Září 2011

J.K.Rowlingová obdržela ocenění od Edinburghské univerzity!

30. září 2011 v 18:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
J.K.Rowlingová obdržela ocenění od Edinburghské univerzity!

Autorka Harryho Pottera, J.K.Rowlingová, obdržela o víkendě ocenění "význámný akt dárcovství" od Edinburghské univerzity, za její příspěvek 10 milionů liber na podporu nové kliniky, v jejím rodném městě, zaměřené na léčbu roztroušené sklerózy (RS). Ocenění ji osobně předala princezna Anna a na fotky ze slavnostního ceremoniálu se můžete podívat pomocí odkazů níže...

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Nový areál bude pojmenovaný po Joannině matce Anne Rowlingové, která zemřela ve věku 45 let po komplikacích spojených právě s roztroušenou sklerózou. K jeho otevření má dojít v roce 2013!

Zdroj: SnitchSeeker

Vzácná fotka Daniela Radcliffa a Ruperta Grinta z roku 2000!

29. září 2011 v 20:44 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Vzácná fotka Daniela Radcliffa a Ruperta Grinta z roku 2000!

Díky Oclumencia se na internet dostala "vzácná" černobílá fotka z natáčení filmu Harry Potter a Kámen mudrců v roce 2000 (tedy před 11 lety), na které můžete vidět Daniela Radcliffa (Harry Potter) a Ruperta Grinta (Ron Weasley) s úsměvy na tvářích při pauze během natáčení scény první lekce létání s madam Hoochovou!

- FOTKU VE VYSOKÉM ROZLIŠENÍ ZOBRAZÍTE KLIKNUTÍM NA JEJÍ ZMENŠENINU! -

Zdroj: Oclumencia

Harry Potter a Relikvie smrti: část II. na DVD a Blu-ray v České republice 11.listopadu.2011!

29. září 2011 v 11:53 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Harry Potter a Relikvie smrti: část II. na DVD a Blu-ray v ČR 11.listopadu.2011!

Warner Home Video dnes exkluzivně pro americké SnitchSeeker poskytlo nekompletní seznam mezinárodních datumů vydání DVD a Blu-ray filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část 2, stejně jako kolekce všech osmi filmů na DVD! V seznamu naštěstí figuruje také Česká republika a proto máme oficiálně potvrzeno, že u nás se dočkáme, stejně jako v USA, už 11.listopadu.2011 (i když v tomto seznamu není uvedeno Slovensko, tak je velice pravděpodobně, že se naši sousedi dočkají ve stejný den jako u nás)! Jako první se DVD a Blu-ray dočkají v Rusku (10.listopadu.2011) a nejdéle si počkají fanoušci z Velké Británie (2.prosince.2011)... Seznam všech dosud oficiálně potvrzených mezinárodních datumů vydání najdete v celém článku...


Daniel Radcliffe na 27.ročníku 'Artios Awards' a Bonnie Wright na 'Artists for Women for Women International'!

28. září 2011 v 13:32 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Daniel na 'Artios Awards' a Bonnie na 'Artists for Women for Women International'!

Herec Daniel Radcliffe (Harry Potter) se v pondělí, 26.září.2011, večer zúčastnil 27.ročníku předávání cen 'Artios Awards' v New Yorku! Na fotky z jeho příchodů, v publiku (například se známou herečkou Lucy Liu) a na pódiu při předevání cen se můžete podívat v této galerii (níže pár ukázek)!

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com


Limitovaný 3D plakát k filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část 2!

27. září 2011 v 15:18 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Limitovaný 3D plakát k filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část 2!

Warner Bros oznámilo, že tento víkend (tedy od pátku - 30.září do neděle - 2.října.2011) obdrží každý navštěvník posledního filmu Harry Potter série ve vybraných britských kinech limitovaný 3D plakát s Harrym a Voldemortem, na který se v náhledu můžete podívat v celém článku... Více informací o pravidlech a omezeních - včetně seznamu vybraných britských kin - najdete tady!


Všechno nejlepší, profesor Quirrell!

26. září 2011 v 16:40 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, profesor Quirrell!

Dnes, 26.září.2011, by oslavil (neví se kolikáté) narozeniny, fiktivní postava z Harryho Pottera, profesor Quirinus Quirrell! Bývalý učitel studia mudlů a Obrany proti černé magii na škole čar a kouzel v Bradavicích, který se svých dnešních narozenin nedožil kvůli lordu Voldemortovi (nebo přesněji kvůli jeho přízraku), který jej ovládl v Harryho prvním školním roce na škole čar a kouzel v Bradavicích... zemřel, když se snažil (na Voldemortův příkaz) zabít Harryho, při souboji o Kámen mudrců... Ve filmu ztvárnil koktavého profesora Quirrella anglický herec Ian Hart!

