Únor 2012

České recenze filmu Žena v černém s Danielem Radcliffem v hlavní roli!

29. února 2012 v 17:34 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
České recenze filmu Žena v černém s Danielem Radcliffem v hlavní roli!

S příchodem filmu Žena v černém do českých kin je samozřejmostí, že se na internetu objevilo několik recenzí od českých filmových kritiků. Film, s Danielem Radcliffem (Harry Potter) v hlavní a Ciáranem Hindsem (Aberforth Brumbál) ve vedlejší roli, obdržel docela pozitivní recenze, jejichž výsledkem je hodnocení 50-80%. Na CSFD.cz má v tuto chvíli film průměrné hodnocení 74%!


STUPEFY.BLOG.CZ


Všechno nejlepší, Georgina Leonidas!

28. února 2012 v 20:30 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Georgina Leonidas!

Dnes, 28.února 2012, slaví své 22.narozeniny anglická herečka Georgina Leonidas, která v Harry Potterovi a Princi dvojí krve a také v Relikviích smrti ztvárnila nebelvírskou studentku školy čar a kouzel v Bradavicích - Katie Bellovou! Objevila se ale i v pár jiných filmech či seriálech... a minulý rok v říjnu byla dokonce jedním z hostů na festivalu FanCity v Praze.

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Včera slavil... Timothy Spall!

28. února 2012 v 16:55 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Včera slavil... Timothy Spall!

Včera, 27.února 2012, oslavil své 55.narozeniny anglický herec Timothy Spall, který ve filmech o Harry Potterovi ztvárnil Petera Pettigrewa, znamého také jako Červíček! Dále si ale Timothy zahrál ještě například ve filmech: Alenka v říši divů, Králova řeč, Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, Poslední samuraj nebo Vanilkové nebe...

Takže, všechno nejlepší!!!

Harry Potter Voldemorta porazil, ale na Oscary nestačil...

27. února 2012 v 17:59 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter Voldemorta porazil, ale na Oscary nestačil...

Dnes v noci se v Los Angeles předávali nejprestižnější filmová ocenění - Oscar! Film Harry Potter a Relikvie smrti - část II. ale bohužel nedokázal ani jednu ze tří nominací proměnit v zlatou sošku, což znamená, že jedna z nejslavnějších filmových sérii historie se nedočkala ani jen jediného ocenění od Oscarové poroty, přestože znamenala pro její tvůrce více než deset let tvrdé práce...


Už jen pár hodin do předávání Oscarů, Harry zabojuje ve třech kategoriích!

26. února 2012 v 22:59 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Už jen pár hodin do předávání Oscarů, Harry zabojuje ve třech kategoriích!

Už za pár hodin, konkrétně ve dvě hodiny v noci středoevropského času, se začne předávání nejprestižnějších filmových ocenění - Oscar, v Kodak Theatre v Los Angeles! Přímý přenos z červeného koberce (od 23:00) i slavnostního ceremoniálu (od 2:00) 84.ročníku Oscara budete moci sledovat například na TN.cz - konkrétně tady! Pokud máte na svém televizním přijímačí HBO, přímý přenos můžete sledovat od 1:00 hodin!

Harry Potter, konkrétně film Harry Potter a Relikvie smrti - část 2, letos zabojuje o zlatou sošku ve třech kategoriích (Nejlepší speciální efekty, výprava a masky). Držte palce!!!


Včera slavili... James a Oliver Phelpsovi!

26. února 2012 v 2:11 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Včera slavili... James a Oliver Phelpsovi!

Včera, 25.února 2012, oslavili své 26.narozeniny angličtí herci - dvojičky James a Oliver Phelpsovi, kteří ve filmech o Harry Potterovi ztvárnili dvojičky Freda a George Weasleyovi! Oba se teď budou snažit uspět i mimo Harryho Pottera, takže jim držme palce...

Všechno nejlepší!!!

Harry Potter a Fénixův řád dnes v 20:15 hod. na slovenské Markíze!

25. února 2012 v 3:40 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Fénixův řád dnes v 20:15 hod. na slovenské Markíze!

Ani tento víkend nebude na Markíze bez Harryho Pottera! Dnes, v 20:15 hodin, bude totiž odvysílán film Harry Potter a Fénixův řád! Tedy pátý díl série, u kterého se ujal režie tehdy neznámý David Yates, který to nakonec s Potterem dotáhl až do velkolepého finále. Takže... pokud nemáte na dnešní večer nic jiného v plánu a můžete si naladit slovenskou televizní stanici Markíza... přeji příjemnou podívanou!

PS: Zítra (neděle, 26.února 2012) v 7:30 hodin repríza!VIDEO: Reportáž o filmu Žena v černém na Prima family!

24. února 2012 v 16:09 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
VIDEO: Reportáž o filmu Žena v černém na Prima family!

