Září 2012

Harry Potter a Relikvie smrti dnes na HBO od 17:05!

30. září 2012 v 2:29 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Relikvie smrti dnes na HBO od 17:05!

Na českém HBO si dnes odbude premiéru už i poslední film potterovské série s podtitulem Relikvie smrti: část 2... stane se tak ve 20:00 hodin. Ještě předtím, konkrétně od 17:05 hod., ale bude odvysílána také první část Relikvií smrti! Takže, pokud máte HBO a rádi byste si vychutnali obě části velkého potterovského finále naráz (no... vlastně s půlhodinovou pauzou na nějakou tu přípravu dalšího jídla a vykonání potřeby na WC, kterou vám umožní půlhodinový magazín Před kamerou), máte šanci...


Harry Potter a Ohnivý pohár dnes na Nově ve 20:20!

29. září 2012 v 14:45 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Ohnivý pohár dnes na Nově ve 20:20!

Česká televizní stanice Nova dnes ve 20:20 hodin odvysílá čtvrtý film potterovské série - Harryho Pottera a Ohnivý pohár. Tento film režíroval Mike Newell a hudbu k němu složil Patrick Doyle. Poprvé jsme mohli vidět například: Alastora "Pošuka" Moodyho v podání Brendana Gleesona, Clemence Poésy jako Fleur Delacour, Katie Leung v roli Cho Changeové a mnohé další (Cedric, Krum, Madam Maxime...). Takže určitě neváhejte a zapněte si dnes večer TV Nova!


Nová várka nových fotek k filmovým Potterovkám!

28. září 2012 v 23:37 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Nová várka nových fotek k filmovým Potterovkám!

A už zase nové fotky z Oclumencia Fotografias... tentokrát k Tajemné komnatě, vězni z Azkabanu, Fénixově řádu, Princi dvojí krve a oběma částem Relikvií smrti. Vychutnat si je můžete kliknutím na miniatury, které najdete v celém článku!


Dnes vychází The Casual Vacancy - nová kniha J.K.Rowlingové!

27. září 2012 v 15:41 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Dnes vychází The Casual Vacancy - nová kniha J.K.Rowlingové!

Dnešek, 27.září 2012, je dalším velice významným dnem pro spisovatelku J.K.Rowlingovou, která se proslavila sedmidílnou sérii o mladém čaroději s jizvou na čele - Harrym Potterovi. Dnes totiž vychází v anglicky hovořících krajinách (a také například ve Francii a Německu) její nová kniha pro dospělé čtenáře s názvem The Casual Vacancy. Na internetu se už objevují první recenze a české nakladatelství PLUS společnosti Albatros Media dnes odhalilo i pár nových informací ohledně českého a slovenského překladu. Více v celém článku...


Dnes by slavil... Quirinus Quirrell!

26. září 2012 v 19:49 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Dnes by slavil... Quirinus Quirrell!

Dnes, 26.září 2012, by oslavila své narozeniny (62. nebo 52.) fiktivní postava z příběhů o Harrym Potterovi, a to Quirinus Quirrell, který zemřel v Harryho prvním ročníku na škole čar a kouzel v Bradavicích, když bylo jeho tělo (sdílené s Voldemortem) hrozivě spáleno Harry Potterem, který se před ním (nimi) snažil uchránit Kámen mudrců, který by Voldemortovi přinesl nesmrtelnost. Mimoto byl Quirrell také učitelem Obrany proti černé magii...

STUPEFY.BLOG.CZ

Všechno nejlepší, pane Ollivandere!

25. září 2012 v 22:23 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, pane Ollivandere!

Dnes, 25.září 2012, slaví své 91.narozeniny fiktivní postava z příběhů o Harrym Potterovi, a to pan Garrick Ollivander! Pan Ollivander je mnohými kouzelníky považován za vůbec nejlepšího výrobce hůlek na světě. Jeho obchod s hůlkami se nachází v Příčné ulici, stejně jako mnohé další krámky s kouzelnickými potřebami. Hůlku si u něj zakoupili i takový velikáni kouzelnického světa, jako je Harry Potter, ale také lord Voldemort (Tom Raddle).

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Všechno nejlepší, Kate Fleetwood!

24. září 2012 v 21:44 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Kate Fleetwood!

Dnes, 24.září 2012, slaví své 40.narozeniny anglická herečka Kate Fleetwood, která ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část I. ztvárnila Mary Cattermolovou! Jinak se objevuje hlavně v televizních filmech a seriálech... zahrála si například ve filmech Královna Alžběta: Zlatý věk nebo Jarmark marnosti a v seriálech jako Podfukáři, Po Tomášovi nebo Foylova válka.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Nové fotky k Harrymu Potterovi a Relikviím smrti!