STUPEFY.BLOG.CZ


Všechno nejlepší, pane Ollivandere!

25. září 2011 v 12:59 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, pane Ollivandere!

Dnes, 25.září.2011, slaví své (neví se kolikáté) narozeniny fiktivní postava z Harryho Pottera, pan Ollivander! Bývalý student havraspárské koleje na škole čar a kouzel v Bradavicích, jeden z nejznámějších a nejslavnějších prodejců hůlek kouzelnické historie, jenž má svoji prodejnu v Příčné ulici a nebo také člověk, který prodal hůlku například takovému Harrymu Potterovi ale také lordu Voldemortovi (v té době známému jako Tom Raddle)... Ve filmech, konkrétně v Kameni mudrců a Relikviích smrti (část I. a II.), ho ztvárnil herec John Hurt!

Takže, ještě jednou všechno nejlepší, pane Ollivandere!

Epizoda Top Gearu s Rupertem Grintem (CZ verze) ke stažení!

24. září 2011 v 17:10 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Epizoda Top Gearu s Rupertem Grintem (CZ verze) ke stažení!

Někteří z vás si jistě pamatují, že Rupert Grint (Ron Weasley) byl hostem v jedné z minuloročních epizod slavného britského motoristického seriálu Top Gear... epizoda si svoji světovou premiéru odbyla na BBC už minulý rok, ovšem až tento měsíc si odbyla premiéru také v Česku, konkrétně na kanálu Prima Cool a teď si ji už dokonce můžete stáhnout přes Ulož.to (CZ dabing)! Část s Rupertem je v čase: 27:30 - 35:55!


STUPEFY.BLOG.CZ - ULOŽ.TO

Oficiální trailer na knihu Harry Potter: Ze strany na plátno!

23. září 2011 v 19:06 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Oficiální trailer na knihu Harry Potter: Ze strany na plátno!

Harper Collins nedávno zveřejnilo oficiální trailer na knihu Harry Potter: Ze strany na plátno (v originálu Harry Potter: Page to Screen), ve které najdete desítky nových oficiálních fotek k sérii Harry Potter filmů, včetně nových momentů z natáčení Harryho Pottera a Relikvií smrti (pár ukázek můžete vidět i v traileru)! Téměř 550-stránková kniha má přinést přes 2000 nových obrázku a do prodeje v USA se dostane 25.října.2011! Zatím nebylo oznámeno kdy a jestli se vůbec dočkáme této knihy, která je pokračováním knihy Harry Potter: Filmová kouzla, i u nás... doufejme, že ano...


Zdroj: SnitchSeeker

Všechno nejlepší, Tom Felton!

22. září 2011 v 19:09 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Tom Felton!

Dnes, 22.září.2011, slaví své 24.narozeniny britský herec Tom Felton, kterého můžete znát hlavně jako Draca Malfoye z filmů o Harrym Potterovi! Toma jste ale mohli vidět například také ve filmech Zrození planety opic, Dostaň ho tam, 13 hodin, Zmizelý a v budoucnosti ho budete moc vidět například ve filmech From the Rough nebo The Apparition!

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

POTVRZENO: Videohra LEGO Harry Potter: roky 5-7 11.listopadu.2011!

21. září 2011 v 20:00 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
POTVRZENO: Videohra LEGO Harry Potter: roky 5-7 11.listopadu.2011!

Warner Bros a TT Games dnes potvrdili, že videohra LEGO Harry Potter: roky 5-7 vstoupí do prodeje v USA 11.listopadu.2011, tedy ve stejný den jako DVD a Blu-ray filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část II. (taktéž v USA)! Videohra LEGO Harry Potter: roky 5-7 bude podle informací v prodeji na PC a na konzole PlayStation3, XBOX360, PSP, Nintendo Wii, Nintendo DS a Nintendo 3DS!


Zdroj: SnitchSeeker

DVD/Blu-ray HP7: část II: Oficiální datumy, obaly a informace o bonusech!

21. září 2011 v 0:37 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
DVD/Blu-ray HP7: část II: Oficiální datumy, obaly a informace o bonusech!

