Květen 2012

Všechno nejlepší, Stanislav Ianevski!

16. května 2012 v 21:37 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Stanislav Ianevski!

Dnes, 16.května 2012, slaví své 27.narozeniny bulharský herec Stanislav Ianevski, který ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár ztvárnil slavného bulharského famfrpálového chytače, studenta kouzelnické školy Kruval a jednoho ze čtyř šampinů poháru Tří kouzelníků - tedy Viktora Kruma. Tuto roli si zopakoval i ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 1, ale bohužel se jeho scény do filmu nedostali a ani ve vystřižených scénách na DVD jsme jej spatřit nemohli. Kdo ví, možná se jednou dočkáme... Stanislav si ale zahrál i v jiných filmech, a to například v Hostel II nebo Resistance.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Všechno nejlepší, Anna Shaffer a Pomona Prýtová!

15. května 2012 v 21:34 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Anna Shaffer a Pomona Prýtová!

Stejně jako v neděli, tak i dnes tu jsou hned dva oslávenci, konkrétněji oslávenkyně. Jedná se o britskou herečku Annu Shafferovou a fiktivní postavu z příběhů Harryho Pottera - profesorku Pomonu Prýtovou. Anna Shafferová dnes slaví své 20.narozeniny, fanoušci Harryho Pottera ji znají hlavně jako Romildu Vaneovou z Harryho Pottera a Prince dvojí krve a malého camea v druhé části Relikvií smrti.

Bohužel... u profesorky Pomony Prýtové není známo kolikáté to vlastně slaví narozeniny. Ovšem velice dobře víme, že učí bylinkářství a je ředitelkou mrzimorské koleje na škole čar a kouzel v Bradavicích...

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Rhys Ifans na novém plakátu k filmu The Amazing Spiderman!

14. května 2012 v 21:15 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Rhys Ifans na novém plakátu k filmu The Amazing Spiderman!

Na internet se dostala nová várka plakátů k připravovanému filmu The Amazing Spiderman a kromě Petera Parkera/Spidermana (Andrew Garfield) či Gwen Stacy (Emma Stone) se svého plakátu dočkal také dr. Curt Connors/Lizard, kterého ztvárnil Rhys Ifans. Ten, jak jistě víte, ztvárnil Xena Láskoráda ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 1.


Všechno nejlepší, Robert Pattinson, Zoë Wanamaker + včera slavil Domhnall Gleeson!

13. května 2012 v 17:44 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Robert Pattinson, Zoë Wanamaker + včera slavil Domhnall Gleeson!

Dnes, 13.května 2012, tu máme hned dva oslávence, a to: Roberta Pattinsona a Zoë Wanamaker! Robert Pattinson je anglický herec, který dnes slaví své 26.narozeniny a ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár ztvárnil Cedrica Diggoryho. Nejlépe známý je ovšem rolí Edwarda Cullena z Twilight ságy. Dále si zahrál například také ve filmech Miláček (právě v kinech), Voda pro slony nebo Nezapomeň na mě.


Další kouzelnický svět Harryho Pottera bude v Japonsku!

12. května 2012 v 21:38 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Další kouzelnický svět Harryho Pottera bude v Japonsku!

James a Oliver Phelpsovi (Fred a George Weasleyovi) zavítali ve čvrtek do Japonska, aby společně s Ichiro Matsuiem (guvernér Osaky), Glennem Gumpelem (prezident a generální manažer Universal Studios Japonsko), Bradem Globem (předseda spotřebního zboží Warner Bros) a Michaelem Silverem (prezident Global Business Development, Universal Park & Resorts) oznámili na konferenci, že třetí kouzelnický svět Harryho Pottera (Potterland) vznikne v japonské Osace.


Všechno nejlepší, Pam Ferris!

11. května 2012 v 21:24 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Pam Ferris!

Dnes, 11.května 2012, slaví své 64.narozeniny německá herečka Pam Ferris, která ve filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu ztvárnila Harryho tetu Marge Dursleyovou. Pam si ale zahrála i v mnoha dalších filmech, jako například Potomci lidí, Smoochy, Havran... či seriálech, z nichž jmenujme například Luther a Osudová láska Jany Eyrové.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Temné stíny v českých kinech, Sherlock Holmes: Hra stínů na DVD a Blu-ray!

10. května 2012 v 21:03 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Temné stíny v českých kinech, Sherlock Holmes: Hra stínů na DVD a Blu-ray!

