Leden 2012

První ukázka z filmu Into the White s Rupertem Grintem!

31. ledna 2012 v 22:18 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
První ukázka z filmu Into the White s Rupertem Grintem!

Na internet byla propuštěna první ukázka/klip z filmu Into the White (Comrade), ve kterém hraje Rupert Grint (Ron Weasley) spojeneckého vojáka Roberta Smitha z druhé světové války! Klip představuje scénu, ve které se Robert Smith (Rupert Grint) učí lyžovat s hereckým kolegou Stigem Henrikem Hoffem... Světová premiéra filmu se má mimochodem uskutečnit 3.března 2012 v Oslu (Norsko)... doufejme v účast Ruperta Grinta.


Zdroj: SnitchSeeker.com

Neřízená střela (Wild Target) s Rupertem Grintem vstoupí 29.února do prodeje na DVD s českým dabingem!

30. ledna 2012 v 20:52 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Neřízená střela s Rupertem Grintem vstoupí 29.února do prodeje s CZ dabingem!

Většina z vás si možná pamatuje a někteří už i jiště viděli film Wild Target, ve kterém hraje Rupert Grint, známý především jako Ron Weasley z Harryho Pottera, a dokonce také Bill Nighy, který v Harry Potterovi a Relikviích smrti - část I. ztvárnil ministra kouzel Rufuse Brouska... Tento film se nedostal do našich kin a nikde nebyl uveden s českým dabingem... to se ovšem brzy změní! Společnost Magic Box totiž 29.února.2012 uvede tento film, pod českým názvem Neřízená střela, do prodeje s českým dabingem i titulky! Běžná cena DVD je stanovena na 199Kč, ale v některých e-shopech ho budete moci jistě sehnat i o trochu levněji...

V celém článku najdete 2D a 3D maketu DVD a také oficiální trailer...Dnes by slavila... Lily Potterová!

30. ledna 2012 v 3:30 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Dnes by slavila... Lily Evansová - Potterová!

Dnes, 30.ledna.2012, by se dožila svých 52.narozenin Lily Evansová - Potterová... žena, která položila svůj život, aby ochránila svého syna před nejhroznějším černokněžníkem všech dob! Čarodějka pocházející z mudlovské (nekouzelnické) rodiny, sestra Petunie Evansové (teď už Dursleyové)... studentka nebelvírské koleje na škole čar a kouzel v Bradaviích, později členka Fénixova řádu a manželka čaroděje Jamese Pottera, s nímž měla syna Harryho! Zabita (i s manželem) černokněžníkem lordem Voldemortem 31.října 1981...

Odpočívej v pokoji, Lily...

Včera slavil... Lee Ingleby!

29. ledna 2012 v 18:43 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Včera slavil... Lee Ingleby!

Včera, 28.ledna.2012, oslavil své 36.narozeniny anglický herec Lee Ingleby, který ve filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu ztvárnil průvodce Rytířského autobusu, tedy Stana Silničku! Leeho můžete jinak vidět hlavně v seriálových rolích... zahrál si v seriálech jako Podfukáři nebo Spaced, ale vidět jste ho mohli také ve filmu Poslední legie!

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Harry Potter a Kámen mudrců dnes v 15:05 hodin na slovenské Markíze!

28. ledna 2012 v 5:00 | napsal Harry Potter
Harry Potter a Kámen mudrců dnes v 15:05 hodin na slovenské Markíze!

Zpráva asi hlavně pro slovenské, ale i pro české fanoušky Harryho Pottera, kteří si můžou na svém přijímači naladit slovenskou televizní stanici Markíza. Dnes, v 15:05 hodin, odvysílá TV Markíza první díl filmové Harry Potter série s podtitulem Kámen mudrců. Takže, pokud máte čas a můžete si naladit Markízu, neváhejte a užijte si kouzlo Harryho Pottera (i když ho asi budou trochu kazit reklamy)...

PS: Zítra (neděle, 29.ledna.2012) v 7:30 hodin bude odvysílána repríza!


Víkendy s Harry Potterem na slovenské Markíze od 28.ledna!

27. ledna 2012 v 17:02 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Víkendy s Harry Potterem na slovenské Markíze od 28.ledna!

