Červen 2012

Všechno nejlepší, Predrag Bjelac!

30. června 2012 v 11:29 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Predrag Bjelac!

Dnes, 30.června 2012, slaví své 50.narozeniny srbský/jugoslávský herec Predrag Bjelac, který ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár ztvárnil Igora Karkarova! Zahrál si ale také ve filmech, jako například: Eurotrip, Letopisy Narnie: Princ Kaspian, Satan příchází... a někteří jej možná znáté z českých filmů Ro(c)k podvraťáků, Ať žijí tytíři! nebo Czech Made Man.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

FOTO: J.K.Rowlingová se svým manželem na Wimbledonu!

29. června 2012 v 21:43 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
FOTO: J.K.Rowlingová se svým manželem na Wimbledonu!

J.K.Rowlingová, autorka série knih o mladém čaroději s jizvou na čele, nedávno navštívila spolu s manželem nejstarší a nejslavnější tenisový turnaj - Wimbledon, o kterém jste jistě slyšeli v televizi nebo novinách (v poslední době hlavně v souvislosti s českým tenistou Lukášem Rosolem, který porazil světovou dvojku Rafaela Nadala).

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Mimochodem, 26.června 2012 (tedy v úterý) to bylo přesně patnáct let, co vydavatelství Bloomsbury uvedlo ve Velké Británii do prodeje knihu Harry Potter a Kámen mudrců!!!

Zdroj: SnitchSeeker.com

Bill Nighy v novém traileru na film Total Recall!

28. června 2012 v 20:12 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Bill Nighy v novém traileru na film Total Recall!

Na internet byl uveden nový trailer na film Total Recall, který do našich kin zavítá 16.srpna 2012. V traileru můžete vidět krátce i Billa Nighyho, který ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část I. ztvárnil ministra kouzel Rufuse Brouska. V Total Recall ztvární Bill postavu jménem Matthias Lair. Kromě něj se ve filmu od režiséra Lena Wisemana objeví například také: Colin Farrell, Bryan Cranston, Jessica Biel nebo Kate Beckinsale.


STUPEFY.BLOG.CZ - YouTube.com


Odpočívej v pokoji, Dobby!

27. června 2012 v 20:30 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Odpočívej v pokoji, Dobby!

Kromě Matthewa Lewise dnes slaví (nebo spíš slavila by) narozeniny také jedna fiktivní postava z příběhů o Harrym Potterovi, a tou je domácí skřítek Dobby! Sice není známo, kolikáté by to vlastně dnes narozeniny oslavil... zato ale víme, že jedna z nejoblíbenějších postav série o mladém čaroději s jizvou na čele položila svůj život, aby mohla zachránit Harryho Pottera a jeho přátele.

Takže... odpočívej v pokoji, Dobby!

Všechno nejlepší, Matthew Lewis!

27. června 2012 v 19:44 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Matthew Lewis!

Dnes, 27.června 2012, slaví své 23.narozeniny anglický herec Matthew Lewis, který ve filmech o Harry Potterovi ztvárnil Nevilla Longbottoma! Kromě Harryho nemá zatím žádný velký filmový projekt, ale zato menších hned několik, jako například: Wasteland, The Sweet Shop nebo televizní miniseriál The Syndicate.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší a hodně štěstí (nejen) v kariéře!

Emma Watson potvrdila obsazení do filmu "Noah"!

26. června 2012 v 22:16 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Emma Watson potvrdila obsazení do filmu "Noah"!

Herečka Emma Watson, známá především rolí Hermiony ve filmech o Harrym Potterovi, potvrdila přes svůj Twitter účet, že byla obsazena do životopisného filmu režiséra Darrena Aronofskyho - "Noah" (Noe). První informace o jejím obsazení a roli, kterou by měla ztvárnit, se objevily už začátkem tohoto měsíce a přečíst jste si o nich mohli v tomto článku.


Tři nové koncepty od Stuarta Craiga k Harry Potterovi!

25. června 2012 v 21:20 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Tři nové koncepty od Stuarta Craiga k Harry Potterovi!

Na oficiálních webových stránkách čarodějnické DVD/Blu-ray kolekce byly nedávno odhaleny tři nové, nikdy předtím neviděné, koncepty od Stuarta Craiga, který v současné době pracuje na projektu nových kouzelnických světů/parků v Hollywoodu a Japonsku. Na konceptech můžete vidět hřbitov v Malém Visánku, Hagridovu boudu s létající Siriusovou motorkou a dřevěný most.