23. září 2012 v 22:02 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Nové fotky k Harrymu Potterovi a Relikviím smrti!

Oclumência Fotografias nás naštěstí stále zásobuje novými a novými fotkami k potterovským filmům, a proto tady dnes máme celkem čtrnáct nových fotek k potterovskému finále, které bylo rozděleno na dva celovečerní filmy. V celém článku najdete Harryho s Moodym, Rona u stanu, studiové promo fotky Rona a Luciuse Malfoye (HP7: část I.), Lenku na pláži u Lasturové vily, Rona a Hermionu na útěku před Nagini, profesora Kratiknota během bitvy o Bradavice, Bradavice, režiséra Davida Yatese s Rupertem Grintem u kostry baziliška, tři fotky z natáčení scény s Harrym a Voldemortem na cimbuří, už dříve viděný moment Harryho s mrtvým Voldemortem (v trochu větším rozlišení) a studiovou promo fotku Ralpha Fiennese jako Voldemorta s nosem (HP7: část II.).


Všechno nejlepší, Tom Felton!

22. září 2012 v 20:52 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Tom Felton!

Dnes, 22.září 2012, slaví své 25.narozeniny anglický herec Tom Felton, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil Draca Malfoye! Zahrál si už ale i v několika dalších filmech, jako například: Zrození planety opic, Dostaň ho tam, 13Hrs nebo Zmizelý. A v budoucnosti se na něj můžeme podle informací těšit v projektech, jako například: Labyrinth, From the Rough, The Apparition, Therese Raquin, Grace and Danger nebo Attachment.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Harry Potter a vězeň z Azkabanu na Nově ve 20:20!

22. září 2012 v 5:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a vězeň z Azkabanu na Nově ve 20:20!

Na Nově i dnes pokračují sobotní večery s Harry Potterem, tentokrát filmem Harry Potter a vězeň z Azkabanu, který je mnohými kritiky (i fanoušky) považovaný za vůbec nejlepší film série. Film režiséra Alfonsa Cuaróna sice vydělal za promítání v kinech nejmenší sumu ze všech osmi filmů, konkrétně 796 milionu dolarů, ale svůj 130 milionový rozpočet v pohodě zaplatil. Potterovský debut mají v tomto filmu například Gary Oldman (Sirius Black), David Thewlis (Remus Lupin), Michael Gambon ("nový" Albus Brumbál) nebo Emma Thompson (Sibyla Trelawneyová). Naopak je to poslední potterovka, ke které složil soundtrack John Williams. Takže, neváhejte a určitě si Harryho dnes večer zapněte...


SCANY: Emma Watson a Harry Potter v českém TV magazínu!

21. září 2012 v 18:31 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
SCANY: Emma Watson a Harry Potter v českém TV magazínu!

Dnes došlo do schránek páteční vydání deníku Rovnost, ve kterém už tradičně nechybí příloha TV magazín, ve které se rozhodli na dvou stránkách věnovat také Emmě Watson a filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu (zítra ve 20:20 na Nově). V celém článku najdete scany z magazínu, který se dá koupit i samostatně (bez novin) za devět korun českých!


Pět nových fotek k filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 1!

20. září 2012 v 20:52 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Pět nových fotek k filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 1!

Díky Oclumência Fotografias tu zase máme nějaké nové fotky... tentokrát je jich pět a všechny jsou k filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 1, který již brzy (konkrétně 30.září ve 20:00) zavítá i na české HBO. Na fotkách můžete vidět Harryho s Hermionou v domě Batyldy Bagshotové, Xena Láskoráda ve svém domě, nešťastného Harryho, Billa před Lasturovou vilou a trio na pláži u Lasturové vily po útěku ze sídla Malfoyových.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Zdroj: facebook.com

Všechno nejlepší, Hermiono Grangerová!

19. září 2012 v 15:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Hermiono Grangerová!

Dnes, 19.září 2012, slaví své 33.narozeniny fiktivní postava z příběhů o Harrym Potterovi, kterou není nikdo jiný než Hermiona Jean Grangerová... no teď už vlastně Hermiona Jean Weasleyová. Jedna z nejchytřejších studentek historie školy čar a kouzel v Bradavicích, ačkoliv pochází z mudlovské rodiny, je v současnosti zaměstnankyní ministerstva kouzel v odboru pro uplatňování kouzelnických zákonů, ale především manželkou Rona Weasleyho, se kterým má dvě děti - Rose a Huga!

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

VIDEO: Harry Potter a nejlepší filmy minulého roku + jak měl skončit...

18. září 2012 v 17:46 | napsal Harry Potter |  Videa - Harry Potter
VIDEO: Harry Potter a nejlepší filmy minulého roku + jak měl skončit...