Tento týden byla ve VIP zprávách české televizní stanice Prima family odvysíláná krátká dvouminutová reportáž o dlouho očekávaném filmu Žena v černém, v hlavní roli s Danielem Radcliffem (Harry Potter)! Konkrétně se jednalo o reportáž o slavnostní premiéře filmu v pražském kině Lucerna z 20.února, které se mimojiné zúčastnil český herec a režisér Jakub Kohák... Na film můžete do českých kin zajít od 23.února 2012!


Zdroj: YouTube.com

Všechno nejlepší, Kelly MacDonald!

23. února 2012 v 18:12 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Kelly MacDonald!

Dnes, 23.února 2012, slaví své 36.narozeniny skotská herečka Kelly MacDonald, která ve filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část II. ztvárnila Helenu z Havraspáru! Kelly si ale zahrála i v mnoha dalších filmech, jako například: Kouzelná chůva Nanny McPhee, Tahle země není pro starý, Hledání Země-Nezemě nebo Gosford Park!

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Do českých kin dnes vstupují Žena v černém, Můj týden s Marilyn a Válečný kůň!

23. února 2012 v 5:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Do českých kin dnes vstupují Žena v černém, Můj týden s Marilyn a Válečný kůň!

Dnes, 23.února 2012, vstupují do českých kin hned tři nové filmy, ve kterých hrají herci z Harryho Pottera! Jedná se o filmy: Žena v černém (s Danielem Radcliffem a Ciáranem Hindsem), Můj týden s Marilyn (s Emmou Watson, Kennethem Branaghem, Zoë Wannamaker a Toby Jonesem) a Válečný kůň (s Peterem Mullanem a Davidem Thewlisem)...


Všechno nejlepší, Julie Walters!

22. února 2012 v 16:05 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Julie Walters!

Dnes, 22.února 2012, slaví své 62.narozeniny anglická herečka Julie Walters, která ve filmech o Harry Potterovi ztvárnila Molly Weasleyovou! Zahrála si ale i v mnoha dalších filmech, jako například: Billy Elliot, Vášeň a cit, Mamma Mia! nebo Lekce řízení (s Rupertem Grintem)...

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Všechno nejlepší, Alan Rickman!

21. února 2012 v 18:02 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Alan Rickman!

Dnes, 21.února 2012, slaví své 66.narozeniny anglický herec Alan Rickman, který ve filmech o Harry Potterovi ztvárnil profesora Severuse Snapea! Zahrál si ale i v mnoha dalších filmech, jako jsou například: Alenka v říši divů, Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street, Parfém: Příběh vraha, Láska nebeská nebo Rozum a cit...

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Oficiální český trailer na The Amazing Spider-Man s Rhysem Ifansem!

20. února 2012 v 18:54 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Oficiální český trailer na The Amazing Spider-Man s Rhysem Ifansem!

Krátce po uveřejnění druhého oficiálního traileru se objevil i český, trochu poupravený, oficiální trailer na film The Amazing Spider-Man (v českých kinech 5.července)! Ve filmu hraje hlavního záporáka Rhys Ifans, kterého můžete znát z Harryho Pottera jako Xena Láskoráda! Navíc... jedním ze scénáristů je Steve Kloves, který zpracoval scénáře pro všechny filmové Potterovky, kromě Fénixova řádu.


Zdroj: YouTube.com

Rupert Grint: Druhá ukázka z filmu Into the White!

19. února 2012 v 23:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Rupert Grint: Druhá ukázka z filmu Into the White!

Zentropa Norway nedávno zveřejnila druhou oficiální ukázku z filmu Into the White (dříve Comrade), ve kterém hraje Rupert Grint (Ron Weasley) spojeneckého vojáka Roberta Smitha! Tato ukázka ukazuje moment z filmu, ve kterém si angličtí a němečtí vojáci vyznačují "svoji půdu"... Film bude mít světovou premiéru 3.března 2012, podle informací i za účasti Ruperta Grinta. Zatím není známo, kdy přesně bude film uveden do českých kin...


Zdroj: SnitchSeeker.com

Soutěž s filmem 'Žena v černém' na PRO-MUDLY!

19. února 2012 v 15:04 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Soutěž s filmem 'Žena v černém' na PRO-MUDLY!

Většina z Vás jistě ví, že 23.února 2012 vstoupí do českých kin první po-potterovský film Daniela Radcliffa (Harry Potter) - Žena v černém (The Woman in Black)! A PRO-MUDLY.blog.cz připravilo ve spolupráci s distribuční společností EEAP Film soutěž o 10 vstupenek na slavnotní premiéru filmu v pražské Lucerně (20.února) a deset oficiálních plakátů k filmu! Takže, neváhejte a zkuste štěstí! Pro více informací (včetně soutěžní otázky, kam zaslat odpovědi a do kdy soutěž probíhá) zavítejte na PRO-MUDLY.blog.cz, konkrétně sem!