Dnes vstupuje do českých kin film Temné stíny, který je novým počinem režiséra Tima Burtona a Johnnyho Deppa, ve kterém nebude chybět ani Burtonova žena Helena Bonham Carter, která je nám známá hlavně jako Bellatrix Lestrangeová z Harryho Pottera. Kromě toho, včera vstoupil do prodeje na DVD a Blu-ray v České republice film Sherlock Holmes: Hra stínů, ve kterém sice nehraje ani jeden herec, který by se objevil alespoň v jednom z osmi Harry Potter filmů, ale jsou tu dvě jména v hereckém obsazení, která jsou přeci jen nějak s Harry Potterem spojena.


J.K.Rowlingová se stala čestným občanem města Londýn!

9. května 2012 v 22:31 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
J.K.Rowlingová se stala čestným občanem města Londýn!

Jak jste se nedávno mohli dočíst v tomto článku, tak spisovatelka J.K.Rowlingová, známá hlavně jako autorka úžasné knižní série o mladém čaroději s jizvou na čele, se měla 8.května 2012 v Mansion House (oficiální rezidence londýnského primátora) stát čestnou občankou města Londýn za její velký přínos dětské literatuře. A tak se i stalo! Na pět fotografií Rowlingové s oceněním se můžete podívat níže...

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Zdroj: SnitchSeeker.com

Daniel Radcliffe, Gary Oldman a Helen McCrory na Met Ball 2012!

8. května 2012 v 22:56 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Daniel Radcliffe, Gary Oldman a Helen McCrory na Met Ball 2012!

Herec Daniel Radcliffe (Harry Potter), ve společnosti své kolegyně z muzikálu Jak uspět v podnikání bez opravdové snahy - Rose Hemingwaye, Gary Oldman (Sirius Black) se svou ženou Alexandrou Edenborough a Helen McCrory (Narcissa Malfoyová) se svým manželem Damianem Lewisem (můžete znát například ze seriálů Na doživotí nebo Bratrstvo neohrožených) se v pondělí večer zúčastnili v Metropolitním muzeu umění v New Yorku akce Met Ball 2012 (Costume Institute Gala). Na internet se samozřejmě dostali jejich fotky, na které se můžete podívat v této galerii!

Zdroj: SnitchSeeker.com

Na letošní Festival fantazie v Chotěboři zavítá Natalia Tena!

7. května 2012 v 19:43 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Na letošní Festival fantazie v Chotěboři zavítá Natalia Tena!

Je to tak! Herečka Natalia Tena, která ve filmech o Harry Potterovi ztvárnila Nymfadoru Tonksovou, zavítá na první víkend Festivalu fantazie v Chotěboři, který se letos koná od pátku 29.června 2012 do neděle 8.července 2012, Harry Potter linie od 29.6 do 5.7! Natalia je kromě role Nymfadory v Harrym Potterovi ale známá například také ze seriálu Hra o trůny nebo filmu Miláček, který právě běží i v českých kinech. Zatím ale není znám přesný termín, kdy na akci pobude.


Rekord posledního filmového Harryho Pottera překonán Avengers!

6. května 2012 v 19:31 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Rekord posledního filmového Harryho Pottera překonán Avengers!

Rekord filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část 2, konkrétně rekord ve výdělku za otevírací víkend v USA, byl tento víkend překonán filmem Avengers od režiséra Josse Whedona. Zatímco poslední Potterovka si dokázala minulý rok v červenci za otevírací víkend v USA připsat na svůj účet 169,2 milionu dolarů, tak Avengers toto neuvěřitelné číslo dokázalo překonat, když má po "otvíráku" na kontě ještě neuvěřitelnějších 200,3 milionu dolarů. Navíc, dost reálně vypadá skutečnost, že je ohrožená také třetí příčka posledního filmového Harryho v konečném celosvětovém výdělku (1,328 miliardy dolarů), jelikož Avengers mají k dnešnímu dni na kontě celosvětově už 641,8 milionu dolarů.


Všechno nejlepší, Jessie Cave!

5. května 2012 v 16:42 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Jessie Cave!