Máte rádi Harry Potter video-parodie, které vás dokáži pobavit, aniž by v nich každou druhou sekundu zaznělo nějaké sprosté slovo. Tak se určitě podívejte na následující dva povedené díly z cyklu "Jak to mělo skončit"! V prvním videu, které je díky Fénix ProDabing nadabované v češtině, se můžete podívat na diskuzi Harryho, Brumbála, Voldemorta a Snapea o letošních Oscarech. Ve druhém videu, které je díky YouTube uživateli JayHaAnomaly česky otitulkované, se zas můžete podívat na alternativní konec potterovské série.


Ohnivý pohár - Relikvie smrti: Nové fotky k filmům!

17. září 2012 v 22:08 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Ohnivý pohár - Relikvie smrti: Nové fotky k filmům!

A další várka nových fotek z Oclumencia Fotografias je tady! Tentokrát k posledním pěti filmům potterovské série, konkrétně k Ohnivému poháru, Fénixovu řádu, Princi dvojí krve a oběma částem Relikvií smrti!


FOTO: Nová kniha J.K.Rowlingové propagována v Cambridge

16. září 2012 v 16:30 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
FOTO: Nová kniha J.K.Rowlingové propagována v Cambridge

Vydání nové knihy spisovatelky J.K.Rowlingové, která bude nést název Casual Vacancy, se nezadržitelně blíží a je tedy samozřejmostí také nějaká ta propagace. Díky Evě Pospíšilové, které tímto ještě jednou velice děkuji za poskytnutý materiál, se můžeme podívat na to, jak je nová kniha J.K.R. propagována například v jednom z knihkupectví v britském Cambridge. Mimochodem, ještě stále nebylo oznámeno oficiální datum vydání knihy v Česku.


Harry Potter a Tajemná komnata na Nově už za pár minut (ve 20:20)!

15. září 2012 v 20:15 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Tajemná komnata na Nově už za pár minut (ve 20:20)!

Už za pár minut, konkrétně ve 20:20 hod. se budete moct podívat na české televizní stanici Nova na film Harry Potter a Tajemná komnata, který je druhým z osmi filmů série. Podruhé a naposledy (co se Potterovek týče) se tu ujal režie Chris Columbus, stejně tak jako Richard Harris role Albuse Brumbála. Takže, pokud teď nevíte na co se v televizi podívat, zapněte si stanici Nova a znovu si užijte Harryho dobrodružství z jeho druhého roku na škole čar a kouzel v Bradavicích.


Další várka nových fotek k filmům o Harrym Potterovi!

14. září 2012 v 21:12 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Další várka nových fotek k filmům o Harrym Potterovi!

Oclumência Fotografias nás (naštěstí) i nadále stále zásobuje novými, dosud nezveřejněnými, fotkami z filmů o Harrym Potterovi. Tentokrát tu máme nové fotky k Tajemné komnatě, vězni z Azkabanu, Ohnivému poháru, Princi dvojí krve a oběma částem Relikvií smrti (i nový banner se Snapem k druhé části finále z OfficialPotterPics)... a také jednu koláž, ve které můžete vidět i pár dalších nových fotek, které snad Oclumência Fotografias zveřejní už velice brzy v dobré kvalitě...


Harry Potter for Kinect: nové promo fotky a info!

13. září 2012 v 22:40 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter for Kinect: nové promo fotky a info!

Warner Bros Interactive Entertainment potvrdilo, že videohra Harry Potter for Kinect, určená speciálě pro konzoli XBOX 360 se senzorem Kinect, bude v Evropě uvedena do prodeje 12.října 2012 - tedy tři dny po vydání videohry v USA! Kromě toho si od začátku tohoto týdne mohou majitelé zlatého členství na XBOX marketu stáhnout i 800 MB velké demo, a to konkrétně zde. A v této galerii najdete dalších osm nových fotek/screenů!

Zdroj: SnitchSeeker.com

Třináctiminutové retrospektivní Harry Potter video ke stažení!

12. září 2012 v 21:26 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Třináctiminutové retrospektivní Harry Potter video ke stažení!

Většina návštěvníků těchto stránek jistě tento týden zaregistrovala článek s velice povedeným třináctiminutovým retrospektivním videem od Keese van Dijkhuizena jr., ve kterém jste si mohli připomenout důležité momenty ze všech osmi filmů potterovské série. Objevila se i otázka, zda-li se náhodou nedá video i někde stáhnout, ale taková možnost "nebyla"... díky programu aTubeCatcher se ale dají pohodlně videa z YouTube stáhnout i do vašeho PC a pro ty "méně" šikovné jsem udělal odkaz ke stažení videa ve vysoké kvalitě na Ulož.to! Takže přeji rychlé stažení (protože velikost souboru je více než 700 MB, což je docela hodně) a příjemnou podívanou... Usmívající se


STUPEFY.BLOG.CZ