Říjen 2012

Včera slavila... Molly Weasleyová!

31. října 2012 v 22:24 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Včera slavila... Molly Weasleyová!

Včera, 30.října 2012, oslavila své 63.narozeniny fiktivní postava z příběhů o Harrym Potterovi, a to paní Molly Weasleyová! Manželka Arthura, matka Rona, Ginny, Freda, George, Percyho, Billa a Charlieho, babička Albuse Severuse, Lily Lenky a Jamese Siriuse Potterových (a samozřejmě také Huga a Rose - děti Rona a Hermiony, Freda a Roxanne - děti George a Angeliny, Molly a Lucy - děti Percyho a Audrey, Victoire, Dominigue a Louise - děti Billa a Fleur) a tchýně (nejen) Harryho Pottera... Ve filmech ztvárněná herečkou Julie Walters!

Takže, dodatečně všechno nejlepší!!!

Soutěž o sběratelské edice Relikvií smrti na PRO-MUDLY!

30. října 2012 v 20:58 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Soutěž o sběratelské edice Relikvií smrti na PRO-MUDLY!

Většina z vás jistě ví, že 14.listopadu 2012 budou do prodeje v České republice uvedeny třídiskové sběratelské DVD edice filmů Harry Potter a Relikvie smrti: část 1 a Harry Potter a Relikvie smrti: část 2! Pokud byste je rádi měli ve své sbírce, tak máte velkou šanci, jelikož na pro-mudly.blog.cz právě probíhá soutěž o tyto edice. Stačí pouze správně odpovědět na dvě otázky, do 10.listopadu 2012 (23:59 hod.), a pak jen čekat, jestli budete mít štěstí a stanete se jedním z dvojice výherců. Takže neváhejte a určitě se zúčastněte... více informací o soutěži, včetně soutěžních otázek, najdete tady!

HODNĚ ŠTĚSTÍ V SOUTĚŽI!!!

Všechno nejlepší, Robert Hardy!

29. října 2012 v 22:50 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Robert Hardy!

Dnes, 29.října 2012, slaví své 87.narozeniny anglický herec Robert Hardy, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil ministra kouzel Korneliuse Popletala! Robert si ale zahrál i v mnoha jiných filmech, jako například: Baletní střevíčky, Rozum a cit, Frankenstein, Lazebník sibiřský nebo Zjevení...

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Všechno nejlepší, Devon Murray!

28. října 2012 v 23:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Devon Murray!

Dnes, 28.října.2012, slaví své 24.narozeniny irský herec Devon Murray, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil Harryho nebelvírského spolužáka a kamaráda Seamuse Finnigana! Jinak ale nemá na kontě žádné velké herecké kousky, v jeho filmografii najdete jen pár projektů, které navíc natočil ještě před Harry Potterem, a to filmy: Včerejší děti, Andělin popel a This Is My Father...

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Všechno nejlepší, John Cleese!

27. října 2012 v 23:02 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, John Cleese!

Dnes, 27.října 2012, slaví své 73.narozeniny anglický herec John Cleese, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil Sira Nicholase de Mimsy Porpingtona, tedy Skoro bezhlavého Nicka. Johna ale můžete znát i z jiných filmů, jako například: Růžový panter 2, Cesta kolem světa za 80 dní, Den, kdy se zastavila země, Život Briana, Jeden svět nestačí, Dnes neumírej nebo Frankenstein...

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Nové fotky k filmovým Potterovkám...

26. října 2012 v 20:50 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Nové fotky k filmovým Potterovkám...

Díky Oclumência Fotografias a OfficialPotterPics.tumblr.com tu zase máme alespoň pár nových fotek k filmovým Potterovkám, konkrétně toto: Robbieho Coltranea jako Hagrida při nátáčení před modrým plátnem (HP1), Ritu Holoubkovou v podání Mirandy Richardson (HP4), Ruperta Grinta s Jamesem a Oliverem Phelpsovými při natáčení (HP6) a čtyři nové promo fotky Rona Weasleyho (HP7: část I.).


Daniel, Emma a Rupert v TOP 10 nejbohatších britských celebrit do 30 let!

25. října 2012 v 21:33 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Daniel, Emma a Rupert v TOP 10 nejbohatších britských celebrit do 30 let!

Daniel Radcliffe (Harry Potter) se svými 53,33 miliony dolarů už zase ovládl žebříček nejbohatších britských celebrit do 30 let! Na druhém místě se umístil Robert Pattinson (Cedric Diggory) s 38,733 miliony dolarů a třetí je Keira Knightleyová. V žebříčku nechybí ani Emma Watson (Hermiona Grangerová) s 26,533 miliony dolarů (4.místo) a Rupert Grint (Ron Weasley) s 23,466 miliony dolarů (7.místo). TOP 10 žebříčku, který sestavil Heat Magazine, najdete v celém článku...


