterém se v hlavních rolích objevili Emma Watson, Logan Lerman a Ezra Miller to nakonec dotáhne i k nám do Česka! Sice to nebude na plátnech kin, ale budeme si ho moci pustit alespoň na našich televizorech... protože přinejmenším to DVD bude! Podle mých informací od Bontonfilmu je totiž release v tuto chvíli naplánováno na 16.leden 2013, tak snad se tak opravdu stane...


Emma Watson: Fotky ke kampani "In Love" značky Lancome!

12. listopadu 2012 v 0:01 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Emma Watson: Fotky ke kampani "In Love" značky Lancome!

Na internetu se objevilo několik nových fotek Emmy Watson (Hermiona Grangerová) ke kampani "In Love" značky Lancome, podporující novou kolekci make-upu pro jaro 2013. Kolekce by měla být uvedena do prodeje v březnu 2013!

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Zdroj: SnitchSeeker.com

FOTO: Sir Kenneth Branagh převzal svoji britskou rytířskou medaili!

10. listopadu 2012 v 21:07 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
FOTO: Sir Kenneth Branagh převzal svoji britskou rytířskou medaili!

Herec Sir Kenneth Branagh, fanouškům Harryho Pottera známý především jako Zlatoslav Lockhart z filmu Harry Potter a Tajemná komnata, v pátek oficiálně převzal britskou rytířskou medaili od královny Alžběty II. při slavnostním ceremoniálu v Buckinghamském paláci. Už v červnu tohoto roku obdržel britský rytířský titul a tak se definitivně připojil k dalším dvěma Harry Potter hercům - Maggie Smith (profesorka McGonagallová) a Michaelu Gambonovi (Albus Brumbál), kteří se už dříve také dočkali tohoto uznání... Na fotkách ho můžete vidět pózovat s rodinou a medailí.


Zdroj: SnitchSeeker.com

Daniel Radcliffe: Teaser trailer na "A Young Doctor's Notebook"!

9. listopadu 2012 v 21:11 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Daniel Radcliffe: Teaser trailer na "A Young Doctor's Notebook"!

Na internet se dnes dostal teaser trailer na čtyřdílnou televizní minisérii "A Young Doctor's Notebook", ve které se v hlavních rolích můžeme těšit na Daniela Radcliffa (Harry Potter) a Jona Hamma. Zmiňovaná dvojice v minisérii ztvární tutéž postavu, jen v různém věkovém období. První díl bude vysílán na televizní stanici Sky už 6.prosince. Všechny čtyři díly budou uvedeny do prodeje na jednom DVD, ve Velké Británii, 31.prosince 2012!