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Zdroj: SnitchSeeker.com

Včera slavil... Dudley Dursley!

24. června 2012 v 1:02 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Včera slavil... Dudley Dursley!

Včera, 23.června 2012, oslavila své 32.narozeniny fiktivní postava z příběhů o Harrym Potterovi, a to Dudley Dursley! Jediný syn Vernona a Petunie Dursleyových, Harryho dlouhou dobu neoblíbený bratranec, dokud mu v posledním díle neprojevil dík za záchranu života. Ve filmech Dudleyho ztvárnil anglický herec Harry Melling.

Takže, všechno nejlepší!

NOVÉ FOTKY: Tom Felton ve filmu The Apparition, Matthew Lewis ve Wasteland!

23. června 2012 v 19:48 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
NOVÉ FOTKY: Tom Felton ve filmu The Apparition, Matthew Lewis ve Wasteland!

Na internet se dostala nová fotka Toma Feltona (Draco Malfoy) z filmu The Apparition, který zavítá do českých kin 27.září 2012. Ve filmu od společnosti Warner Bros. Pictures se kromě Toma objeví například také Ashley Greene a Sebastian Stan, které můžete vidět i na vzpomínané fotce.


Před rokem jsme viděli finální trailer na finále Harryho Pottera!

22. června 2012 v 20:38 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Před rokem jsme viděli finální trailer na finále Harryho Pottera!

Už je to skutečně více než rok, co jsme mohli poprvé zhlédnout finální trailer na velkolepé zakončení filmové série o mladém čaroději s jizvou na čele - Harrym Potterovi. Stalo se tak 17.června 2011, někdy kolem půl druhé v noci našeho času. Trailer přinesl mnoho nových, teď už důvěrně známých, záběrů a vyvolal husí kůži snad každému fanouškovi. Připomeňmě si tedy tuto památnou chvíli znovu-zhlédnutím tohoto, skoro dva a půl minuty dlouhého, traileru.


STUPEFY.BLOG.CZ


Nové featurette video k The Amazing Spider-Man o Rhysovi Ifansovi!

21. června 2012 v 21:41 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Nové featurette video k The Amazing Spider-Man o Rhysovi Ifansovi!

Marvel na internet uvolnilo nové featurette video k filmu The Amazing Spider-Man, které se zaobírá postavou jménem dr. Curt Connors, kterého ztvárnil Rhys Ifans, který je fanouškům Harry Pottera známý především jako Xeno Láskorád z filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část 1. Ve videu můžete vidět mnoho nových záběrů z filmu a poznatky Rhyse Ifanse a režiséra filmu Marca Webba k postavě dr. Curta Connorse. Film bude uveden do českých kin 12.července!


STUPEFY.BLOG.CZ - YouTube.com


Další nová Harry Potter videohra, tentokrát pro PS3 Move!

21. června 2012 v 16:28 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Další nová Harry Potter videohra, tentokrát pro PS3 Move!

Společnost Sony oznámila na konferenci letošního E3, že koncem tohoto roku plánuje vydat novou Harry Potter videohru s názvem Wonderbook: Book of Spells, jako část realistické pop-up knihy (konkrétně interaktivní knihy kouzel napsané fiktivní postavou jménem Miranda Goshawk). Hra bude určena pro konzoli PlayStation3 se systémem Move. Kromě toho se má jednat o první díl ze zatím nespecifikovaně dlouhé série.


Všechno nejlepší, Shefali Chowdhury!

20. června 2012 v 16:59 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Shefali Chowdhury!

Dnes, 20.června 2012, slaví své 24.narozeniny Shefali Chowdhury, která se narodila v Denbeighu, ve Walesu. Známá je rolí Parvati Patilové ve filmech o Harry Potterovi, ale jinak se hereckou kariérou příliš nezabývá. Kromě Harryho má v biografii, z alespoň trochu známých projektů, jen Letmý polibek z roku 2002. V současnosti studuje obor fotografie v Birminghamu, ve Velké Británii.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Gary Oldman: Nový oficiální trailer na film Temný rytíř povstal!

19. června 2012 v 18:38 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Gary Oldman: Nový oficiální trailer na film Temný rytíř povstal!

Na internet byl dnes uvolněn nový oficiální trailer na jednu z největších filmových událostí roku 2012, a to na film Temný rytíř povstal. V traileru můžete párkrát vidět i Garyho Oldmana, který ve filmech o Harry Potterovi ztvárnil Siriuse Blacka. V trilogii o Temném rytíři hraje Gary komisaře Jamese Gordona. Kromě něj se ale můžete ve filmu od režiséra Christophera Nolana těšit na takové hvězdy jako: Christian Bale, Anne Hathaway, Morgan Freeman, Tom Hardy, Michael Caine nebo Marion Cotillard. Velkolepé zakončení trilogie o Temném rytíři zavítá do českých kin 26.července!