FOTO: Ralph Fiennes a Helen McCrory na londýnské premiéře nového Bonda!

24. října 2012 v 21:42 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
FOTO: Ralph Fiennes a Helen McCrory na londýnské premiéře nového Bonda!

Ralph Fiennes (lord Voldemort) a Helen McCrory (Narcissa Malfoyová) se v úterý sešli na londýnské premiéře 23. Jamese Bonda - filmu Skyfall, a to v Royal Albert Hall. Na fotky obou herců se můžete podívat v této galerii. Kromě nich se samozřejmě zúčastnil premiéry i představitel Bonda - Daniel Craig. Dále nechyběli například Ben Whishaw, Judi Dench, Naomie Harris, Javier Bardem či dokonce ani princ Charles! Na film Skyfall si budete moci zajít do českých kin už 26.října...


Zdroj: SnitchSeeker.com

Nové video o speciálních efektech v Harry Potterovi a Relikviích smrti!

23. října 2012 v 21:53 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Nové video o speciálních efektech v Harry Potterovi a Relikviích smrti!

Speciální efekty ve filmech o Harrym Potterovi patří bezesporu k těm nejlepším, jaké jste v posledních letech mohli v kinech spatřit. Na internetu se objevilo už několik krátkých i delších videí, které analyzovali alespoň průběh, jak se scény díky speciálním efektům měnily... a dnes tu máme další, téměř osmiminutové video o speciálních efektech ve filmech Harry Potter a Relikvie smrti: část 1 a Harry Potter a Relikvie smrti: část 2! Užijte si ho...


FOTO: Harry Potter herci na premiéře filmu Great Expectations!

22. října 2012 v 23:48 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
FOTO: Harry Potter herci na premiéře filmu Great Expectations!

Harry Potter herci Ralph Fiennes (Voldemort), Helena Bonham Carter (Bellatrix), Robbie Coltrane (Hagrid), Jessie Cave (Levandule Brownová) a Helena Barlow (Rose Weasleyová) se sešli na londýnském filmovém festivalu, k příležitosti premiérového promítání jejich nového filmu "Great Expectations" od režiséra Mika Newella (Harry Potter a Ohnivý pohár). Na premiéru se za nimi dokonce přišla podívat i jejich bývalá Harry Potter kolegyně Bonnie Wright (Ginny Weasleyová) a samozřejmě nechyběli ani představitelé hlavních rolí ve filmu - Jeremy Irvine a Holliday Grainger.


Zdroj: SnitchSeeker.com

Sběratelské DVD edice Relikvií smrti: české 2D i 3D makety a další informace...

21. října 2012 v 19:01 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Sběratelské DVD edice Relikvií smrti: české 2D i 3D makety a další informace...

Už před necelými dvěma týdny jste se tady mohli dočíst a podívat se na první náhled obalů českých sběratelských třídiskových DVD edic filmů Harry Potter a Relikvie smrti: část 1 a Harry Potter a Relikvie smrti: část 2! Dnes se můžete podívat na makety ve vysokém rozlišení, a to z 2D i 3D pohledu. Datum 14.listopadu 2012 už definitivně považujte za oficiální (stejně jako běžnou cenu 299 Kč) a kromě toho, pokud jste si ještě nestačili pořídit ani jeden díl v této edici, ale měli by jste zájem zakoupit si všechny v jednom balení/kolekci, tak budete mít možnost... 21.listopadu totiž u nás vyjde kolekce všech osmi filmů v této třídiskové edici, jejíž běžná cena bude pravděpodobně 2499 Kč.


Všechno nejlepší, George Harris a Veronica Clifford!

20. října 2012 v 21:22 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, George Harris a Veronica Clifford!

Dnes, 20.října 2012, tu máme dva oslavence, a to George Harrise a Veronicu Clifford. George dnes slaví své 63.narozeniny a ve filmech o Harrym Potterovi jsme jej mohli vidět jako Kingsleyho Pastorka. Objevil se ale i v jiných filmech, jako například: Agora, Po krk v extázi, Tlumočnice nebo Černý jestřáb sestřelen.

A Veronica Clifford dnes slaví už své 68.narozeniny a pamatovat si ji můžete jako paní Masonovou, na jejíž hlavě "přistál" Dobbym začarovaný dort ve filmu Harry Potter a Tajemná komnata.

Takže, oběma všechno nejlepší!

Všechno nejlepší, Michael Gambon!

19. října 2012 v 22:04 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Michael Gambon!

