Červenec 2012

Všechno nejlepší, Richard Griffiths!

31. července 2012 v 21:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Richard Griffiths!

Dnes slaví, kromě Harryho Pottera a jeho stvořitelky, také anglický herec Richard Griffiths, který ve filmech o Harrym Potterovi ztvárnil Vernona Dursleyho. Richard dnes slaví své 65.narozeniny! Samozřejmě nehrál jen v Harrym Potterovi, Richard má na svém kontě i mnoho jiných filmů, jako například: Hugo a jeho velký objev, Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, Ospalá díra, Pohádky na dobrou noc, Baletní střevíčky, Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu nebo Tarzan.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Všechno nejlepší, Harry Potter a J.K.Rowlingová!

31. července 2012 v 10:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Harry Potter a J.K.Rowlingová!

Dnešní den by měl nést název Den Harryho Pottera... proč? Protože dnes, 31.července 2012, slaví narozeniny Harry Potter a jeho stvořitelka - spisovatelka Joanne (Kathleen) Rowlingová!


Všechno nejlepší, Neville Longbottom a Frances de la Tour!

30. července 2012 v 10:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Neville Longbottom a Frances de la Tour!

Dnes, 30.července.2012, slaví své 32.narozeniny fiktivní postava z příběhů o Harrym Potterovi, a tou je Neville Longbottom! Bývalý student nebelvírské koleje na škole čar a kouzel v Bradavicích, člen Brumbálovy armády, syn Alice a Franka Longbottomových... v současnosti manžel Hannah Abbottové a učitel bylinkářství na škole čar a kouzel v Bradavicích.


Saturn Awards 2012: Harry Potter 8 oceněn jako nejlepší fantasy film!

29. července 2012 v 19:10 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Saturn Awards 2012: Harry Potter 8 oceněn jako nejlepší fantasy film!

Film Harry Potter a Relikvie smrti - část II. byl nominován na letošní Saturn Awards celkem desetkrát v devíti kategoriích... proměnil sice "pouze" jednu nominaci, ale dalo by se říct, že tu nejcennější. Finále filmové potterovské série totiž zvítězilo v kategorii Nejlepší fantasy film, když porazil tyto filmy: Hugo a jeho velký objev, Thor, Půlnoc v Paříži, Mupeti a Válka bohů.


Kenneth Branagh, J.K.Rowlingová a Voldemort na zahajovacím ceremoniálu LOH 2012!

28. července 2012 v 18:22 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Kenneth Branagh, J.K.Rowlingová a Voldemort na zahajovacím ceremoniálu LOH 2012!

V noci byly slavnostně zahájeny letní olympijské hry 2012 v Londýně a nechyběli na ni ani nám velice dobře známé tváře, a to: Kenneth Branagh (Zlatoslav Lockhart), J.K.Rowlingová a dokonce přišel i samotný lord Voldemort!


Emma Watson/The Perks of Being a Wallflower: nový plakát, datum uvedení ve Velké Británii!

28. července 2012 v 10:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
The Perks of Being a Wallflower: nový plakát, datum uvedení ve Velké Británii!

Na internet byl uveden nový propagační plakát k filmu " The Perks of Being a Wallflower" s Emmou Watson (Hermiona Grangerová), Loganem Lermanem a Ezrou Millerem. Zároveň bylo také oznámeno datum uvedení filmu do kin ve Velké Británii - stane se tak 3.října 2012.


Všechno nejlepší, Rade Šerbedžija!

27. července 2012 v 10:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Rade Šerbedžija!

Dnes, 27.července 2012, slaví své 66.narozeniny chorvatský/jugoslávský herec Rade Šerbedžija, který ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část I. ztvárnil slavného výrobce hůlek Gregoroviče, mimojiné také hůlky Viktora Kruma. Radeho jste ale mohli vidět i v mnoha jiných filmech, jako například: Batman začíná, Podfu(c)k, X-Men: První třída, Eurotrip, Odstřelovač, Prostředníci nebo Zlodějská partie.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Do českých kin dnes vstupuje film Temný rytíř povstal!

26. července 2012 v 10:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Do českých kin dnes vstupuje film Temný rytíř povstal!