STUPEFY.BLOG.CZ - YouTube.com


Pokračování Ženy v černém bez Daniela Radcliffa?

18. června 2012 v 23:10 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Pokračování Ženy v černém bez Daniela Radcliffa?

Nedávno studio Hammer Films oznámilo, že v blíže nespecifikované budoucnosti plánuje natočit pokračování filmu Žena v černém s podtitulem Angels of Death (Andělé smrti). Tentokrát to ale vypadá, že bez Daniela Radcliffa, který prvnímu dílu dopomohl k skvělým tržbám, konkrétně k celosvětovému výdělku 127 milionu dolarů...


Sir Kenneth Branagh obdržel britský rytířský titul!

17. června 2012 v 23:27 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Sir Kenneth Branagh obdržel britský rytířský titul!

Několikanásobný oscarový kandidát a bývalý Harry Potter herec Kenneth Branagh, který ztvárnil Zlatoslava Lockharta ve filmu Harry Potter a Tajemná komnata, přijal britský rytířský titul od královny Alžběty II. během svého diamantového jubilea začátkem tohoto měsíce, což znamená, že herec bude od této chvíle známý už jako sir Kenneth Branagh. Připojil se tak například k Dame Maggie Smith (profesorka McGonagallová) nebo siru Michaelu Gambonovi (Albus Brumbál).


Emma Watson jedním z deseti nejlepších vzorů podle KidzWorld.com!

16. června 2012 v 22:58 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Emma Watson jedním z deseti nejlepších vzorů podle KidzWorld.com!

Herečka Emma Watson, známá především rolí Hermiony ve filmech o Harry Potterovi, byla stránkou KidzWorld.com oceněna jako jeden z deseti nejlepších vzorů v oblasti celebrit! Emma se umístila na velice pěkném sedmém místě. Není třeba jít do detailů, aby jste objevili důvod pro toto ocenění. Takže ve zkratce: jedná se o skvělou herečku, ale především o velice dobrou studentku, která vždy stavěla školu přede vše, čímž je vzorem pro ostatní... Celý žebříček najdete tady!

Zdroj: HogwartSite.net!

Daniel Radcliffe se vrátí na divadelní prkna!

15. června 2012 v 23:59 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Daniel Radcliffe se vrátí na divadelní prkna!

Herec Daniel Radcliffe, známý především rolí Harryho Pottera, se po delší době vrátí na divadelní prkna! Tentokrát to ale nebude na Brodwayi v New Yorku, ale v londýnském divadle Noel Coward ve West Endu, kde se bude po dobu dvanácti týdnů (8.červen - 31.srpen 2013) objevovat v divadelní hře "The Cripple Of Inishmaan" (ve volném překladu "Mrzák z Inishmaanu").


Olympijský oheň OH 2012 v Londýně bude mít i nádech Harryho Pottera!

14. června 2012 v 21:25 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Olympijský oheň OH 2012 v Londýně bude mít i nádech Harryho Pottera!

Jak jistě všichni víte, tak toto léto se v Londýně uskuteční třicáté letní olympijské hry. A jak bývá zvykem, hry jsou zahájeny tzv. olympijským pochodem/ohněm. Dnes se dostala na svět informace, že pochodeň povede také přes Alnwick Castle, kde se natáčely i některé scény z prvních dvou filmů o Harry Potterovi, jako například první lekce létání s madam Hoochovou nebo přístání Harryho a Rona s Fordem Anglia na vrbě mlátičce.

Zdroj: HogwartSite.net

Čtyři nové fotky z vystřiženého tance Viktora Kruma a Hermiony v HP7-část 1!

12. června 2012 v 23:18 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Čtyři nové fotky z vystřiženého tance Viktora Kruma a Hermiony v HP7-část 1!

Na internet se díky webovým stránkám EmmaWatsonDaily.net dostaly hned čtyři nové fotky z vystřižené scény z filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 1, která nakonec nenašla své místo ani na bonusovém DVD. Konkrétně se jedná o scénu, ve které Hermiona tancuje s Viktorem Krumem na svatbě Billa a Fleur. Fotky jsou ve vysokém rozlišení!

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Zdroj: EmmaWatsonDaily.net