Dnes, 19.října 2012, slaví své 72.narozeniny irský herec Michael Gambon, kterého jste mohli od vězně z Azkabanu v Potterovkách vidět jako ředitele školy čar a kouzel v Bradavicích - Albuse Brumbála. Role Brumbála se ujal poté, co zemřel původní představitel této role = Richard Harris. Michaela ale můžete znát i z jiných filmů, jako například: Králova řeč, Ospalá díra, Gosford Park nebo Po krk v extázi.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

První fotky Emmy Watson z natáčení filmu Noah!

18. října 2012 v 23:57 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
První fotky Emmy Watson z natáčení filmu Noah!

Ve středu se na internetu objevily první fotky Emmy Watson (Hermiona Grangerová) z natáčení epického drama filmu režiséra Darrena Aronofskyho, Noah. Na fotkách Emma kráčí newyorským Brooklynem ke svému autu v kostýmu její postavy (Ila), na který si navlékla dlouhou černou "pláštěnku", (nejen z důvodu) aby bylo zabráněno fotografům získat přesnou podobu kostýmu.


Všechno nejlepší, profesore Kratiknote a Guy Henry!

17. října 2012 v 20:25 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, profesore Kratiknote a Guy Henry!

Dnes, 17.října 2012, tu máme hned dva oslavence. Tím prvním je učitel kouzelných formulí na škole čar a kouzel v Bradavicích - profesor Filius Kratiknot (fiktivní postava z HP), u kterého ale nevíme kolikáté narozeniny slaví... A druhým oslavencem je anglický herec Guy Henry, který dnes slaví 52.narozeniny a v posledních dvou filmech potterovské série ztvárnil Piuse Břichnáče.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Nová promo fotka Daniela Radcliffa k "A Young Doctor's Notebook"!

16. října 2012 v 22:20 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Nová promo fotka Daniela Radcliffa k "A Young Doctor's Notebook"!

Na internetu se objevila už druhá propagační fotka Daniela Radcliffa (Harry Potter) k čtyřdílné televizní minisérii "A Young Doctor's Notebook", na které ale tentokrát není sám, nýbrž s představitelem starší verze jeho role - Jonem Hammem. Daniel mimochodem odhalil v rozhovoru pro The Guardian, že série bude obsahovat také poměrně hodně grafických lékařských scén, včetně amputací. Film bude mít premiéru v britské televizi 6.prosince 2012!


Film The Perks of Being a Wallflower je hodnocen pozitivně!

15. října 2012 v 19:29 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Film The Perks of Being a Wallflower je hodnocen pozitivně!

V pátek, 12.října 2012, konečně zavítal do amerických kin film "The Perks of Being a Wallflower" v hlavních rolích s Loganem Lermanem, Ezrou Millerem a Emmou Watson, která je známá hlavně rolí Hermiony ve filmech o Harrym Potterovi. Film si zatím vyděl 6,151 milionu dolarů, ale hlavní je skutečnost, že byl pozitivně přijat většinou recenzentů i diváků...


Nová promo fotka Malfoyových k filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část 1!

14. října 2012 v 22:03 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Nová promo fotka Malfoyových k filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část 1!

Oclumência Fotografias nás už sice nezasypuje tak pravidelně novými fotkami z filmových Potterovek, jak jsme byli v minulých týdnech zvyklí... přesto tu je jedna zajímavá fotka Malfoyových (Lucius, Narcissa, Draco) v jejich sídle k filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část 1, na kterou se můžete podívat v celém článku (a kliknutím na ni zobrazit v rozlišení 800 x 1200)...


Harry Potter a Princ dvojí krve dnes ve 20:20 na Nově!

13. října 2012 v 2:01 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Princ dvojí krve dnes ve 20:20 na Nově!

Televize Nova dnes zakončí soboty s Harrym Potterem, a to českou televizní premiérou šestého filmu potterovské série - Harry Potterem a Princem dvojí krve. Film režiséra Davida Yatese s hudebním doprovodem od Nicholase Hoopera, ve kterém se poprvé v sérii představili například: Jim Broadbent (Horácio Křiklan), Helen McCrory (Narcissa Malfoyová), Dave Legeno (Fenrir Šedohřbet) nebo Jessie Cave (Levandule Brownová), bude odvysílán ve 20:20 hodin! Takže... nemáte-li na dnešní večer žádný jiný program, určitě si zapněte televizi Nova.


Všechno nejlepší, Dave Legeno!

12. října 2012 v 16:31 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Dave Legeno!

Dnes, 12.října 2012, slaví své 49.narozeniny anglický herec Dave Legeno, který v posledních třech filmových potterovkách ztvárnil vlkodlaka Fenrira Šedohřbeta. Dave má na hereckém kontě ale i jiné filmy, jako například: Sněhurka a lovec, Havran, Batman začíná nebo Podfu(c)k.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!