Od 28.ledna.2012, tedy už zítra, začínají na slovenské televizní stanici Markíza víkendy s Harry Potterem! Tentokrát už ale i s Princem dvojí krve, který si odbude svoji slovenskou televizní premiéru pravděpodobně v sobotu - 3.března.2012! Už zítra bude odvysílán první díl s podtitulem Kámen mudrců... Zatím jsou oficiálně potvrzeny vysílací časy jen pro první tři díly. Více informací najdete v celém článku!


Soutěž s filmem 'Jeden musí z kola ven' na PRO-MUDLY!

26. ledna 2012 v 19:38 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Soutěž s filmem 'Jeden musí z kola ven' na PRO-MUDLY!

Někteří z vás již jistě slyšeli o filmu 'Jeden musí z kola ven' (Tinker Tailor Soldier Spy), ve kterém můžete vidět některé známé Harry Potter tváře, a to v hlavní roli Garyho Oldmana (Sirius Black) a ve vedlejších rolích Ciárana Hindse (Aberforth Brumbál), Johna Hurta (Ollivander) a Tobyho Jonese (Dobby)... A pokud se vám film zalíbil nebo máte v oblibě Garyho Oldmana (mimochodem byl za roli v tomto filmu nominován na letošní Oscary), můžete zkusit štěstí v soutěži na PRO-MUDLY.blog.cz, kde se hraje o deset oficiálních plakátů k filmu a jeden šťastlivec může dokonce vyhrát i knižní předlohu k filmu... Stačí jen odpovědět na jednoduchou otázku a kdo ví, možná právě vy budete mít to štěstí!

Soutěžní otázka zní:
Kdy vstoupí film Jeden musí z kola ven do českých kin?

Správné odpovědi zasílejte na email: pro-mudly@seznam.cz do 8. února 2012.
Nezapomeňte připojit své jméno a příjmení.

Více informací o soutěži naleznete na PRO-MUDLY.blog.cz - konkrétně TADY!

HODNĚ ŠTĚSTÍ V SOUTĚŽI!


David Thewlis se objeví v režisérském debutu Bonnie Wright!

25. ledna 2012 v 23:03 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
David Thewlis se objeví v režisérském debutu Bonnie Wright!

Známý herec David Thewlis, který v Harry Potterovi ztvárnil profesora Remuse Lupina, se objeví v krátkém filmu 'Separate We Come, Separate We Go', který je režijním debutem herečky Bonnie Wright, která v Harry Potterovi ztvárnila Ginny Weasleyovou! Příběh filmu je založen kolem desetileté dívky, která žije s matkou v Essexu, a David bude hrát postavu jménem Norman. Film už má i svůj oficiální twitter účet (tady) a natáčení filmu začalo podle informací už v listopadu 2011. Dnes se na internetu objevila první fotka z natáčení, na které můžete vidět Bonnie v režisérské pozici s kameramany...

- Kliknutím na "miniaturu" zobrazíte celou fotku -

Zdroj: SnitchSeeker.com

FOTO: Londýnská světová premiéra filmu Žena v černém s Danielem Radcliffem a Ciáranem Hindsem!

25. ledna 2012 v 18:45 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
FOTO: Londýnská světová premiéra filmu Žena v černém!

V úterý, 24.ledna.2012, se v londýnském Royal Festival Hall uskutečnila světová premiéra filmu Žena v černém (The Woman in Black), které se zúčastnili Daniel Radcliffe (Harry Potter) a Ciáran Hinds (Aberforth Brumbál)! Na fotky obou herců z červeného koberce se můžete podívat v této galerii! Další slavnostní premiéra za účasti Daniela Radcliffa se má uskutečnit 26.ledna v Torontu... Film Žena v černém vstoupí do českých kin 23.února.2012!

Zdroj: SnitchSeeker.com

Tři finální nominace na Oscara pro film Harry Potter a Relikvie smrti - část 2!

24. ledna 2012 v 20:45 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Tři finální nominace na Oscara pro film Harry Potter a Relikvie smrti - část 2!

V Hollywoodě dnes oznámily finální nominace na 84.ročník Cen filmové akademie, lépe známé jako Oscar... Přes vysoká očekávání studia i fanoušků se ale ušly pro finále Harryho Pottera "pouze" tři nominace, a to v kategoriích: Nejlepší výprava, Nejlepší make-up a Nejlepší speciální efekty! Přesto... držme palce, ať si 26.února.2012 odnese ze slavnostního předávání cen v Los Angeles Harry Potter minimálně jednoho Oscara!

