Květen 2012

'Muži v černém 3' a 'Sněhurka a lovec' v českých kinech!

31. května 2012 v 18:53 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
'Muži v černém 3' a 'Sněhurka a lovec' v českých kinech!

Do českých kin dnes vstupují dva nové filmy, pod kterými jsou svými jmény a prací zapsáni také někteří Harry Potter herci. Jedná se o filmy 'Muži v černém 3' a 'Sněhurka a lovec'. Muži v černém 3 nám ve vedlejší roli "naservírují" Emmu Thompson (profesorka Trelawneyová) jako agentku Oh. Ve filmu Sněhurka a lovec se objeví Toby Jones (Dobby) a Dave Legeno (vlkodlak Šedohřbet).


The Amazing Spiderman s Rhysem Ifansem se předvádí v dalším traileru!

30. května 2012 v 20:42 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
The Amazing Spiderman s Rhysem Ifansem se předvádí v dalším traileru!

Film "The Amazing Spiderman", ve kterém ztvární hlavního záporáka Rhys Ifans (Xeno Láskorád z filmu Harry Potter a Relikvie smrti-část I.) a u kterého se na scénáři částečně podílel i Steve Kloves, který sepsal scénáře ke všem filmovým Potterovkám (kromě Fénixova řádu), se zase předvádí v novém (už šestém!) traileru. Film zavítá do českých kin 12.července 2012!


Zdroj: YouTube.com

Emma Watson: Nová fotka z filmu The Bling Ring!

29. května 2012 v 18:43 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Emma Watson: Nová fotka z filmu The Bling Ring!

Díky Entertainment Weekly se na internet dostala nová fotka z filmu "The Bling Ring", který bude uveden do kin někdy v roce 2013. Na fotce můžete vidět Emmu Watson (Hermiona Grangerová) jako postavu Nicki (uprostřed) při chůzi ulicí Los Angeles, společně se svojí "partou".


Raketka.cz - SOUTĚŽ (nejen) o XBOX 360!

29. května 2012 v 18:41 | napsal Harry Potter |  Ostatní
Raketka.cz - SOUTĚŽ (nejen) o XBOX 360!

Na webové stránce Raketka.cz, na které najdete mnoho úžasných flashových online her zdarma, můžete v tuto chvíli soutěžit o velice atraktivní ceny, jako jsou hlavní cena XBOX 360 Black (což je konzole, na které letos na podzim vyjde nová Harry Potter videohra - více tady) nebo konzole Genius HEEHA 400 (2.-10.cena), která má před-instalovaných 60 klasických arkádových her (jako jsou Sudoku, puzzle a závodní či inteligentní hry).


Nový unikátní propagační plakát k filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu!

28. května 2012 v 17:30 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Nový unikátní propagační plakát k filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu!

Ačkoliv filmová série Harryho Pottera byla zakončena premiérou filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část II. před skoro rokem, tak se nedávno dostal na internet nový propagační plakát k filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu, který 10.června 2012 oslaví už své 8.narozeniny od jeho uvedení v českých kinech! Jedná se o plakát Hermiony s Harrym, doplněný mottem: "Nepotřebujete se vrátit v čase". Jak se vám tento plakát líbí?


Rupert Grint a Alan Rickman znovu společně na placu!

27. května 2012 v 21:52 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Rupert Grint a Alan Rickman znovu společně na placu!

Variety odhalilo, že herci Rupert Grint (Ron Weasley) a Alan Rickman (Severus Snape) se znovu setkají na jednom placu, a to na natáčení životopisného filmu CBGB, který bude o populárním hudebním punkovém klubu v New Yorku (založeném v roce 1970)! Alan ve filmu ztvární vlastníka zmiňovaného hotelu - Hillyho Kristala, zatímco Rupert bude hrát Cheetaha Chromeho z americké kapely The Dead Boys, který hrál významnou roli při vzestupu klubu.

Natáčení filmu má začít letos v červnu, s režisérem Randallem Millerem (který bude režírovat i další Rupertův film - The Drummer) a scénáristou Jody Savinem.

Zdroj: SnitchSeeker.com

Všechno nejlepší, Helena Bonham Carter!

26. května 2012 v 16:47 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Helena Bonham Carter!

Dnes, 26.května 2012, slaví své 46.narozeniny anglická herečka Helena Bonham Carterová, která ve filmech o Harry Potterovi ztvárnila smrtijedku Bellatrix Lestrangeovou! Helana si ale záhrala i v mnoha dalších filmech, jako například: Králova řeč, Temné stíny, Alenka v říši divů, Terminator Salvation, Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, Karlík a továrna na čokoládu nebo Kluv rváčů...


Warner Bros oznámilo novou Harry Potter videohru pro Kinect!

25. května 2012 v 19:35 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Warner Bros oznámilo novou Harry Potter videohru pro Kinect!