Dnes, 5.května 2012, slaví své 25.narozeniny herečka Jessie Cave, která ve filmech o Harry Potterovi, poprvé v Princi dvojí krve, ztvárnila Levanduli Brownovou! Kromě Harryho Pottera se ale už objevila například také ve filmu Inkoustové srdce a již tento nebo příští rok (není oficiálně stanovena premiéra) by měl do kin přijít film Great Expectations (režírovaný Mikem Newellem - Harry Potter a Ohnivý pohár), ve kterém se potká hned s několika hereckými kolegy z Harryho Pottera, a to s Helenou Bonham Carter (Bellatrix), Ralphem Fiennesem (Voldemort) a Robbie Coltranem (Hagrid)...

Takže, všechno nejlepší a hodně úspěchů, Jessie!

Čtvrtý oficiální trailer na film 'The Amazing Spiderman' s Rhysem Ifansem!

4. května 2012 v 16:47 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Čtvrtý oficiální trailer na film 'The Amazing Spiderman' s Rhysem Ifansem!

Na internet se dnes dostal už čtvrtý oficiální trailer na film 'The Amazing Spiderman', který do českých kin zavítá 12.července 2012 a v němž se můžeme těšit v roli hlavního záporáka (dr.Curt Connors, Lizard) na Rhyse Ifanse, který ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část I. ztvárnil Xena Láskoráda! Kromě něj se ale ve filmu objeví například také: Andrew Garfield (Peter Parker, Spiderman), Emma Stone (Gwen Stacy), Martin Sheen (Ben Parker) nebo Stan Lee (knihovník Stan)...


STUPEFY.BLOG.CZ - YouTube.com


Co nového o Emmě Watson?

3. května 2012 v 23:03 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Co nového o Emmě Watson?

Za poslední dobu se na internet dostalo hned několik novinek o herečce Emmě Watson, která ve filmech o Harry Potterovi ztvárnila Hermionu Grangerovou. V celém článku si můžete přečíst o její případném novém filmovém projektu nebo se podívat na nové fotky z různých akcí, natáčení filmu The Bling Ring či focení nového photoshootu...


J.K.Rowlingová se stane čestným občanem města Londýn!

2. května 2012 v 21:02 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
J.K.Rowlingová se stane čestným občanem města Londýn!

City of London nedávno oznámilo, že autorka Harryho Pottera - J.K.Rowlingová bude 8.května 2012 jmenována za přínos britské literatuře čestným občanem města Londýn! Slavnostní akce se uskuteční v Mansion House - oficiální rezidenci londýnského primátora. J.K.Rowlingová se k ocenění vyjádřila takto:


Gary Oldman: Třetí oficiální trailer na film Temný rytíř povstal!

1. května 2012 v 23:53 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Gary Oldman: Třetí oficiální trailer na film Temný rytíř povstal!

Dnes byl na internet uveden třetí oficiální trailer (ačkoliv se tak původně mělo stát až po premiéře filmu Avengers - 5.května) na jeden z nejočekávanějších filmů tohoto roku, a to na film Temný rytíř povstal (The Dark Knight Rises), který je vyvrcholením velkolepé trilogie o Batmanovi od uznávaného režiséra Christophera Nolana, který stojí mimojiné například také za filmem Počátek. Ve filmu se kromě Christiana Balea, Anne Hathaway, Morgana Freemana, Toma Hardyho, Marion Cotillard či Josepha Gordona-Levitta objeví také Gary Oldman, který ve filmech o Harry Potterovi ztvárnil Siriuse Blacka a v batmanově trilogii od režiséra Christophera Nolana hraje komisaře Jamese Gordona.


STUPEFY.BLOG.CZ - YouTube.com


Harry Potter a Relikvie smrti - část II. nominován v šesti kategoriích na MTV Movie Awards!

1. května 2012 v 17:32 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Relikvie smrti - část II. = šest nominací na MTV Movie Awards!

Film Harry Potter a Relikvie smrti - část 2, stejně jako jeho obsazení, byl nominován v šesti kategoriích na ocenění MTV Movie Awards 2012! Nominován byl v kategoriích Nejlepší film, Nejlepší mužský herecký výkon, Nejlepší ženský herecký výkon, Nejlepší obsazení, Nejlepší souboj a Nejlepší polibek. Seznam všech nominovaných v těchto šesti kategoriích najdete v celém článku...

Slavnostní předávání cen MTV Movie Awards se uskuteční 3.června v Gibson Ampitheatre v Universal City, Kalifornie. Hlasovat pro své favority můžete tady! Kompletní seznam nominací najdete zde.