Warner Home Video dnes oznámilo oficiální datumy vydání DVD a Blu-ray filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část 2! Poslední Potterovka přijde na DVD a Blu-ray v USA 11.listopadu, v Itálii 15.listopadu, v Japonsku 16.listopadu a ve Velké Británii (podobně jako u Prince dvojí krve) o několik týdnů později, konkrétně 2.prosince.2011 (na oficiální datum vydání v České republice si asi ještě chvíli budeme muset počkat)! Kromě toho, odhaleny byly také podoby jak amerických, tak i britských nebo japonských DVD a Blu-ray obalů, informace o bonusových materiálech a také první ukázky z nich!


Všechno nejlepší, Hermiona Grangerová!

19. září 2011 v 17:10 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Všechno nejlepší, Hermiona Grangerová!

Dnes, 19.září.2011, slaví své 32.narozeniny fiktivní postava z Harryho Pottera, Hermiona Jean Grangerová! Bývalá studentka (z mudlovské rodiny) nebelvírské koleje na škole čar a kouzel v Bradavicích, nejlepší kamarádka Harryho Pottera a Rona Weasleyho, zaměstnankyně Ministerstva kouzel v odboru pro uplatňování kouzelnických zákonů, manželka Rona Weasleyho a matka jejich dětí - Rose a Huga!

Takže, ještě jednou všechno nejlepší!

Rupert Grint, Jim Broadbent a David Tennant propůjčí svoje hlasy do filmu Pošťák Pat!

18. září 2011 v 20:58 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Rupert Grint, Jim Broadbent a David Tennant propůjčí svoje hlasy do filmu Pošťák Pat!

Bylo oznámeno, že Harry Potter herci Rupert Grint (Ron Weasley), Jim Broadbent (Horácio Křiklan) a David Tennant (Barty Skrk junior) propůjčí svoje hlasy do animované filmové adaptace Pošťáka Pata, jejíž výroba začně na podzim tohto roku a podle předběžných informací přijde do kin na jaře roku 2013!

Rupert Grint, jehož role zatím nebyla odhalena, ale přepokládá se, že nadabuje Patova syna Juliana, dodal: "Kdysi jsem se na Pošťáka Pata díval, ještě jako malý kluk, společně s bratrem a sestrami v určitém věku. Řekl bych, že Pošťák Pat je jednou z těch britských značek. Jste zcela obeznámeni s ním i jeho kočkou Jess, i když jste tuto sérii nikdy nesledovali. Je úžasné být součástí dědictví Pošťáka Pata."

Zdroj: SnitchSeeker

Dvě nové oficiální promo fotky k HP7: část II. - Ginny a Hermiona!

17. září 2011 v 12:18 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Dvě nové oficiální promo fotky k HP7: část II. - Ginny a Hermiona!

K filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část II. jsme se dosud moc promo fotek postav nedočkali, ale díky Oclumencia tu teď máme alespoň další dvě (navíc ve vysoké kvalitě), konkrétně se jedná o promo fotky Ginny Weasleyové (Bonnie Wright) a Hermiony Grangerové (Emma Watson)! Mimochodem, Warner Bros oznámilo, že v úterý oznámí datum vydání posledního filmu na DVD a Blu-ray (zatím ale není jasné, zda-li jen pro anglofonní země, nebo pro celý svět)...

imagebam.com imagebam.com

Harry Potter a Relikvie smrti: část I. na DVD a Blu-ray v ČR od 15.dubna.2011!
Harry Potter a Relikvie smrti: část II. je v českých kinech od 14.července.2011!

Zdroj: Oclumencia, HogwartSite

Dokument Harry Potter a jeho 50 nej dnes v 18:50 na Nova Cinema!

16. září 2011 v 14:50 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Dokument Harry Potter a jeho 50 nej dnes v 18:50 na Nova Cinema!

Dnes (16.září.2011) podvečer, v 18:50 hodin, odvysílá Nova Cinema dokument 50 nejlepších momentů z Harryho Pottera (nebo-li Harry Potter a jeho 50 nej)! Jedná se o dokument, kterým vás jako vypravěč provede představitel Rubeuse Hagrida, Robie Coltrane, a uvidíte v něm 50 nejlepších momentů ze všech HP filmů (kromě HP7: část II.) podle herců, režiséra nebo také samotné J.K.Rowlingové, kteří se k jednotlivým scénám vyjádří také krátkými komentáři! Mimochodem, pokud se dnes nemůžete dívat, najdete tento více než hodinový dokument (ale v originálu) na YouTube - konkrétně tady! A abych nezapomněl, TV Nova dnes večer, ve 20:00 hodin odvysílá film Harry Potter a Fénixův řád... takže prostě skvělý večer pro fanoušky Harryho Pottera na českých obrazovkách!