Warner Bros. Interactive Entertainment dnes oznámilo, že již tento rok na podzim vydá ve spolupráci se studiem Eurocom Interactive novou Harry Potter videohru s názvem Harry Potter for Kinect (v překladu Harry Potter pro Kinect). A jak už tedy název napovídá, bude se jednat o hru určenou pro konzoli XBOX360, která tuto speciální funkci obsahuje. Ve hře budou moci fanoušci využít pohybu díky tzv. pohybovému ovladači. Hráči budou moct hrát za své oblíbené postavy nebo si dokonce naskenovat svůj obličej a vytvořit si svoji originální postavu, se kterou prožijí příběh všech sedmi knih a osmi filmů o Harrym Potterovi (například si budou moct také zakoupit svoji hůlku u Ollivandera nebo být zařazeni do jedné ze čtyř bradavických kolejí). Na internet byl už dokonce uveden první oficiální trailer a fotky.


Tom Felton: První oficiální trailer na film The Apparition!

24. května 2012 v 22:02 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Tom Felton: První oficiální trailer na film The Apparition!

Warner Bros včera zveřejnilo první oficiální trailer na film (nadpřirozený thriller/horor) The Apparition, ve kterém si zahrál také Tom Felton, ve světě zatím proslavený hlavně rolí Draca Malfoye v Harry Potterovi. Tom ve filmu ztvární postavu jménem Patrick a kromě něj se můžete těšit například také na Ashley Greene nebo Sebastiana Stana. Na screeny Toma z traileru se můžete podívat v této galerii. Film bude uveden i v českých kinech, a to 27.září 2012!


První oficiální fotka s Emmou Watson k filmu The Bling Ring!

23. května 2012 v 19:41 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
První oficiální fotka s Emmou Watson k filmu The Bling Ring!

Na internet se nedávno dostala první oficiální promo fotka k filmu The Bling Ring, na které můžete vidět herečku Emmu Watson (Hermiona Grangerová) jako její postavu Nicki, společně s dalšími představiteli hlavních rolí ve filmu, jehož režie se ujala Sofia Coppolová a jenž bude uveden do kin v roce 2013. Fotka byla uveřejněna během filmového festivalu v Cannes, podívat se na ni můžete zde.

Kromě toho, MTV zveřejnilo teaser upoutávku na MTV Movie Awards 2012, které se bude konat 3.června, v Gibson Amphitheatre (Los Angeles), která přináší i první ukázku/záběr Emmy Watson z traileru na film The Perks of Being a Wallflower, který během slavnosti uvede Emma Watson společně s Loganem Lermanem a Ezrou Millerem (více tento článek). Na upoutávku se můžete podívat tady, na screen zmiňovaného záběru zase tady.

Zdroj: SnitchSeeker.com

Další nová ukázka z připravované čarodějnické DVD/Blu-ray kolekce!

22. května 2012 v 22:53 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Další nová ukázka z připravované čarodějnické DVD/Blu-ray kolekce!

Minulý týden odhalilo Warner Bros další ukázku z bonusového obsahu připravované čarodějnické DVD/Blu-ray kolekce, která má zavítat i na český trh, ovšem zatím není známo kdy a v jakém balení. Znova se jedná o ukázku převzatou z dokumentu Vytváření magického světa Harryho Pottera: Zvuk & Hudba, který je už součástí třídiskové edice Harryho Pottera a Ohnivého poháru, která je u nás v prodeji už nějakou tu dobu. Tentokrát ukázka přináší Johna Williamse při potýkání se s nahráváním skladby "The Face of Voldemort" pro film Harry Potter a Kámen mudrců. Kromě toho přináší video také "výtah" z rozhovoru, ve kterém John Williams mluví o svých dojmech a zkušenostech s Harry Potterem.


Zdroj: HogwartSite.net

Trailery na Skyfall (Ralph Fiennes) a Amazing Spider-Man (Rhys Ifans) + plakát Garyho Oldmana k filmu Lawless!

21. května 2012 v 20:16 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Trailery na Skyfall a Amazing Spider-Man + plakát Garyho Oldmana k filmu Lawless!

Na internet se dostalo několik nových zajímavých propagačních materiálů k filmům Skyfall, Amazing Spider-Man a Lawless, ve kterých si zahráli i herci z Harryho Pottera, a to Ralph Fiennes (Voldemort) s Helen McCrory (Narcissa Malfoyová), Rhys Ifans (Xeno Láskorád) a Gary Oldman (Sirius Black).


Rupert Grint si zahraje ve filmu 'The Necessary Death of Charlie Countryman'!

20. května 2012 v 13:49 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Rupert Grint si zahraje ve filmu 'The Necessary Death of Charlie Countryman'!

ScreenDaily odhalilo, že herec Rupert Grint, známý především jako Ron Weasley z Harryho Pottera, se připojil k obsazení filmu (akční komedie) 'The Necessary Death of Charlie Countryman', jehož natáčení začalo již tento měsíc v Berlíně, společně s hvězdou Transformers - Shia LaBeoufem, který hraje hlavní roli. Rupert bude dále pracovat například také s Madsem Mikkelsenem, Melissou Leo, Jamesem Buckleym, Vincentem D'Onofrio či Evan Rachel Wood. V této chvíli není známo, jakou roli bude Rupert ve filmu mít. Film režíruje Fredrik Bond a natáčení se příští týden přesune do Rumunska...