V celém článku najdete info o tom, které známé Harry Potter tváře byly nominovány také, ale za jiné projekty... přehled toho, jak se ne/dařilo Potterovkám na Oscarech v minulých letech a také kompletní seznam nominovaných na 84.ročník Oscara!


Úžasné nové koncepty k oběma částem Harryho Pottera a Relikvií smrti!

23. ledna 2012 v 21:02 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Úžasné nové koncepty k oběma částem Harryho Pottera a Relikvií smrti!

Díky HogwartSite.net se na internet dostalo několik nových konceptů a nákresů k oběma částem Harryho Pottera a Relikvií smrti! Za zmínku stojí například ty, které se týkají vzhledu obrů zúčastněných závěrečné bitvy o Bradavice, nebo nákres toho, jak by mohlo ve filmu vypadat slavnostní odprezentování bestselleru 'Život a lži Albuse Brumbála' od Rity Holoubkové veřejnosti (ve filmu nevyužito)... dále můžete vidět také dveře do havraspárské společenské místnosti (ve filmu nevyužito) nebo nákres Grindelwaldovi hůlky... Koncepty najdete v této galerii!

Harry Potter a Relikvie smrti: část I. na DVD a Blu-ray v ČR od 15.dubna.2011!
Harry Potter a Relikvie smrti: část II. na DVD a Blu-ray v ČR od 11.listopadu.2011!

Zdroj: HogwartSite.net

Všechno nejlepší, John Hurt!

22. ledna 2012 v 20:42 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, John Hurt!

Dnes, 22.ledna.2012, slaví své 72.narozeniny britský herec John Hurt, který ve filmech o Harry Potterovi ztvárnil prodejce hůlek Ollivandera! Vidět jste ho ale mohli například také ve filmech: Indiana Jones a Království křišťálové lebky, Hellboy (Hellboy 2: Zlatá armáda), Parfém: Příběh vraha nebo V jako Vendeta... a brzy ho budete moci vidět v českých kinech (od 2.února.2012) společně s dalšími HP herci (s Gary Oldmanem, Ciáranem Hindsem a Toby Jonesem) ve filmu Jeden musí z kola ven!

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!!!

Nové fotky ke Kameni mudrců, Tajemné komnatě a Vězni z Azkabanu!

21. ledna 2012 v 20:54 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Nové fotky ke Kameni mudrců, Tajemné komnatě a Vězni z Azkabanu!

Díky obnovené galerii Oclumencia se, kromě nových fotek k oběma částem Harryho Pottera a Relikvií smrti, objevily také nové fotky k prvním třem filmovým Potterovkám - tedy ke Kameni mudrců, Tajemné komnatě a Vězni z Azkabanu!

- Harry Potter a Kámen mudrců -
Můžete vidět: Trio uvězněné v Ďáblově osidle, trojhlavý pes Chloupek, Harry s Hedvikou na nádraží King's Cross, Hedvika před Harrym a Ronem ve Velké síni, Harry před zrcadlem z Erisedu sledovaný Brumbálem, Ron na jezdci, profesorský sbor ve Velké síni, Harry s rodiči v zrcadle z Erisedu, Harry ve Velké síni o Vánocích, profesorka McGonagallová nasazuje Harrymu zařazovací (Moudrý) klobouk, trio hledí na Chloupka, Harry v přístěnku pod schody, Harry s Dracem a Tesákem v Zapovězeném lese, profesorka McGonagallová, Albus Brumbál, Harry a Ron s Prašivkou v kupé bradavického expresu, Severus Snape, trio s Hagridem...


Harry Potter a Relikvie smrti – část II. nominován na Costume Designers Guild 2012!

20. ledna 2012 v 21:31 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Relikvie smrti - část II. nominován na Costume Designers Guild 2012!

Kostýmní návrhářka Jany Temime je nominována v kategorii Excelence ve fantasy filmu na Costume Designers Guild 2012, za její práci na kostýmech k filmu Harry Potter a Relikvie smrti- část 2! Vítězové 14.ročníku Costume Designers Guild budou slavnostně vyhlášení 21.února.2012 v Beverly Hilton!

- EXCELENCE VE FANTASY FILMU -
"Harry Potter a Relikvie smrti - část 2" - Jany Temime
"Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna" - Penny Rose
"Červená karkulka" - Cindy Evans
"Thor" - Alexandra Byrne
"X-Men: První třída" - Sammy Sheldon

Zdroj: HogwartSite.net, Los Angeles Times

Žena v černém - Daniel Radcliffe: Nové featurette video a dvě nové ukázky z filmu!