Dnes vstupuje do českých kin jedna z nejočekávanějších filmových událostí roku 2012, a to zakončení batmanovské trilogie od režiséra Christophera Nolana s českým názvem Temný rytíř povstal! Ve filmu se kromě Christiana Balea, Anne Hathaway, Toma Hardyho, Marion Cotillard, Morgana Freemana, Josepha Gordona-Levitta nebo Michaela Cainea objeví také Gary Oldman (známý fanouškům Harryho Pottera především jako Sirius Black). Gary hraje ve filmu komisaře Jamese Gordona.


FOTO: Rupert Grint a olympijská pochodeň!

25. července 2012 v 18:21 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
FOTO: Rupert Grint a olympijská pochodeň!

Herec Rupert Grint, známý především rolí Rona Weasleyho ve filmech o Harrym Potterovi, dnes odpoledne běžel po ulici v blízkosti Middlesex University s olympijskou pochodní pro letní olympijské hry 2012 v Londýně. Na internet se samozřejmě dostaly fotky, kde můžete vidět Ruperta s pochodní, ale také s londýnským starostou - Borisem Johnsonem.


Zdroj: SnitchSeeker.com

První fotky Ruperta Grinta a Alana Rickmana z natáčení filmu CBGB!

24. července 2012 v 17:17 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
První fotky Ruperta Grinta a Alana Rickmana z natáčení filmu CBGB!

Na internet se díky fanouškům nedávno dostali první fotky Ruperta Grinta (Ron Weasley) a Alana Rickmana (Severus Snape) z natáčení životopisného filmu CBGB, který bude pojednávat o populárním hudebním punkovém klubu v New Yorku. Na fotkách můžete vidět Ruperta (s novým sestřihem a pohmožděnou tváří) jako Cheeta Chromeho z americké kapely The Dead Boys a Alana (jako majitele klubu Hillyho Kristala) s herečkou Ashley Greene, která ve filmu hraje Kristalovu dceru Lisu.


Zdroj: SnitchSeeker.com

Všechno nejlepší, Daniel Radcliffe!

23. července 2012 v 10:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Daniel Radcliffe!

Dnes, 23.července 2012, slaví své 23.narozeniny anglický herec Daniel Jacob Radcliffe, který ztvárnil hlavní roli ve filmech o Harrym Potterovi! Kromě Harryho má ale už na kontě i několik dalších filmů a jejich počet se bude usilovně snažit zvýšit už v následujících letech. Zatím vzpomeňme například tyto filmy: Žena v černém, Prosincoví kluci, Legenda o mém synovi, David Copperfield nebo Agent z Panamy. Už následující rok zavítá do (snad i českých a slovenských) kin film Kill Your Darlings, kde ztvární amerického básníka Allena Ginsberga. Těšit se na něj prý můžeme také v čtyřdílném televizním seriálu stanice BBC "A Young Doctor's Notebook" (více tento článek) a v létě příštího roku bude vystupovat, v londýnském divadle Noel Coward ve West Endu, v divadelní hře "The Cripple of Inishmaan" (více tento článek)! Včera jste si tady zase mohli přečíst o jeho dvou nových rolích ve filmech "Horns" a "The F World" (tento článek).

Takže, všechno nejlepší a hodně úspěchů (nejen) v kariéře!

Dvě nové role pro Daniela Radcliffa!

22. července 2012 v 19:23 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Dvě nové role pro Daniela Radcliffa!

Daniel Radcliffe, známý především rolí Harryho Pottera, bude hvězdou nového filmu francouzského režiséra Alexandra Aja, který režíroval například filmy Piranha 3D nebo Hory mají oči. Daniel byl totiž obsazen do nadpřirozeného thrilleru (hororu) a fantasy filmu Horns (v českém překladu Rohy). Film je založený na románu Joea Hilla a jeho natáčení by mělo začít letos na podzim.


Všechno nejlepší, Rhys Ifans!

22. července 2012 v 10:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Rhys Ifans!

Dnes, 22.července 2012, slaví své 45. narozeniny herec Rhys Ifans, který ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část I. ztvárnil otce Lenky Láskorádové - Xenophiliuse. Rhys má ale na kontě i mnoho jiných filmů, jako například: The Amazing Spider-Man, Notting Hill, Piráti na vlnách, Pan Nikdo, Náhradníci, Hannibal - Zrození, Kouzelná chůva a Velký třesk nebo Anonym.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Rupert Grint poběží s olympijskou pochodní!

21. července 2012 v 19:29 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Rupert Grint poběží s olympijskou pochodní!