Přeji hodně štěstí v soutěži!


Harry Potter a Ohnivý pohár dnes v 14:40 hodin na slovenské Markíze!

18. února 2012 v 3:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Ohnivý pohár dnes v 14:40 hodin na slovenské Markíze!

Ani tento víkend nebude chybět na slovenské televizní stanici Markíza Harry Potter! Dnes v 14:40 hodin bude totiž odvysílán čtvrtý díl série s podtitulem Ohnivý pohár, který režíroval Mike Newell! Takže, pokud máte čas a můžete si naladit slovenskou Markízu, přeji příjemnou podívanou!

PS: Zítra (neděle, 19.února 2012) v 7:15 hodin repríza!Všechno nejlepší, Bonnie Wright!

17. února 2012 v 20:06 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Bonnie Wright!

Dnes, 17.února 2012, slaví své 21.narozeniny britská herečka Bonnie Wright, která ve filmech o Harry Potterovi ztvárnila Ginny Weasleyovou (Potterovou)! Po dokončení Harryho Pottera se objevila ve filmu The Philosophers a na podzim minulého roku dokonce režírovala svůj první krátký film 'Separate We Come, Separate We Go', ve kterém se objeví například takový David Thewlis (Remus Lupin)!

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Žena v černém v České republice od 15.února i jako kniha!

16. února 2012 v 20:02 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Žena v černém v České republice od 15.února i jako kniha!

Včera vstoupila oficiálně do prodeje v České republice kniha s názvem Žena v černém, která je předlohou pro stejnojmenný film, který do českých kin přijde 23.února 2012, a ve kterém hraje v hlavní roli Daniel Radcliffe (Harry Potter). Autorkou knihy je Susan Hillová, má 144 stran, do prodeje v Česku ji uvedlo nakladatelství Metafora, a její běžná cena je 169Kč, ovšem někde se dá samozřejmě sehnat i levněji...


Mimochodem, film Žena v černém má za dvanáct dní v kinech USA a Kanady na kontě velmi dobrých 37,5 milionu dolarů. Gratulace!!!

Zdroj: Metafora.cz, BoxOfficeMojo.com

Emma Watson je v "závěrečném jednání" o hlavní roli v novém filmu Guillerma del Tora!

15. února 2012 v 17:24 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Emma Watson je v "závěrečném jednání" o hlavní roli v novém filmu Guillerma del Tora!

Zatímco se koncem minulého roku objevila pověst, že herečka Emma Watson (Hermiona Grangerová) bude obsazena do warnerovského remaku Krásky a zvířete, ke kterému se jako režisér upsal Guillermo del Toro, Variety nyní prohlašuje, že je tomu skutečně tak a herečka je v "závěrečném jednání" o hlavní roli ve filmu! Příběh filmu bude, podle Hollywood Reporter, volnou adaptací 'Beauty: A Retelling of the Story of the Beauty and the Beast' od Robina McKinleyho.

Režisér Guillermo del Toro je mimochodem podepsaný jako režisér pod filmy, jako jsou například: Faunův labyrint nebo Hellboy. Nějakou dobu byl dokonce zvažován jako jeden z možných kandidátů na pozici režiséra posledního Harryho Pottera (Relikvií smrti), ale David Yates nakonec své místo uhájil...

Zdroj: SnitchSeeker.com

Harry Potter na Grammy neuspěl, přesto si Desplat odnesl cenu!

14. února 2012 v 15:22 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter na Grammy neuspěl, přesto si Desplat odnesl cenu!

Jak už můžete vědět z tohoto článku, soundtrack k filmu Harry Potter a Relikvie smrti - část II. od francouzského skladatele Alexandre Desplata byl nominován v kategorii 'Nejlepší zvukový doprovod pro vizuální média' na letošní Ceny Grammy! Bohužel, nominaci nedokázal proměnit ve vítězství, přesto si ale Desplat odnesl pozlacenou sošku, protože vyhrál ve zmiňované kategorii za soundtrack k filmu Králova řeč! Gratulace!!!

Mezi poraženými v kategorii 'Nejlepší zvukový doprovod pro vizuální média' byly kromě Harryho ještě soundtracky k filmům Černá labuť (Clint Mansell), The Shrine (Ryan Shore) a Tron (Daft Punk). Nominaci v kategorii 'Nejlepší hudební divadelní album' nedokázal ve vítězství proměnit muzikál 'Jak uspět v podnikání bez opravdové snahy' (s Danielem Radcliffem), vítězem v této kategorii se stal soundtrack k muzikálu The Book of Mormon...

Zdroj: HollywoodReporter.com, Wikipedia.com