Zdroj: SnitchSeeker.com

Daniel Radcliffe obsazen do televizního seriálu A Young Doctor's Notebook!

20. května 2012 v 1:16 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Daniel Radcliffe obsazen do čtyřdílného televizního seriálu A Young Doctor's Notebook!

Variety potvrdilo, že herec Daniel Radcliffe, známý především rolí Harryho Pottera, je obsazen do čtyřdílného britského televizního seriálu BBC 'A Young Doctor's Notebook' (volně přeloženo jako Zápisník mladého doktora). Seriál bude inspirovaný sbírkou povídek ruského spisovatele a dramatika Michaila Bulgakova z dob ruské revoluce. Daniel Radcliffe má ztvárnit doktora v jeho mládí, zatímco starší "verzi" ztvární americký herec Jon Hamm, který teď pracuje na britském přízvuku, jelikož postava, kterou ztvární, je britská.


Novou knihu J.K.Rowlingové u nás vydá nakladatelství Plus!

19. května 2012 v 21:20 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Novou knihu J.K.Rowlingové u nás vydá nakladatelství Plus!

Novou knihu J.K.Rowlingové s originálním názvem The Casual Vacancy přinese českým a slovenským čtenářům nakladatelství Plus společnosti Albatros Media! Tato informace byla tento týden zveřejněna na oficiálních webových stránkách Albatrosu. Datum vydání knihy v češtině a slovenštině ještě teprve bude uvedeno, ale mělo by navazovat na celosvětovou premiéru románu v angličtině, která je plánována na 27.září 2012.


Všechno nejlepší, Geraldine Somerville!

19. května 2012 v 19:33 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Geraldine Somerville!

Dnes, 19.května 2012, slaví své 45.narozeniny irská herečka Geraldine Somerville, která ve filmech o Harry Potterovi ztvárnila Lily Potterovou! Zahrála si ale i v jiných filmech, jako například: Rok '66, Gosford Park nebo Zavři mi oči...

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

David Yates nakonec nebude režírovat film Your Voice in My Head!

18. května 2012 v 18:58 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
David Yates nakonec nebude režírovat film Your Voice in My Head!

Režisér David Yates, který režíroval poslední čtyři filmové Potterovky (Fénixův řád - Relikvie smrti: část II.), bohužel nebude (podle stránek Deadline) režírovat film "Your Voice in My Head", do kterého chtěl obsadit herečku Emmu Watson (Hermiona Grangerová). Důvodem je nemoc v rodině, kvůli níž chtěl Yates natáčení odložit, ovšem scénáristi a producenti nechtějí čekat. Zato Emma Watson už svoji účast na filmu potvrdila, takže by nemělo dojít k jejímu odchodu od projektu. Náhrada za Yatese zatím nebyla oznámena.

Emma Watson má ve filmu ztvárnit britskou novinářku a spisovatelku Emmu Forrestovou, která ve svém díle zaznamenává vzpomínky na pokus o sebevraždu a mentorství s bývalým psychiatrem.

Zdroj: SnitchSeeker.com

Všechno nejlepší, Miriam Margolyes!

18. května 2012 v 16:31 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Miriam Margolyes!

Dnes, 18.května 2012, slaví své 71.narozeniny anglická herečka Miriam Margolyes, která ve filmech o Harry Potterovi ztvárnila profesorku Pomonu Prýtovou! Miriam si ale zahrála i v mnoha dalších filmech, jako například: Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám, Božská Julie, Dámy v letech, Hon za svobodou, Věk nevinnosti či Romeo a Julie...

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Daniel Radcliffe: Žena v černém vyjde na DVD/Blu-ray v ČR 1.srpna!

17. května 2012 v 18:38 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Daniel Radcliffe: Žena v černém vyjde na DVD/Blu-ray v ČR 1.srpna!

Film Žena v černém (v originále The Woman in Black), ve kterém se v hlavní a vedlejší roli objevili Daniel Radcliffe (Harry Potter) respektive Ciáran Hinds (Aberforth Brumbál), vyjde na DVD a Blu-ray v Česku 1.srpna 2012! Tato informace pochází z důvěryhodného zdroje - Česko-Slovenské filmové databáze (CSFD.cz). Film bude u nás na DVD/Blu-ray uveden do prodeje společností Magic Box. Další informace, včetně obsahu či podoby českého obalu, se jistě ještě objeví...


STUPEFY.BLOG.CZ - CSFD.CZ


Emma Watson uvede na MTV Movie Awards 2012 trailer na film The Perks of Being a Wallflower!

17. května 2012 v 14:56 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Emma Watson uvede na MTV Movie Awards trailer na film The Perks of Being a Wallflower!

Emma Watson dnes prostřednictvím svého Twitter účtu oznámila, že zavítá na letošní předávání cen MTV Movie Awards 2012, aby tam společně s Loganem Lermanem a Ezrou Millerem uvedla první oficiální trailer na film The Perks of Being a Wallflower, ve kterém ztvárnila postavu jménem Sam. V další zprávě na svém účtu děkuje fanouškům za jejich hlasy pro Harryho Pottera (více o jeho nominacích v tomto článku).