Herec Rupert Grint, známý především rolí Rona Weasleyho ve filmech o Harrym Potterovi, poběží (ve středu) 25.července 2012 londýnskou čtvrtí Barnet s olympijskou pochodní pro letní olympijské hry, které odstartují už příští týden v Londýně! Rupert bude jednou z posledních celebrit, která poběží s pochodní během 70-denní trasy, a převezme ji v Middlesex University.

Zdroj: SnitchSeeker.com

Všechno nejlepší, Jamie Waylett!

21. července 2012 v 10:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Jamie Waylett!

Dnes, 21.července 2012, slaví své 23.narozeniny Jamie Waylett, který se proslavil rolí Vincenta Crabbea ve filmech o Harrym Potterovi. Objevil se ale "pouze" v prvních šesti filmech, jelikož po skandálu s pěstováním a zpracováváním omamných látek mu studio Warner Bros. okamžitě dalo vyhazov. Ale bohužel... jak to vypadá, tento kluk se stále nepoučil. V březnu bylo totiž na základě soudního jednání rozhodnuto, že si odsedí dva roky ve vězení za pouliční řádění a rabování v Londýně (více tento článek).

Takže, všechno nejlepší... ale hlavně "trochu" zdravého rozumu do té zabedněné hlavy! :D

Nový plakát Harryho k filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 2!

20. července 2012 v 19:27 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Nový plakát Harryho k filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 2!

Na internetu se nedávno objevil nový plakát k filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 2! Jedná se o plakát, který nakonec nebyl využit pro reklamní kampaň, ale naštěstí jsme se ho i tak dočkali. Zobrazuje Harryho, jak sleduje zkázu Bradavic...


Všechno nejlepší, Jeff Rawle!

20. července 2012 v 10:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Jeff Rawle!

Dnes, 20.července 2012, slaví své 61.narozeniny anglický herec Jeff Rawle, který ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár ztvárnil otce Cedrica Diggoryho - Amose. Jeff se objevuje především v televizních seriálech a filmech, ze kterých vzpomeňme například: Vraždy v Midsomeru, Moje rodina nebo Tajný deník call girl.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Film Harry Potter a Fénixův řád slaví pět let!

19. července 2012 v 10:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Film Harry Potter a Fénixův řád slaví pět let!

A máme tu ještě jednoho filmového Harryho Pottera, který do našich kin zavítal v červenci... a to film Harry Potter a Fénixův řád. Dnes je to už pět let! Pátý díl série, u kterého poprvé usedl na režisérskou židli David Yates. Natáčení bylo vysoce utajované, ze zákulísí nesmělo nic uniknout. Mimochodem, poprvé jsme viděli například Helenu Bonham Carterovou v roli Bellatrix nebo Imeldu Staunton v roli Dolores Umbridgeové. Film se stal čtvrtým nejvýdělečnějším filmem série, když celosvětově vydělal skoro 940 milionu dolarů.

STUPEFY.BLOG.CZ

Nová ukázka z čarodějnické DVD/BD kolekce: Vytvoření Zmijozelova medailonku!

18. července 2012 v 18:40 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Nová ukázka z čarodějnické DVD/BD kolekce: Vytvoření Zmijozelova medailonku!

Oficiální webové stránky čarodějnické DVD/Blu-ray kolekce, která snad v nějaké podobě zavítá i na náš trh, odhalily novou ukázku z bonusového materiálu. Jedná se o video, ve kterém návrhářka Miraphora Mina vysvětluje, jak se dostala k vytvoření Zmijozelova medailonku. Celkem 31-disková DVD/Blu-ray sada bude v USA uvedena do prodeje už 7.září 2012.


Na DVD dnes vychází Albert Nobbs s Brendanem Gleesonem a Markem Williamsem!

18. července 2012 v 10:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Na DVD dnes vychází Albert Nobbs s Brendanem Gleesonem a Markem Williamsem!

Dnes vychází na DVD film Albert Nobbs, ve kterém se ve vedlejších rolích objevili Brendan Gleeson (Alastor 'Pošuk' Moody) a Mark Williams (Arthur Weasley). Film byl nominován na tři Oscary, a to v kategoriích nejlepší herečka v hlavní roli (Glenn Close), nejlepší herečka ve vedlejší roli (Janet McTeer) a nejlepší masky. Ve filmu se, kromě již zmíněných na Oscara nominovaných hereček a Potter herců, objevily například také Mia Wasikowska, Jonathan Rhys Meyers, Janet McTeer nebo Aaron Johnson.


STUPEFY.BLOG.CZ