Zdroj: CSFD, YouTube, Nova Cinema (+televizní program)

HP7: část I. a II. - Nové fotky z filmu i natáčení a promo Voldemorta!

15. září 2011 v 16:14 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
HP7: část I. a II. - Nové fotky z filmu i natáčení a promo Voldemorta!

Oclumencia včera večer aktualizovala svůj web s novým záhlávím, které je překvapivě složeno nejen ze starších, ale i ze zbrusu nových fotek z filmu, natáčení a nových promo fotek k první i druhé části Relikvií smrti! Kromě toho, na facebooku Oclumencia se objevila skvělá nová promo fotka Voldemorta a na facebooku SnitchSeeker nová fotka z natáčení, na které můžeme vidět Voldemorta, Bellatrix, Luciuse a ostatní smrtijedy v Zapovězeném lese (bohužel se jedná o miniaturní foto)...

Dále se objevili ještě tři další nové fotky z natáčení, a to z natáčení závěrečného souboje Harryho s Voldemortem na nádvoří, Voldemortova proslovu obráncům bradavického hradu na nádvoří a setkání Voldemorta a Snapea v loděnici... A nakonec tu máme také tři nové fotky z filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část I., konkrétně ze scény s Harrym a Ginny v Doupěti, krátce před polibkem...

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Harry Potter a Relikvie smrti: část I. na DVD a Blu-ray v ČR od 15.dubna.2011!
Harry Potter a Relikvie smrti: část II. je v českých kinech od 14.července.2011!

Zdroj: Oclumencia, Facebook, UniversHarryPotter, BonnieWrightOnline

Emma Watson: První oficiální reklama - Tresor to Midnight Rose od Lancome!

14. září 2011 v 15:29 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
Emma Watson: První oficiální reklama - Tresor to Midnight Rose od Lancome!

Jak jistě mnozí z vás víte, tak nedávno se na internet dostala první oficiální reklama na novou vůni od Lancome - Tresor to Midnight Rose, jejíž tváří je herečka Emma Watson, známá hlavně jako Hermiona Grangerová z Harryho Pottera! Video představuje Emmu a jejího přítele kráčejících v nočních hodinách ulicemi Paříže a v knihkupectví, v průběhu dne... Screeny (bohužel nekvalitní) z reklamy najdete v této galerii! PS: V celém článku najdete osm oficiálních propagačních fotek!TRIO: Nové fotky z filmů Žena v černém, Comrade a My Week With Marilyn!

13. září 2011 v 22:25 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
TRIO: Nové fotky z filmů Žena v černém, Comrade a My Week With Marilyn!

Na internetu se v minulých dnech objevilo několik nových fotek k filmům Daniela Radcliffa (Harry Potter), Ruperta Grinta (Ron Weasley) a Emmy Watson (Hermiona Grangerová), konkrétně: jedna nová fotka ve vysoké kvalitě k hororu/nadpřirozenému thrilleru Žena v černém v hlavní roli s Danielem Radcliffem, dvě fotky k válečnému dramatu Comrade s Rupertem Grintem a jedna nová fotka z filmu My Week With Marilyn s Emmou Watson!

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Film Žena v černém vstoupí do amerických kin 3.února.2012, Comrade vstoupí do norských kin 24.února.2012 a My Week With Marilyn vstoupí podle posledních informací do amerických kin 4.listopadu.2011!

Zdroj: SnitchSeeker

LEGO Harry Potter: roky 5-7: Nová tapeta a promo fotka Voldemorta!

13. září 2011 v 18:42 | napsal Harry Potter |  Novinky-Denní Věstec
LEGO Harry Potter: roky 5-7: Nová tapeta a promo fotka Voldemorta!

V rámci propagace videohry LEGO Harry Potter: roky 5-7 byla nedávno zveřejněná nová tapeta/banner, na které můžete vidět souboj Harryho a Voldemorta před bradavickým hradem! Dále byla zveřejněna také komická promo fotka popáleného, naštvaného a bezbraného Voldemorta se zničenou hůlkou a nová ukázka obalů připravované videohry pro všechny konzole (na kterých vyjde) a PC! A abych nezapomněl, na tomto odkazu najdete oficiální facebook stránky videohry! Videohra má podle posledních informací (od Amazonu.com) vstoupit do prodeje v USA 15.listopadu.2011 na PC a konzole PlayStation3, XBOX 360, Nintendo Wii, Nintendo DS, Nintendo 3DS a PSP!

imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Zdroj: SnitchSeeker