19. ledna 2012 v 22:56 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Žena v černém - Daniel Radcliffe: Nové featurette video a dvě nové ukázky z filmu!

CBS Films dnes uvedlo na internet nové featurette video k fílmu Žena v černém, ve kterém hraje v hlavní roli Daniel Radcliffe a který přijde do českých kin 23.února.2012! Nové featurette video nese název Daniel Radcliffe is Arthur Kipps a můžete v něm vidět nové záběry z filmu!!!


Kromě toho byly zveřejněny také dvě nové ukázky z filmu, které můžete shlédnout tady a zde!

Zdroj: HogwartSite.net, YouTube.com

Rupert Grint: Nový oficiální plakát k filmu 'Into the White'!

18. ledna 2012 v 20:24 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Rupert Grint: Nový oficiální plakát k filmu 'Into the White'!

Distributor Zentropa International Norway dnes odhalil nový oficiální plakát k filmu Into the White (dříve Comrade), ve kterém hraje Rupert Grint (Ron Weasley) britského vojáka Roberta Smitha... Na plakátu můžete vidět pět hlavních postav příběhu/filmu, včetně Ruperta jako vojáka Smitha! Film bude uveden i v českých kinech, ovšem zatím nebyl oznámen oficiální termín...


Harry Potter a Relikvie smrti - část 2: Čtyři finální nominace na BAFTA Awards 2012!

17. ledna 2012 v 21:18 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Relikvie smrti - část 2: Čtyři finální nominace na BAFTA Awards 2012!

Možná si pamatujete, že se film Harry Potter a Relikvie smrti - část II. objevil na jedenácti širších nominacích BAFTA Awards 2012 - více tento článek! Ze zmiňovaných jedenácti širších nominací teď jsou čtyři finální nominace, a to v technických kategoriích: Nejlepší produkční design, Nejlepší zvuk, Nejlepší speciální efekty a Nejlepší make-up a vlasy! Slavnostní předávání cen se uskuteční, 12.února.2012, v Royal Opera House v Londýně.


Harry Potter - Kniha Šachu znovu vstupuje do prodeje v ČR!

16. ledna 2012 v 19:54 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter - Kniha Šachu znovu vstupuje do prodeje v ČR!

Možná jste si už všimli... na českých televizních stanicích, jako například Prima Cool, můžete v těchto dnech shlédnout upoutávku na kolekci Harry Potter - Kniha Šachu! Na oficiálních stránkách se můžete na upoutávku podívat a zároveň zjistit více informací... První číslo je v prodeji od 13.ledna.2012 za 49Kč, druhé číslo bude uvedeno 30.ledna.2012 za cenu 99Kč a třetí a následující čísla za cenu 199Kč (179Kč pro předplatitele)... Oficiální popis kolekce najdete v celém článku...Chris Columbus převzal speciální ocenění pro filmovou Harry Potter sérii od AFI Awards!

15. ledna 2012 v 23:22 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Chris Columbus převzal speciální ocenění pro filmovou HP sérii od AFI Awards!

Režisér Chris Columbus, který režíroval první dvě filmové Potterovky (Kámen mudrců, Tajemná komnata), převzal tento týden v Los Angeles speciální ocenění od Americké filmové instituce (zkráceně AFI) pro filmovou sérii Harryho Pottera! Na fotky Chrise Columbuse s diplomem se můžete podívat v této galerii!


Zdroj: SnitchSeeker.com

Daniel Radcliffe - Žena v černém: Nové fotky, plakáty, ukázka z filmu a featurette!

14. ledna 2012 v 19:29 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Daniel Radcliffe - Žena v černém: Nové fotky, plakáty, ukázka z filmu a featurette!

Na internetu se objevilo hned několik nových propagačních materiálů k filmu Žena v černém (The Woman in Black), který 23.února.2012 vstoupí i do českých kin a ve kterém hraje v hlavní roli Daniel Radcliffe (Harry Potter)! Konkrétně se objevily tři nové propagační plakáty, každý jinak graficky upraven... dále čtyři nové fotky z filmu, na kterých můžete vidět Daniela Radcliffa jako Arthura Kippse... díky MTV se na internet dostala minutová ukázka z filmu a dnes se objevilo také nové featurette video s novými záběry z filmu i natáčení!